Opony zimowe 19" godne polecenia do 500zł/szt.

26 Paź 2021, 15:56

Witam. Szukam opon zimowych ~ 500 zł/szt.
Profil to 255/35R19
Czy macie może coś godnego polecenia?
Pozdrawiam :)
Turok112
Nowicjusz
 
Posty: 16

26 Paź 2021, 16:34

Tylko w tym budżecie to zostają same chińczyki nie ma nic konkretnego chyba że poszukać jakiś leżaków magazynowych 2-3 letnich.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

26 Paź 2021, 17:17

A w jakiej cenie są już sztuki godne uwagi?
Turok112
Nowicjusz
 
Posty: 16

26 Paź 2021, 17:39

Do jakiego to auta, będziesz jeździł gdzieś w trasy, góry czy bardziej tylko miasto? Napęd na 4 koła ma?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

26 Paź 2021, 19:00

Audi A5 2012. Trasy to tylko miasto. Napęd na przód
Turok112
Nowicjusz
 
Posty: 16

26 Paź 2021, 20:15

Opony w tym rozmiarze są strasznie drogie i jak chcesz coś ze średniej półki to trzeba się liczyć z kosztami około 650zł za sztukę.

Zerknij sobie na opony:
- Uniroyal MS Plus 77 (takie miałem w mniejszym rozmiarze i u mnie się sprawdzały bardzo dobrze)
- Kleber Krisalp HP3

Możesz też pomyśleć o czymś takim jak tu [link do oferty na Allegro wygasł] masz opony zdjęcie z samochodu zaraz po zakupie Continental Winter Contact TS830P tylko tu trzeba je traktować jako używki i dobrze sprawdzić.
Tu też leżaki [link do oferty na Allegro wygasł] tylko już 4 lata no i nie wiadomo jak były składowane.

Nexeny będą lepsze niż jakieś chińskie wynalazki np. [link do oferty na Allegro wygasł] tu masz dwu letnie nowe prawie mieszczące się w twoim budżecie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Droga od koncepcji do samochodu
    Gdy samochód zjeżdża z linii produkcyjnej, jest w nim już zawarty efekt wysiłku wielu osób. Stworzenie nowego modelu to długi i kompleksowy proces, na który składają się lata doświadczenia zebrane przy ...
    Silnik 2JZ-GTE - Toyota
    Trudno znaleźć silnik o większej rozpoznawalności wśród miłośników samochodów sportowych niż 2JZ. Historia tej 6-cylindrowej, 3-litrowej, rzędowej jednostki sięga początku lat 90., a motor jest najczęściej ...

26 Paź 2021, 20:29

Nie muszą być koniecznie 35. Może też być nieco większy profil. Cenowo wychodzi wtedy tak samo
?
Turok112
Nowicjusz
 
Posty: 16

26 Paź 2021, 21:51

Stać na konia to i na owies powinno.

Kombinujesz chłopie. Rozmiary opon są ustalone przez producenta i takowych musisz się trzymać, nie mozesz sam sobie ustalać jaki rozmiar założysz bo cena Ci pasuje lub nie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Paź 2021, 22:04

Turok112 napisał(a):Nie muszą być koniecznie 35. Może też być nieco większy profil. Cenowo wychodzi wtedy tak samo
?
Rozmiar który masz aktualnie i szukasz jest opcjonalny. Moim zdaniem na lato ok ale na zimę powinieneś pomyśleć o rozmiarze oryginalnym 225/50R17 tu i felgi potrzebne inne 17 calowe. W zimie na węższych kapciach i z wyższym profilem lepiej się jeździ. Może warto zerknąć na taki używany komplet opon z felgami?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

27 Paź 2021, 02:50

Wiem, że zimówki na 19 nie będą tak dobre jak 17. Chciałem na ten sezon kupić tylko opony do alumów które mam, a alumy do zimówek dokupić za rok. Teraz myślę że to jednak głupi pomysł i lepiej jednak od razu kupić mniejsze opony z felgami.
Turok112
Nowicjusz
 
Posty: 16

27 Paź 2021, 08:41

Turok112 napisał(a):Teraz myślę że to jednak głupi pomysł i lepiej jednak od razu kupić mniejsze opony z felgami
No i to będzie najlepsze wyjście i same plusy nie tylko jeżeli chodzi o mniejszy koszt zakupu opon ale i większy komfort jazdy w zimie.

Masz czujniki ciśnienia w kołach? Jeżeli tak to musisz kupić felgi + czujniki + opony lub cały komplet od razu. Tu masz używki [link do oferty na Allegro wygasł] nie wiem w jakim stanie są opony ale na zdjęciu wygląd że w niezłym więc mógłbyś przejeździć całą zimę lub nawet więcej niż jedną. Koszt nawet niższy niż nowych zimowych opon 19".
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

27 Paź 2021, 18:09

Nie mam czujników ciśnienia w kołach
Turok112
Nowicjusz
 
Posty: 16

28 Paź 2021, 06:15

Szukając innych kompletów natrafiłem na dwie aukcje, które wydają się ciekawe.
1. [link do oferty na Olx wygasł]
2. [link do oferty na Olx wygasł]

Czy któryś z tych zestawów jest warty polecenia?
Dodam, że mieszkam blisko gościa nr.1, więc mógłbym bez problemu obejrzeć stan opon na żywo.
Turok112
Nowicjusz
 
Posty: 16

28 Paź 2021, 10:36

Turok112 napisał(a):Nie mam czujników ciśnienia w kołach
No to plus dla Ciebie bo nie będziesz miał dodatkowych kosztów :)

Po zdjęciach ciężko powiedzieć najlepiej takie koła wrzucić na wyważarkę i wtedy będzie widać. Nawet podjechać ze sprzedającym do jakiejś wulkanizacji niech je sprawdzą i będziesz pewny. Widać że felgi będą wymagały odświeżenia ale może to sobie zrobić w przyszłym roku zdjąć opony i oddać komplet do piaskowania i malowania będą jak nowe. Masz blisko to podjedź i zerknij na żywo jak wyglądają. Czy felgi nie mają gdzieś pozaginanych rantów i nie wyglądają na naprawiane, spawane itd.

Ten drugi link ma jakieś szerokie felgi 8,5J a do opon 225/55R17 zalecana szerokość to 7J zobacz sobie tu kalkulator/dobor-szerokosci-felgi-do-opony/1/225/55/17/
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34