Opony całoroczne

20 Lis 2020, 18:50

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem opon całorocznych do Focusa i chciałbym się poradzić w tym temacie.
Przebieg roczny to pomiędzy 5-8k km, w tym ok 60% trasa Warszawa-okolice Krakowa. Reszta to jazda po mieście.
Z uwagi na przebieg wydaje mi się, że opona całoroczna będzie dla mnie lepszym wyborem. Jednak w internecie czytałem już wiele opini i ludzie straszą, że całoroczna to jest dobra tylko na jesień/wiosne, a w zimie i lecie to będą tylko kłopoty.
Tak więc teraz stoję przed wyborem.
1. Nie ma to jak zimowa/letnia opona i na zimę kupić sobie Dębice Frigo HP2 albo Kleber Krislap HP3. Na lato coś tej samej klasy.
2. Kupić dobrej klasy oponę całoroczną czyli Goodyear 4season Gen3.

Jeżeli ktoś mógłbym podzielić się swoimi doświadczeniami lub doradzić w tej kwestii to będę wdzięczny :)
Panda15
Nowicjusz
 
Posty: 6

21 Lis 2020, 07:36

5-8 tys km rocznie :?: To nie pomyłka :?:
Jeżeli tak, to opony wielosezonowe jak najbardziej się sprawdzą.
Przy takich przebiegach to i wielosezonówka prędzej się zestarzeje, niż zużyje.
Ja na Twoim miejscu brałbym jak najbardziej zimową oponę.
Bo wielosezonówki też są letnie i zimowe :lol:
Goodyear to dobry wybór, z klasy średniej można jeszcze brać dobre na śniegu Fuldy i Klebery.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lis 2020, 00:14

Oprócz przebiegu warto jeszcze wziąć pod uwagę zmiany klimatu czyli jakie mamy ostatnio zimy i opady śniegu. W dużych miastach raczej małe szanse żeby droga nie była czarna, główne trasy a jak napisałeś jeździsz KRK-WAW też nawet jak coś spadnie to są odśnieżane w pierwszej kolejność .... zastanowiłbym się jak jest w drugą stronę tzn całoroczna opona przy długich gorących latach, ale tu wiedzy nie mam:)
comfortcar
Początkujący
 
Posty: 52
Zdjęcia: 24

23 Lis 2020, 16:19

Wielosezonówki u ciebie sprawdzą się jak najbardziej.
Dębice sobie odpuść. To nie opona. Dębica spadła na psy już dawno.
Z dobrych opon mogę polecić Goodyear Vector 4Seasons G3. To dobry wybór. Dość dobrze sprawują się też Micheli-y i Nokian-y.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bugatti Chiron - super samochód
    Bugatti Chiron to super samochód produkowany przez niemiecką markę Bugatti. Jest to następca modelu Veyron i jednocześnie jedno z najszybszych i najbardziej luksusowych samochodów na świecie. Chiron został zaprojektowany ...
    Oznaczenia tablic rejestracyjnych według województw
    Sprawdź, jak rozpoznać auto po numerze rejestracyjnym z danego wybranego województwa. Poniżej przedstawiamy aktualne tablice rejestracyjne używane na terenie naszego kraju które przypisane są do danego województwa. ...