Opłata produktowa i rejestr BDO

Opłata produktowa i rejestr BDO

06 Lip 2018, 07:41

Doleciał do mnie temat pt. opłaty produktowej za importowane samochody (dotyczy opon i oleju) oraz konieczności rejestracji importera w bazie bdo w urzędzie marszałkowskim. Czy ktoś ma więcej informacji na ten temat
amir
Nowicjusz

Re: Opłata produktowa i rejestr BDO

10 Lip 2018, 17:22

Hm… a to nie jest tak że opłaty za recykling czy to pojazdów czy też olei, opon itp. zostały już uiszczone przez producenta, jeśli dany produkt był wyprodukowany w krajach UE.

Jeżeli tak to faktycznie jest to przepisy o opłacie produktowej naruszają prawo UE podobnie jak było to z opłatą recyklingową, z której rząd się wycofał.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam

11 Lip 2018, 13:05

też o to pytałem w urzędzie marszałkowskim, powiedzieli, że w eksporcie nie nalicza się opłat produktowych i płaci ten kto wprowadza na dany rynek
amir
Nowicjusz

22 Lip 2018, 19:28

Zobacz poniżej
https://polskiautohandel.pl/
tam aż huczy i trzeszczy na ten temat od bardzo dawna
mało tego że musisz mieć nadany nr bdo, masz mieć umowę o zapewnienie sieci recyklingu.
Jeżeli tego nie masz , a dokonasz importu bez tego to grożą Ci bardzo wysokie kary
za brak sieci 12 000 zł stała opłata + chyba 12 zł za każdy dzień od 1 auta
za brak bdo od 5000zł do 1 000 000 zł (tak nie pomyliłem się do 1 mln zł)

macie to co chcieliście...takich wybraliście rządzących którzy zmieniają przepisy tylko po to żeby wyciągać łapę po chajs od ludzi troche zaradnych żeby rodzawać biedocie i patologii na durne programy typu 500+
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie

24 Lip 2018, 13:07

Ja wyszukałem takie coś
http://integrator.org.pl/
Chyba o to chodzi
amir
Nowicjusz

27 Lip 2018, 12:21

To jest jedna z wielu organizacji odzysku która jak twierdzą wywiązują firmy z ustawowego obowiązku. Czy tak jest w praktyce? Tego nie wiemy.
Takie organizacje będą teraz wyrastać jak grzyby po deszczu.
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy
    Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy – Toyota Corolla – lipiec 2013. Przez lata na czele rankingu najbardziej popularnych samochodów świata był VW Käfer (Garbus). W USA ...
    Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź! Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź!
    Natknąłem się na artykuł który przedstawia kilka negatywnych aspektów wylewania olei gdzie popadnie. Wiadomo każdy z nich korzysta, ale nie każdy wie co z nimi potem robić. "Wiele ludzi, przede wszystkim właściciele ...

•