Opel corsa 1.2 z LPG warto?

02 Lip 2014, 22:26

Witam, po pierwsze nie znam się w ogóle na autach. Trochę podczytałam to i owo, ale to nadal mało. W najbliższym czasie muszę kupić samochód. Budżet - 30 tyś zł. Od razu po zakupie zamierzam zainstalować gaz. Dzis przeglądając strony natknęłam się na taką ofertę [link do oferty na Olx wygasł]
Czy możecie mi powiedzieć czy warto w ogóle zainteresować się tą ofertą? Czy ktoś z forumowiczów wie jak zachowuje się taka corsa z LPG na drodze? Trochę mało informacji, ale o gaz (kiedy założono i czy jest sekwencja) dopytam jutro. Dzięki :)
maira
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

03 Lip 2014, 09:33

Dzień dobry. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gaz mógł być założony już fabrycznie, bo Corsę można właśnie już w salonie zakupić z silnikiem 1.2 z instalacją LPG. Nie wiem czy Pani zwróciła uwagę, że lewy tylni błotnik jest ładnie przytarty. Generalnie ta Corsa jedzie bardzo fajnie. Nie potrafię odpowiedzieć jak się prowadzi na LPG, ale miałem przyjemność jechać jako pasażer właśnie w Corsie D i naprawdę, ten samochód płynął po drodze (te odczucia będą pewnie uzależnione od tego z jakimi pojazdami miała Pani wcześniej styczność). Bardzo zależy Pani na gazie? Silniki Twinport są raczej jednostkami oszczędnymi i mało problemowymi, więc może warto zastanowić się nad samą benzyną?
Cesc93
Początkujący
 
Posty: 90
Prawo jazdy: 18 12 2012
Auto: -
Paliwo: Hybryda
Rok produkcji: 2020

03 Lip 2014, 09:39

Odpuść 1.2 bo pali tyle ile 1.4 a nie jedzie. Lepiej zainteresować się właśnie 1.4
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Lip 2014, 12:51

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Chce zamontować gaz bo wiem że wyjdzie taniej niż tankowanie benzyny, a trochę km do pracy będę miała. Jednak nie tak daleko żeby opłacało się kupno diesla. Widziałam ten błotnik ale do końca się łudziłam, że może to taki cień :D Oczywiście wolałabym silnik 1,4 ale w mojej okolicy mniejszych samochodów z takim silnikiem do sprzedaży jest jak na lekarstwo. Do tej pory obejrzałam seat ibize 1.2 2011, fieste 2009 i hyundai i30 z 2011. Niestety poszukiwania trwają nadal...
maira
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

03 Lip 2014, 13:28

Znalazłam taką astrę [link do oferty na Olx wygasł]. Macie jakieś doświadczenia z tym autem? Już nie chodzi o gaz, ale o takie ogólne jak się sprawuje na drogach :)
maira
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

03 Lip 2014, 15:06

Witam, po pierwsze nie znam się w ogóle na autach. Trochę podczytałam to i owo, ale to nadal mało. W najbliższym czasie muszę kupić samochód. Budżet - 30 tyś zł.


Na takie właśnie osoby tylko czekają handlarze-oszuści. O ile nie kupuje się ze sprawdzonego źródła, to można wydać 30 tys na auto warte 25, a w najgorszym wypadku kupić 1,5 tony złomu. Niestety taki mamy rynek.

W tej kwocie warto już skorzystać z fachowej pomocy, jeśli się takiej nie zna osobiście to poszukać z zewnątrz, gdzie ktoś doradzi, poszuka, sprawdzi i jeszcze pomoże kupić za odpowiednią wartość. Oczywiście to kosztuje kilka stówek, ale nawet sama obniżka z negocjacji przy np tych 30 tys już potrafi zwrócić koszty, nie mówiąc o oszczędnościach pieniędzy, czasu i nerwów na późniejsze naprawy.
Czy już przy jakimś wyborze chociaż skorzystać z motoraportera, żeby mieć względną pewność że nie właduje się człowiek na minę i będzie później długo żałował.

Na forach można zadawać ogólne pytania, zawsze warto posłuchać różnych opinii. Ale co do konkretów to z samego ogłoszenia i zdjęć nie da się wiele pomóc, poza tym nie wiadomo kto odpowiada, może być to ktoś doświadczony w handlu autami, a może być to jakiś młody, ledwo kilkuletni kierowca bez żadnego doświadczenia i co za tym idzie wiedzy o temacie.

Sam jeżdżę 12 lat, przeróżnymi autami, od malucha po Merce i Bmki za kilkaset tysięcy, a nie wiem czy w dobrze odpicowanym na handel aucie nawet po wnikliwych oględzinach potrafiłbym zobaczyć większy problem, bo również nie jest to coś czym się zajmuję.
Dlatego naprawdę doradzam poszukać fachowej pomocy, jak nie wśród znajomych to skorzystać z istniejących, bo jak się w ogóle nie zna to samemu z "pomocą" internetu można się na tym rynku łatwo pozbyć oszczędności.
Ostatnio edytowany przez Koniu, 03 Lip 2014, 15:34, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama strony
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

03 Lip 2014, 15:30

krzycho napisał(a):W tej kwocie warto już skorzystać z fachowej pomocy, jeśli się takiej nie zna osobiście to poszukać z zewnątrz, coś w stylu: autodoradztwo.pl, pl-pl.facebook.com/AutoMotoSerwisChannel
Nie reklamujemy na forum
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Lip 2014, 20:23

Jasne, rozumiem. Mam kolegę który zna się na samochodach więc ja wyszukuje oferty a on szacuje, ale sama chciałam się trochę zorientować w sprawie, stąd ten post. Cesc93 - jutro jazda próbna, mam nadzieję że będzie tak jak mówisz ;)
maira
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam