Opel Corsa B- po dodadniu gazu szarpie autem

10 Cze 2010, 08:27

Witam,

Mam opla corse B 1.4 benzyna gaz i rownoczesnie mam maly problem.
Dnia poprzedniego zapomnialem zgasic samochod na benzynie - wylaczajac stacyjke auto szlo na gazie :(.
Dnia nastepnego z rana odpalilem autko na benzynie i jechalem do pracy rowniez na benzynie. Problem pokazal sie gdy przy niskich obrotach z niewielka dawka gazu ( na benzynie) autem zaczelo szarpac i mulic go. Gdy dalem obroty okolo 3 tys to autkiem nie szarpalo ale odczulem slabsza moc silnika. Tak dzieje sie gdy silnik jest zimny i jednoczesnie chodzil wczesniej na gazie.

Prosze o pomoc, co moge z tym fantem zrobic?

Dziekuje,
Piotrek.
djsunflower
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Bielsko-Biala

10 Cze 2010, 20:49

Kiedy były wymieniane przewody wysokiego napięcia i świece?
piotr2273
Aktywny
 
Posty: 335

11 Cze 2010, 05:30

Swiece byly wymieniane trzy miesiace temu a przewody no z jakies dwa lata temu.
Mechanik u ktorego teraz bylem powiedzial ze malutkie nagryzienia na przewodach widzial ale nie wymienil ich bo podobno byly male.

A dzisiaj jak jechalem na benzynie po wczorajszej jezdzie tez na benzynie to rowniez dzis szarpnelo mi autem. Nie wiem czy czasem nie tkwi problem w tym ze dolalem troszke oleju do silnika(oczywiscie tam gdzie jego miejsce) i moze za duzo mi sie dolalo, z tad te problemy z szarpaniem ?

[ Dodano: Nie Cze 13, 2010 18:13 ]
Witam ponownie forumowiczow.

wczoraj popoludniu nie dalo mi spokoju to zachowanie z moim autem.
Rozkrecilem filtr powietrza i dotarlem do gaznika. Przeczyscilem z gory gazniczek i co znalazlem ?
przyczyna szarpania silnika na benzynie byl uszkodzony przewod od podcisnienia w silniku. Jak dotknalem gumowy przewod to w palcach rozlecial mi sie.
Wzialem skrocilem ten przewod i zalozylem na nowo na swoje miejsce i teraz juz po klopocie. Autko znowu wchodzi w obroty tak jak by bylo "nowe" :).
Udalo mi sie samemu naprawic autko choc wystrachany bylem jego zachowaniem.

Wiec od czasu do czasu polecam zagladac kolo gaznika w celu zlokalizowania takich usterek bo przewodow gumowych, ktore nagrzewaja sie a potem parcieja jest naprawde duzo.

Pozdrawiam wszystkich i za szczere checi w pomocy dziekuje.
djsunflower
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Bielsko-Biala
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
    Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...