Opel astra H ponowny stukot w silniku

04 Mar 2016, 08:11

Witam, mój problem zaczął sie jakieś pół roku temu zaczęło się od cichego stukotu z czasem był coraz głośniejszy jak dodawałem gazu to stukot był szybszy. Pojechałem z tym do mechanika. Najpierw wymieniłem olej. Trochę ucichl ale dalej mocno było słychać. Wiec oddałem mu go do naprawy. Wpierw posprawdzal luzy zaworowe i wszystko ok książkowo. Potem sprawdził sworznie tłokowe wałek krzywki rozrząd i wszystko jak w najlepszym porządku. Ściągnął głowice i tam był dosyć duży nagar wiec go oczyścil. Ale pytam czy to ma pomóc jeśli chodzi w sprawie stukotu. Na to on ze nie ze trzeba dotrzeć zawory i to powinno pomóc. Wiec zrobił to rzeczywiście stukot ustal lecz on z biegiem czasu znowu staje coraz głośniejszy. Dzwoniłem do gościa mówią jaka sprawa a on mówi ze trzeba by było powymieniac popychacze zaworowe ale są bardzo drogie do mojej astry ponieważ to są tzw "szklanki" zdziwiony był ze takie stare rozwiązanie jeszcze zostało zastosowane. Lecz zapewniał mnie ze z rok mogę na nich jeździć jeszcze i ten stukot będzie gdyż są juz stare. Pytanie następujące czy rzeczywiście ma rację i mogę tak jeździć czy mam to auto oddawać na szrot ?
Z góry dzieki za rady.
Kuban28
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 18 12 2012
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Opel astra
Silnik: 1.6 16v twinport
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

04 Mar 2016, 10:35

Jeżeli to jest hałas od rozrządu to należy sprawdzić ciśnienie oleju.
Jaki olej jest wlany do silnika ?
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

05 Mar 2016, 02:22

Polsyntetyk tyle wiem. Poprzedni to był syntetyk bo jak wymieniał to zlecial jak woda. Rozrząd to raczej nie jest bo sprawdzał i podobno w dobrym stanie jeszcze jest. Ten stukot jest szybszy jak dodaje gazu i głośniejszy. Im cieplejszy silnik tym głośniej jest. Czy to jest możliwe ze wytryskawicze są walniete ? Jak dzisiaj nasluchiwalem ten stukot to dochodził jak z tyłu za silnikiem tak jakby od wtryskiwaczy.
Kuban28
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 18 12 2012
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Opel astra
Silnik: 1.6 16v twinport
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu
    Ekojazda to nowoczesny i oszczędny styl prowadzenia auta. Świadomy użytkownik samochodu mądrych wyborów dokonuje jeszcze przed ruszeniem z miejsca, m.in. poprzez dbałość o stan techniczny pojazdu. Warto być ekokierowcą, ...
    Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost
    Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost rozwija moc 318 KM (o 46 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 740 Nm (w zakresie 1800-2800 obr./min., o 90 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Charakterystykę ...