Opłata produktowa i rejestr BDO

Opłata produktowa i rejestr BDO

06 Lip 2018, 08:41

Doleciał do mnie temat pt. opłaty produktowej za importowane samochody (dotyczy opon i oleju) oraz konieczności rejestracji importera w bazie bdo w urzędzie marszałkowskim. Czy ktoś ma więcej informacji na ten temat
amir
Nowicjusz

Re: Opłata produktowa i rejestr BDO

10 Lip 2018, 18:22

Hm… a to nie jest tak że opłaty za recykling czy to pojazdów czy też olei, opon itp. zostały już uiszczone przez producenta, jeśli dany produkt był wyprodukowany w krajach UE.

Jeżeli tak to faktycznie jest to przepisy o opłacie produktowej naruszają prawo UE podobnie jak było to z opłatą recyklingową, z której rząd się wycofał.
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam

Re: Opłata produktowa i rejestr BDO

11 Lip 2018, 14:05

też o to pytałem w urzędzie marszałkowskim, powiedzieli, że w eksporcie nie nalicza się opłat produktowych i płaci ten kto wprowadza na dany rynek
amir
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie
    Historia Toyoty Yaris, najpopularniejszego modelu marki w Europie, jest bogatsza niż można by sądzić, patrząc tylko na jego trzy generacje. Przez 19 lat swojej obecności na rynku Yaris niemal co roku zaskakiwał swoim nowym ...
    Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

•  
    • BMW 635i CSi - 1982 & BMW M3 GT2 - 2010
      Samochody do zniszczenia
      Mitsubishi L200 Expedition Camper, 3
      Toyota Camry hybrid, tył, samochód z klocków lego