OPEL VECTRA 1.7 TD ISUZU --- BRAK CHŁODZENIA

03 Sie 2009, 21:32

WITAM prosze pomużcie niewiem czemu ale niemam chłodzenia tzn. płyny i czujniki w chłodnicy są poi wymianie ale temp płynu chłodniczego dochodzi do ponad 100 C A wentylatory cie nie załączają comoże być tego przyczyną. wentylatory są napewno sprawne były sprawdzone po podłączeniu na krutko działają. PROSZE O RADE
SEBOL_82
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: MYSŁOWICE
  • 04 Sie 2009, 14:27

    Na krótko czyli jak?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    04 Sie 2009, 20:02

    wymien termostat
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    05 Sie 2009, 09:16

    WYMIENIŁEM NA URZYWANY ALE TO NIC NIE DAŁO TERAZ KUPIŁEM NOWY MOŻE TO COŚ POMORZE.

    [ Dodano: Sro Sie 05, 2009 10:19 ]
    NA KRUTKO TZN ŻE CHODZIŁY CAŁY CZAS PO PRZEKRĘCENIU STACYJKI. ALE TYLKO SPRAWDZAŁEM CZY DZIAŁAJĄ
    :???:
    SEBOL_82
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Miejscowość: MYSŁOWICE

    05 Sie 2009, 10:39

    No a sprawdzlaes na krotko czyli bezposrednio z czujnika do akumulatora?
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    05 Sie 2009, 18:04

    Sprawdzałem w ten właśnie sposób i wentylator chodzi. wymieniałem dziś termostat na nowy.pomogło to tylko tyle że wentylator sie załącza ale i tak po wyżej 100 stopni wskaźnik dochodzi do czerwonego pola. Mechanik u którego byłem powiedział mi że tego rodzaju oplach to jest normalne że trzymają taką wysoką temp. ale coś mi niechce sie w to wierzyć
    SEBOL_82
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Miejscowość: MYSŁOWICE

    05 Sie 2009, 18:32

    moze chłodnica jest zamulona wyjmij całkiem termostat i zobacz wtedy przyczyna moze byc równiez uszkodzony wirnik na pompie wody i jest za słaby obieg ale ja stawiam na chłodnice
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    05 Sie 2009, 18:45

    Pompa jest prawdo podobnie nowa tak przynajmniej wygląda jak by była nowa mam to auto od dwóch miechów dopiero.

    [ Dodano: Sro Sie 05, 2009 19:54 ]
    A można jakoś przeczyścić chłodnice albo przepłukać? Bo słyszałem już rużne opinie na ten temat.
    SEBOL_82
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Miejscowość: MYSŁOWICE

    05 Sie 2009, 22:10

    Mozna przeczyscic, przeplukac musisz odlaczyc dolny i gorny przewod aby chlodnica byla drozna, i plukac mozna nawet uzyc octu aby lepiej przeplukac.
    W Krwi benzyna, zamiast Serca turbina
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    08 Sie 2009, 12:05

    Dzięki wielkie przepłukałem chłodnice i nawet pomogło, było w niej syfu co niemiara.ale głowną przyczyną były zaśniedziałe lekko styki na czujniku temp. w chłodnicy tzn na tym kablu co sie podłącza do czujnika. dzięki za porady :grin:
    SEBOL_82
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Miejscowość: MYSŁOWICE