Jakie auto na LPG?

Jakie auto na LPG?

27 Sie 2009, 14:24

Hej, szukalem auta w Dieslu ale... jak widze te przebiegi... ew. wydatki na koła dwumasowe (*których chyba niema w benzynie?) , wtryski, turbiny itd.. to aż mam ciarki... a jako student fundusze niezawysokie...

Więc padło na LPG- szukam czegoś z założonym lub żeby założyć. ( chyba i tak nawet z opłatami bardziej opłaca się LPG niż Diesel obecnie...?) Dziennie ok 40 KM + -

Szukam powiedzmy- Astra II, Golf IV, Audi a3, ITP. ogólnie coś co jest tanie w utrzymaniu i niezawodne. Może znacie inne auta (max 10 letnie) które warto rozważyć...

I teraz kto czym jeździ i co poleca;) Chce na LPG minimum 100KM pod nogą. Przy spalaniu średnim LPG max 10l.
Jakie silniki w tych autach brać po d uwagę pod wzgl. niezawodności na LPG ?

*jeśli temat jest w złym miejscu prosze o zmiane..
infor7
Nowicjusz

06 Wrz 2009, 08:12

Mam nadzieję,że zastanowiłeś się dobrze i świadomie chcesz kupić auto z założoną instalacją i masz świadomość,że ta instalka już chodziła przez kilka lat... Lepiej kupić i samemu założyć sekwencję ...masz wtedy gwarancję.
A wracając do sedna ...Jeśli auto ma dobrze dobraną i założoną już wcześniej sekwencję,to z podanych przez ciebie modeli aut z żadnym nie powinno być problemów.Warunkiem musi być to,że silnik jest nadal pełnosprawny i bez oznak zużycia.Ze swej strony do gazu polecam z czystym sumieniem silniki oplowskie. :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Wrz 2009, 21:55

Hmm. może zacznę od tego, że w benzyniakach mamy także koła dwumasowe, wtryski i niejednokrotnie turbiny. Nie żebym doradzał diesla. Daleki jestem od tego, bo za klekotami nie przepadam. Instalację gazową zamontować się da do każdego samochodu z silnikiem benzynowym na wtrysku pośrednim. W mojej ocenie naj mniej trwałe silniki należą do forda i fiata.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...
    Fotel samochodowy Toyoty z drukarki 3D Fotel samochodowy Toyoty z drukarki 3D
    Fotele samochodowe zazwyczaj nie należą do najwygodniejszych, choć bywają chlubne wyjątki. Producenci mają w tej dziedzinie jeszcze wiele do zrobienia. Dzisiejsze fotele samochodowe konstruowane są z wykorzystaniem dość starych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      MINI Clubman Bond Street, tył