Mercedesa s500 - instalacja gazowa

03 Lip 2009, 11:30

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Mercedesa s500 i zaczeły mnie przerażać koszty utrzymania tego pojazdu .
Kolega zaproponował mi założenie instalacji gazowej w zaprzyjaźnionym warsztacie , mówi że nie będzie droga a jeździł będe za dwa razy taniej .
Co o tym myślicie i jakie będą koszta takiej instalacji w miare dobrej ?

Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez ZygmuntG, 03 Lip 2009, 23:57, edytowano w sumie 1 raz
ZygmuntG
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Olsztyn

03 Lip 2009, 19:35

S 500 to trochę mało informacji. Napisz jaki rocznik i jaki model mercedesa.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

04 Lip 2009, 10:36

jakie koszty - to zapytaj kolege
ja bym ci polecał BRC sequent
ale S500 to zdaje sie ma 12 cylindrów, na tyle garów to zapłacisz pewnie koło 10 tys
ale jak duzo jezdzisz to zwróci ci sie za niecały rok
tomek84
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: kraków

05 Lip 2009, 17:54

Na pocieszenie powiem ci Zygmuncie,że masz najlepszy silnik jaki został wykorzystany w tym modelu(relacja mocy do spalania),najniższe koszty utrzymania! :shock: Tak ,tak :!: Diesle w W140 mniej palą ale są droższe w utrzymaniu a pękające głowice nie są rzadkością.Twój silnik jest po prostu niezły!Diesle Common Rail w W220 nawet szkoda myslec ile kosztują awarie systemów wtryskowych :!: :wink: Pytasz o instalację gazową?!Tutaj Migaz udzieli ci odpowiedzi ,ten silnik to V8,myślę że nie obejdzie się bez wydania ok.7000 zł ale jeśli jeżdzisz dużo warto ,przy wyrafinowanej instalce gazowej nie będzie ci samochód palił dużo więcej gazu jak benzyny.Czytałem że są instalacje wtrysku gazu w stanie ciekłym z powrotem nadmiaru gazu do zbiornika ,samochod pali prawie tyle samo gazu jak benzyny,to nie jest żle!Jeżdzisz jednym z najlepszych samochodów na świecie(jeśli jest to W140),Pan Koral (ten od lodow)jeżdził właśnie tym modelem nim przesiadł sie do MAYBACHA.

[ Dodano: Nie Lip 05, 2009 19:04 ]
Ach pamiętaj! :!: Tutaj żarty się kończą ,musisz jechać TYLKO do własciwych instalatorów. Ja jeśli kupie sobie kiedys taki samochód to też załozę instalkę najlepszą z mozliwych i pojadę nawet kilkaset kilosów w tym celu i poczekam nawet cały dzień na zainstalowanie systemu LPG ,nie wyobrażam sobie by miał mi założyć instalację ktoś niekompetentny.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

06 Lip 2009, 23:39

Moim zdaniem jak ktos sie decyduje na takie auto to powienien sie liczyc z tym ze taki samochod bedzie duzo palil, gazowac V8 to dla mnie szkoda silnika.
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin

07 Lip 2009, 17:59

tak samo jak kupisz silnik 1.6 100KM to trzeba się liczyć, że ma takie i takie spalanie i już

hahahhahaha

moim zdaniem właśnie jak gazować to duże jednostki
tekst "szkoda silnika" - zdradza, że nie miałeśdo czynienia nigdy z DORBĄ instalacją, po drugie - może jemu nie szkoda silnika i już
a chce jeździć taniej

moim zdaniem gazowanie 1.3-1.6 jest to dopiero głupota, bo potem sie taki wlecze na drodze i tamuje ruch
tomek84
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: kraków

07 Lip 2009, 21:21

PhantomASA1 z tym spalaniem gazu tyle co benzyny to trochę przesadziłeś. samochód na LPG musi więcej palić niż na BP gdyż gaz ma większą liczbę oktanową (wolniej się spala) a mniejszą wartość energetyczną.
Co do s500 to by dobrze zamontować i wyregulować instalację trzeba poświęcić 1,5 dnia i około 6000 zł. będzie wtedy zaje... :lol:
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

07 Lip 2009, 21:53

Migaz nie przesadziłem :wink: Przecież 1l benzyny to 0.8 l gazu wlanego ,mylę się czy nie?!Dlatego naturalnie gazu musi silnik zużywać te 20%więcej ,to jest oczywiste.Popraw mnie jeśli jestem w błędzie ! Tomek dobrze prawisz im większa jednostka tym większy sens zagazowania jej.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

09 Lip 2009, 13:47

dodam jeszcze dwa słowa do krytykantów gazu

zauważyłęm, że osoby krytykujące gaz można podzielić na dwie kategorie:

- tacy co nigdy nie mieli gazu, z takimi nie ma co gadac, bo nie mają nic do powiedzenia
- tacy, ktorzy mieli instalke kiepskiej jakosci, bo albo z taka kupili samochod, albo byli skąpi i założyli co było najtańsze, a potem narzekają

instalacja gazowa - jak jest dobrana do konkretnego silnika i dobrze ustawiona, utrzymana i sewisowana, to będzie służyc setki tysiecy kilometrów

sam obecnie mam diesla, ale przerobiłem w swoim życiu 3 samochody z LPG i z dwóch byłem zadowolony, z jednego nie (i to była właśnie kiepska instalacja do zbyt wyrafinowanego silnika)
tomek84
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: kraków

09 Lip 2009, 20:17

Moj mondek pali ok11 gazu benzyny podobno 9 .ale kolegi ojciec zalozyl instalke do audi s8 bodajrze3,7 260 KM i twierdz ze gazu pali mu 14l a benzyny 16l rok jezdzil na benzynie to napewno ma sprawdzone na gazie poltora miesiaca.tak tylko chcialem wtracic:)
dalton ,nie mylic z daltonizmem:)
dalton
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 85
Miejscowość: Wodzislaw Śl
Auto: Audi a4
Silnik: 2.0 bp+ lpg 131 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lip 2009, 20:40

Ja pomyliłem się pisząc,że 1l benzyny to 0.8lgazu wlanego ,winienem był napisać ,że litr benzyny jest cięższy od litra gazu o ok.20%,gdybyśmy więc oceniali wagowo te paliwa to byłoby sprawiedliwiej,litr litrowi w tym wypadku nie jest równy chociaż jest równy ale tylko w sensie pojemnościowym.Dalton jesteś tym Daltonem z tych braci Daltonów?! :?: :!: Narozrabialiście w tych STANACH. :cool: Ojciec kolegi po prostu nie jest z rodziny sknerowatej i założył instalkę godną tego samochodu albo odwrotnie,to że jednak benzyny więcej pali to wynik zaniedbania instalacji wtryskowej benzyny.Reasumując ten przypadek instalka gazu w tym samochodzie jest lepsza od aparatury wtryskowej benzyny. :shock:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

09 Lip 2009, 23:17

:lol: dobre
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

10 Lip 2009, 17:41

nietylko dobre wrecz BARDZO DOBRE :grin:

[ Dodano: Pią Lip 10, 2009 22:17 ]
z paliwem jest tak jak z cokrem , czeba wiedziec ile jest cokru w cokrze :lol:
dalton ,nie mylic z daltonizmem:)
dalton
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 85
Miejscowość: Wodzislaw Śl
Auto: Audi a4
Silnik: 2.0 bp+ lpg 131 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

19 Sie 2009, 00:01

Mam pytanie jak wielki jest bagażnik w S500 W220 gdyż nie wiem czy zbiornik wybrać na miejsce koła zapasowego czy widoczny normalnie do bagażnika.

Mam jeszcze jedno pytanie ile pali W220 na LPG??
Kingsais
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Śląsk

19 Sie 2009, 20:26

Wybierz zbiornik w miejsce koła. Będzie trochę mniejszy, ale stacji jest duuuużo, a gdy bedziesz musiał przewieść coś większego to nie bedziesz żałował, że brakuje ci miejsca. Zazwyczaj możesz jeździć z kołem zapasowym w bagażniku, ale jak będziesz musiał tam włażyć dwa wózki dziecięce to koło zostawisz w domu, a zbiornika walcowego nie.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994