Mercedes s500

29 Lip 2009, 20:29

Witam!
Myślę nad kupnem diesla a8 lub bmw 7 ale zobaczyłem za tą samą cene mercedesa s500 i z tego co wiem te samochody są dobre do zagazowania , ale problem z tym czy częsci roczne przeglądy itp. będą droższe niż w audi a8 4.2tdi?
Piotr78
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Wrocław
0

21 Kwi 2016, 18:52

Dla potomnych.Jeśli kupujesz taki wóz nie pytaj o koszty jego utrzymania bo jeśli to robisz to nie jest auto dla ciebie.Kolega ma S600 i samo spalanie nie powinno dziwić.Jadąc bardzo delikatnie pali 12 a dynamicznie około 30 litrów.Co do Mietka solidna konstrukcja jeszcze sprzed ery gdy namiętnie rdzewiały.Mechanika bardzo trwała,komfort świetny,dobre automaty.Unikać pneumatycznych zawieszeń.Podobna sytuacja z A8 z tym że nie rdzewieje praktycznie w ogóle.Jeżeli chodzi o pierwszą generację to nadwozie jest aluminiowe co podnosi koszty ewentualnych napraw blacharskich bo aluminium nie wyklepie się jak stali.Mozna wymienić błotniki,maskę itp ale gorzej jak pprzyjdzie wymienić elementy konstrukcyjne to już koszty ogromne.Polecany silnik 4.2- pali dużo ale jest niezniszczalny,oraz 2.8 osiągi przyzwoite ale nie lubi zbytnio gazu,odradzamy 3.3 TDI.Unikamy pneumatyki.BMW 7 oprócz spalania i tylnego zawieszenia typu Nivomat nie posiada słabych punktów.Pneumatyka odpada.Dobry i trwały 3.0 diesel ale jak to diesel przebieg może być ogromny.Duże benzyniaki bardzo trwałe 750 oraz 757.
chicken19
Zaawansowany
 
Posty: 554
0

21 Kwi 2016, 19:02

Zdjęcie
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    W jakich butach najlepiej prowadzić samochód?
    Niejeden kierowca myśląc o bezpieczeństwie jazdy i zachowaniu ostrożności na drodze, pomija dobór odpowiedniego obuwia. Tymczasem wsiadając za kierownicę w butach na koturnie, wysokim obcasie czy w klapkach, może doprowadzić ...