Daewoo Lanos 1,5 16V

06 Lip 2009, 13:58

Witam all ,
Wydaje mi się, że coś dzieje się z immobilajzerem - tzn. mam taki problem - generalnie mam ten problem od ok. 6 miesięcy ale to się nasila - czasem, nie zawsze jak włożę kluczyk i chcę odpalić silnik to immo odcina zapłon i nie mogę zapalić silnika - gdy wyciągnę kluczyk i włożę go za ok. 10 sekund wszystko jest ok ! - co może powodować takie zachowanie ?
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna
  • 06 Lip 2009, 14:34

    Może spróbuj odłączyć na chwile kleme od akumulatora, czasami to pomaga
    seba002
    Początkujący
     
    Posty: 157
    Prawo jazdy: 07 01 2007
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Alfa Romeo 147
    Silnik: TS 1.6 105KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2003

    28 Lip 2018, 14:58

    Witam: mam też taki problem ze podczas przekręcania kluczyka na rozrusznik i w tym samym czasie mam w lewych drzwiach coś co jakoby głośno uruchamia jakiś mechanizm i odcina zapalenie silnika. Zawsze czekam na rozbrojenie immobilizera..5 krótkich sygnałów w głośniczku w słupku prawej strony..to chyba od systemu alarmu..A kiedy wyłaczam silnik ten dźwięk załaczenia słyszę.Doszło do tego ze wstawiłem w kabel zasilający te blokade wyłącznik co nie słyszę tego dzwięku.Ale blokada nadal istnieje.Mimo wszystko nie rozumiem zasady tego mechanizmu.Po kilku próbach udaje mi sie zapalić silnik i bez problemu jeżdżę kilka dni..Teraz zostałem unieruchomiony na dobre.. ? ?
    JanMarten49
    Nowicjusz
     
    Posty: 34
    Zdjęcia: 14