Opel Omega - Zgubiłam dowód rejestracyjny bez ważnego przeglądu

02 Wrz 2015, 07:49

Witam!
Mam problem i proszę o rade osób, które może przeszły coś podobnego. Kupiłam w sierpniu samochód od znajomego. Chłopak nim nie jeździł, bo przegląd miał ważny tylko do lutego, a kupił sobie inny samochód, ten stał i postanowiłam go od niego odkupić i załatwić wszystkie formalności. Problem pojawił się wtedy, gdy po pierwsze okazało się, że nie ma papierów na LPG, ale na butli piszę, że jest ważna do 2018 roku. Na dodatek zgubiłam gdzieś dowód rejestracyjny i teraz już się załamałam co mam robić, żeby go zarejestrować, bo ostatni przegląd w internecie jaki jest to do lutego 2015. Moje pytanie brzmi czy mogę:
1. wysłać prośbę do producenta butli LPG o duplikat papierów, gdyż bez tego samochód nie przejdzie przeglądu,
2. pojechać do diagnosty i zrobić przegląd i poprosić, żeby wydał mi jakieś zaświadczenie, że samochód jest sprawny technicznie,
3. pójść do Wydziału Komunikacji i zgłosić fakt, że zgubiłam dowód rejestracyjny z nieważnym przeglądem (bo na pewno sprawdzą, że przegląd był ważny tylko do lutego, a jest wrzesień) jednak pokazując im zaświadczenie od diagnosty, że samochód jest sprawny technicznie,
4. za jednym zamachem złożyć także wszystkie dokumenty, by przerejestrować samochód na siebie, by ten nowy przegląd wbili w mój nowy dowód rejestracyjny.

Poradźcie czy to przejdzie, czy tak mogę zrobić.
Pozdrawiam
ewellia
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Opel Omega

02 Wrz 2015, 08:32

O duplikacie papieru na butlę LPG masz temat tutaj
Co do DR i przeglądu, to najpierw musisz się oczywiście uporać z papierem na butlę i jak już będziesz ten papier miała, to wizyta w swoim WK i tam się dowiesz co dalej. Musisz mieć ze sobą KP, OC i dokument tożsamości.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Wrz 2015, 09:01

1/Załatwić duplikat poswiadczenia na zbiornik gazowy/tylko w TDT/
2/Czy samochód miał wydaną karte pojazdu.. :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

02 Wrz 2015, 12:35

W dowodzie rejestracyjnym było napisane, że nie była wydana karta pojazdu.
ewellia
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Opel Omega

02 Wrz 2015, 16:49

To trochę zle,gdyz od 15.08.2015r weszły nowe przepisy i mozna zrobić przegląd tech.samochodu własnie na podstawie KP jezeli zaginął DR pojazdu.Nic juz więcej nie dodam gdyz wszystko napisał juz MotoAl.Oczywiscie po załatwieniu spraw związanych z zbiornikiem gazowym udajesz się do WK gdzie dostaniesz pozwolenie czasowe w celu wykonania badania technicznego samochodu....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

02 Wrz 2015, 17:29

Dziękuje za odpowiedzi :)
ewellia
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Opel Omega