Opel Corsa B 1.0.12V. Kilka pytań na początek.

13 Lis 2019, 10:12

Witam wszystkich serdecznie. Nabyłem Corsę B do jazdy po mieście. Silnik 1.0 12V, rok 1998.

Pytania:

1. Gdzie odczytać dokładny symbol silnika?

2. Jest możliwość rozkodowania radia? Oryginalne fabryczne Philips, nie mam kodu.

3. Czy ktoś z Was zmieniał żarówkę podświetlenia liczników? Czy element z licznikami jest rozbieralny aby dostać się do żarówek?

4. Jest przeciek na dachu od strony pasażera w miejscu gdzie zaczyna się słupek. Gdzie szukać miejsca przecieku? Trzeba ściągać całą podsufitkę, obudowy słupków itd? (jest szyberdach)
jytc65767
Obserwowany
 
Posty: 1

13 Lis 2019, 13:52

jytc65767 napisał(a):1. Gdzie odczytać dokładny symbol silnika?
Powinien być gdzieś na bloku silnika widoczny. Twój silnik powinien mieć kod X10XE.
jytc65767 napisał(a):2. Jest możliwość rozkodowania radia? Oryginalne fabryczne Philips, nie mam kodu.
Zapytaj najlepiej w tym dziale car-audio-cb-radio-mapa-nawigacja-vf15.htm podając dokładne dane radia i to co znajdziesz na etykiecie przyklejonej na obudowie.
jytc65767 napisał(a):3. Czy ktoś z Was zmieniał żarówkę podświetlenia liczników? Czy element z licznikami jest rozbieralny aby dostać się do żarówek?
Z tego co pamiętam to dostęp do wymiany takiej żarówki jest prosty, musisz tylko wyjąć licznik.
jytc65767 napisał(a):4. Jest przeciek na dachu od strony pasażera w miejscu gdzie zaczyna się słupek. Gdzie szukać miejsca przecieku? Trzeba ściągać całą podsufitkę, obudowy słupków itd? (jest szyberdach)
Pewnie podcieka przy szyberdachu. W pierwszej kolejności sprawdź jego uszczelkę i jak dolega szyba szyberdachu. Jeżeli to oryginalny szyber to może kanały odpływowe są zatkane i trzeba je udrożnić.

Najlepiej jak się za coś zabierzesz i będziesz chciał pomocy to załóż temat z jednym aktualnym problemem wtedy pomoc będzie najlepsza :ok:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    700 tysięcy aut elektrycznych na koniec 2017 r. w UE
    Ponad 200 tysięcy pojazdów elektrycznych zostanie zarejestrowanych w UE w 2017 r. Ogólna liczba aut z napędem elektrycznym poruszających się po drogach Starego Kontynentu może wynieść 700 tysięcy – prognozuje ...