Opinie o modelu - V40 1.9 TD - zagadka 90 lub 95KM??

30 Sty 2011, 22:10

Witam serdecznie,

jestem tu nowy i serdecznie z tego miejsca wszystkich witam :razz:

W jednym z tematów znalazłem informację odnośnie silników dieslowych V40. Zastanawiam się nad kupnem tego egzemplarza: [link do Gratka wygasł]

W opisie widzę nieścisłość odnośnie mocy 90 i 95KM. Czytałem, że 95 jest nowszy i ma (łagodnie mówiąc) lepszą ocenę niż 90KM. Zgodnie z autocentrum.pl silniki 95KM montowane były w latach 99-2000. Czy ktoś może (być może jest tu jakiś fan V-czterdziestek :razz: ) powiedzieć w jakich miesiącach zaczęto montować 95KM? Albo jest może nawet ktoś, kto może z miejsca stwierdzić czy sprzedający nie chce wcisnąć bubla.

Od razu zaznaczam, że planuję zobaczyć auto osobiście i nie chcę się nikim wyręczyć pytając na forum, ale miło by było poznać Wasze opinie :wink:. Ale może udałoby mi się zaoszczędzić czasu, jeśli okazałoby się, że to ten 90KM.
(btw. o co chodzi z awaryjnością 1.9TD 90KM?)


Dodatkowe pytanie - na co zwracać uwagę przy oglądaniu V40? Co jest najbardziej awaryjne, gdzie najłatwiej znaleźć jakieś nieprawidłowości itp.

Z góry dzięki za możliwie szybkie odpowiedzi :wink:
vlad
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Gdańsk

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...