Opel Corsa vs Kia Pro Ceed

05 Kwi 2019, 07:32

Cześć,
Chciałabym kupić moje pierwsze auto, zastanawiam się nad dwoma:
OPEL CORSA D w wersji OPC line
- rocznik 2010
- przebieg 107 000 km
- pojemność 1200 cm3
- benzyna
Wyposażenie: ABS, Elektryczne szyby przednie, Poduszka powietrzna kierowcy, Wspomaganie kierownicy, ASR (kontrola trakcji), MP3, CD, Elektrycznie ustawiane lusterka, Poduszka powietrzna pasażera, Alarm, Klimatyzacja automatyczna, Przyciemniane szyby, Centralny zamek, Immobilizer, Radio fabryczne, Alufelgi, Klimatyzacja manualna, Światła przeciwmgielne.

KIA PRO CEED
- rocznik 2010
- przebieg 110 000 km
- pojemność 1591 cm3
- moc 126 KM
- benzyna
Wyposażenie: ABS, Elektryczne szyby przednie, Poduszka powietrzna kierowcy, Wspomaganie kierownicy, Elektrochromatyczne lusterka boczne, Gniazdo AUX, Klimatyzacja manualna, Poduszki boczne przednie, CD, Elektrycznie ustawiane lusterka, Poduszka powietrzna pasażera, ASR (kontrola trakcji), Elektrochromatyczne lusterko wsteczne, Gniazdo USB, Komputer pokładowy, Poduszki boczne tylne, Centralny zamek, Immobilizer, Radio fabryczne, Czujnik deszczu, ESP (stabilizacja toru jazdy), Isofix, Kurtyny powietrzne, Wielofunkcyjna kierownica.

W późniejszym okresie chciałabym założyć gaz, które bardziej się nadaje? No i ogólnie, które auto jest lepsze, bardziej niezawodne i mniej pali?

Dziękuję za wszelkie informacje
iwona111
Nowicjusz
 
Posty: 6

05 Kwi 2019, 09:02

Masz dwa zupełnie różne samochody. Corsa jest mniejsza i silnik ma sporo słabszy bo ma 86KM w tym przypadku OPC Line to jedynie dodatkowe wyposażenie tego modelu. Wygodniejsza na pewno będzie Kia która jest większa, lepiej wyciszona, na pewno lepiej sprawdzi się na dłuższych trasach. W przypadku spalania większe będzie w Kii ale też będzie ona sporo dynamiczniejsza od Corsy.

Z tego co wiem oba silniki nadają się do gazu i nie powinno tu być większego problemu z założeniem takiej instalacji. Ale w przypadku Kii potrzebna będzie lubryfikacja lub dotrysk benzyny bo tu użytkownicy mieli problemy z zaworami. Koszt założenia instalacji będzie w tym przypadku trochę droższy w Pro Ceed niż w Corsie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!