Opel Zafira A OPC - brak mocy, falujące obroty i błąd P0170

28 Lip 2018, 18:13

Cześć. Tak jak napisałem w temacie - mam problem z brakiem mocy i falującymi obrotami w Oplu Zafira A OPC z silnikiem Z20LET. Samochód nie ma przyspieszenia, ledwo rozpędza się do 180km/h i wyskakuje kontrolka Check Engine na piątym biegu. Pojawia się też błąd P0170. Z tego co się naczytałem w internecie wynikało, że do czyszczenia jest silniczek krokowy i/lub zawór EGR. Szukałem obu i nie znalazłem, bo się okazało, że czegoś takiego pod maską nie ma. Świece zostały wymienione już dwa razy, więc ten wariant odpada. Co do falujących obrotów, to jeśli klima jest wyłączona, wtedy jest w miarę OK, bo obroty tylko minimalnie spadają, ale przy włączonej zaczyna falować. Samochód ma instalację gazową, ale problem jest zarówno na benzynie jak i LPG. Z góry dziękuję za odpowiedź.
AdrMas
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Opel Zafira A OPC
Silnik: 2.0T 200KM (Z20LET)
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • 29 Lip 2018, 16:46

    AdrMas napisał(a):Z tego co się naczytałem w internecie wynikało, że do czyszczenia jest silniczek krokowy i/lub zawór EGR. Szukałem obu i nie znalazłem, bo się okazało, że czegoś takiego pod maską nie ma
    Faktycznie tak jest ale masz przepływomierz który warto sprawdzić i ewentualnie wyczyścić. Sprawdź też wtyczkę czy piny są czyste.
    AdrMas napisał(a):Pojawia się też błąd P0170
    Czy sprawdzałeś jak pracuje sonda? jaki generuje wykres i między jakimi wartościami pracuje?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Z której strony jest wlew paliwa?
      Jak sprawdzić nie wysiadając z samochodu z której strony mamy wlew paliwa? Jest to bardzo przydatne kiedy jeździmy różnymi samochodami i nie zawsze pamiętamy z której strony podjechać pod dystrybutor ...