Opony W220 S500 8.5J/10J

02 Maj 2018, 11:03

Cześć wszystkim.
Szukam nowych opon dla mojej eski, obecnie są to Pirelli PZero jednak te kapcie są potwornie twarde, nie dość że komfort jest znacznie gorszy to w chłodne dni mają zero przyczepności. Na początku myślałem o legendarnych Pilot Sportach 2, które są ogólnie lepsze, jednak nie wiem czy nie będzie tu tego samego problemu z twardością. Felgi to 19", przód 8,5J tył 10J. Obecnie mam 235/45 i 275/40, jednak sam nie wiem czy nie są za szerokie, ogólnie chcę mieć lekki balon. Prosiłbym o kilka modeli i doradzenie z rozmiarem
Czru
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 52
Prawo jazdy: 30 11 2016
Auto: W220 S500
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

04 Maj 2018, 11:08

Czru napisał(a):jednak sam nie wiem czy nie są za szerokie, ogólnie chcę mieć lekki balon. Prosiłbym o kilka modeli i doradzenie z rozmiarem
Do tych felg które masz to optymalny rozmiar i nic innego nie założysz ;/ Jak chcesz inny rozmiar opon to musisz zmienić felgi.

Czru napisał(a):Pirelli PZero jednak te kapcie są potwornie twarde, nie dość że komfort jest znacznie gorszy to w chłodne dni mają zero przyczepności
Ile lat mają opony i ja wysoki masz bieżnik? Opony szerokie z tak niskim profilem jak 40 najlepiej spisują się do trzech lat użytkowania wiem to z doświadczenia.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Maj 2018, 21:38

Mam niestety 6 letnie, bieżnik koło 5mm. Jednak te opony ogólnie mają opinię mało komfortowych a jazda na nich gdy jest chłodno przypomina jazdę po deszczu. Tak jakby były bardziej torowe niż uliczne, albo do cieplejszych rejonów. Zastanawia mnie natomiast czemu runflaty schodzą z rantów. Zaczynam myśleć że to kwestia felg, ale wulkanizator nie stwierdził niczego dziwnego. Może 245/40 i 285/35 ? Też powinny wejść, ale sam nie wiem
Czru
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 52
Prawo jazdy: 30 11 2016
Auto: W220 S500
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu i30 w wersji 3-drzwiowej, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 27 września, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. 3-drzwiowa wersja i30 jest ...