OSZUST - AUTOKAMEI Modliszewo k. Gniezna

10 Sty 2013, 18:45

Przestrzegam przed komisem Autokamei z Modliszewa k. Gniezna (przy trasie na Bydgoszcz). Chciałem kupić Forda Mondeo, model mi się podobał i wg zapewnień właściciela samochód miał być bezwypadkowy i niemalowany (potwierdził to podnownie gdy informowałem że pojadę po ten samochów kilaset kilometów).
Na miejscu okazało się że:
1. Samochód ma książkę serwisowa z pieczątkami nie istniejącego serwisu. Sprawdziłem numer telefonu i adres, ktoś przerobił pieczątkę prawdziewego serwisu, zmieniając nazwę, nr tel.
2. Samochód był cały malowany (za wyjątkiem 2 drzwi).
Na miejscu był tylko pracownik więc nie miałem kogo opieprzyć. Właściciel w trakcie rozmowy telefonicznej, gdy zorientował się że nie kupię zmienił się z uprzejmego i kulturalnego w bezczelnego chama. Stwierdził że celowo mnie okłamał bo inaczej bym nie przyjechał.
Sprawą fałszowania książki serwisowej powienien zająć się prokurator.
bob222
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 0- 0-1999
Auto: Opel

05 Lis 2013, 18:06

Kto został oszukany przez ten komis KAMEI z Modliszewa proszę o kontakt. tel 880 967 989
kazkow
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 05 1983
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: ford s-max
Silnik: 2,0 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Lis 2013, 14:27

Ja przez ostatnie 6 lat kupiłem w tym komisie 2 samochody. Negatywne opinie to pewnie jakaś próba zemsty. Jednym z nich jeżdżę do tej pory i jestem bardzo zadowolony. Obydwa samochody były w porządku pod każdym względem. Chociaż jeden miał lakierowany prawy błotnik i drzwi, to jak mi powiedziano w serwisie (nie znam się dobrze na samochodach, więc wolałem się upewnić) - nie było to poważne uszkodzenie tylko lekkie wgniecenie lub zarysowanie. Myślę, że szansa na to aby kilkuletni samochód nie był nigdy otarty jest raczej mała.
Podsumowując, ja mogę polecić ten komis.
Michal1965
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: vw passat
Silnik: 2.0 TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

07 Lis 2013, 16:01

To fajnie że Tobie się udało. Ale ja jak i również inni mają przykre doświadczenie, nawet Pan który chciał kupić w styczniu tego roku w tym komisie auto otrzymał fałszywą książkę serwisową, ale na szczęście zrobił zdjęcie tej książki i tego komisu, co posłuży mi w dalszym postępowaniu i egzekwowaniu zwrotu poniesionych kosztów w związku z remontem zaraz po zakupie w tym komisie auta, na dodatek mam jeszcze inne asy do wyciągnięcia przeciwko temu komisowi-.
pozdrawiam.
kazkow
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 05 1983
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: ford s-max
Silnik: 2,0 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Mar 2014, 17:57

AUTOKAMEI zmienilo nazwę na DEALER CARS, adres ten sam
MODLISZEWO 10, 62-200 Gniezno

FAKTY:
W ogłoszeniu podali, że auto od pierwszego właściciela, a auto świeżo przerejestrowane przez firmę słup. nie wiadomo ile razy po drodze zmieniło właściciela ponieważ duży brief niemiecki również świeżo wydany.

historia auta nie możliwa do prześledzenia.

W ogłoszeniu podali, że auto serwisowane w ASO - książki serwisowej brak. Zapewne byłby w niej pierwszy właściciel, ale cóż nie ma jak sprawdzić skoro jej brak.

Ogólnie polecam uważać.
Elan
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 1976
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

19 Mar 2014, 23:56

Ja sadze ze przesadzacie nie Kupujecie auta w salonie tylko sprowadzone .... Po jednym nie nie fortunnej probie zakupu , gdzie jeszcze tych aut nie kupilyscie oskarzacie kogoś na necie na maksa ... Ja jestem zadowolony z aut jakie w tym komisie kupiłem a kupiłem już dwa i moim znajomi tez :) wiec weźcie sie do roboty a nie głupoty piszecie pewnie :D z braku zajęcia. A jak chcecie kupic idealny samochód to do salonu a nie komisu .
Ja0103
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Audi

30 Mar 2014, 15:24

Witam,

przypadkowo natknąłem się na opinie o komisie KAMEI. W zeszłym roku kupilem tam passata CC i wiem, że następne auto też tam kupię. Prawdziwe niemieckie auto z niekręconym licznikiem (kupiłem z przebiegiem ponad 180.000km), bardzo dużo jeżdzę i nie miałem żadnych problemów. Zanim kupiłem to auto, oglądałem 3 inne i jestem zadowolony ze swojego wyboru. Z własnego doświadczenia polecam, miła obsługa, fachowe doradztwo i profesjonalne podejście do klienta.
Inna bajka od większości typowych handlarzyków.

pozdrawiam
Michał
michal1972
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 10 1980
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: VW PASSAT CC
Silnik: 2,0d 140PS
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

07 Kwi 2014, 12:04

W lutym kupiłem u nich auto i wszystko ok,zarejestrowane,sprawdzone na stacji diagnostycznej,tak że nie podzielam złej opini,jak w każdym komisie są auta droższe i tańsze,lepsze lub gorsze,trzeba dokonać rozsądnego wyboru.
panel11
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 0- 0-1989
Auto: nie mam

11 Kwi 2014, 08:56

OSTRZEGAMY PRZED OSZUSTEM Z MODLISZEWA 10,

Ja też zostałem ofiarą tego komisu, straciłem trochę pieniędzy na podróże, ale na szczęście udało mi się uniknąć błędnego zakupu. Poniżej moja historia.

Z duża naiwnością uznałem, że parametry samochodu, który znalazłem w firmie Dealer Cars w Modliszewie są prawdziwe.
Pokonałem kilkaset kilometrów, aby obejrzeć Peugeota 508, na miejscu bardzo miły Pan Mateusz utwierdzał mnie, że samochód jest bezwypadkowy, w idealnym stanie, bez żadnych ukrytych wad, a 102 000 km przebiegu w książce serwisowej są w 100% wiarygodne.
Uwierzyłem i zostawiłem 2000 zł zaliczki, jak się później okazało zadatku, który właściciel już nie planował mi oddać. Zaliczkowałem samochód ponieważ właściciel miał dokonać opłat celnych i miałem za kilka dni przyjechać po odbiór auta. Posiadając VIN auta postanowiłam sprawdzić go w salonie Peugeota i tu pierwsze zdziwienie, samochód był tylko raz w serwisie i od lutego2011 do marcu 2011 roku( jeden miesiąc), miał przejechane 5000 km i nigdy więcej do serwisu nie trafił. Na tyle mnie to zaniepokoiło, że przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie umówiłem się w salonie Peugeota w Poznaniu, aby gruntownie sprawdzić auto. I tu kolejne zdziwienie samochód miał całkowicie wyczyszczony komputer w dniu 25 marca 2014 roku i wyciek z simeringu, który wymagał natychmiastowej naprawy. Poinformowałem właściciela o stwierdzonych uszkodzeniach z propozycją, aby obniżył cenę samochodu i partycypował w połowie kosztów naprawy. Usłyszałem kategoryczne nie. Postanowiłem więc odzyskać zaliczkę w Modliszewie, ponieważ na przegląd w salonie przyjechał pracownik.
Właściciel niestety nie chciał o tym słyszeć, bezobcesowo powiedział, albo biorę samochód, albo znikam, bo On nie ma czasu, ma lepsze zajęcie pracę w ogródku. Nie dając za wygraną poprosiłem jeszcze o książkę serwisową ponieważ przeczytałem w komentarzach, że często trafiają się fałszywe książki serwisowe. Zadzwoniłem do Holandii, gdzie był ostatni wpis serwisowy i okazało się, że owszem 24 kwietnia 2013 roku samochód był tam serwisowany, ale wówczas miał już przejechane 131 000 km, a nie jak była informacja w książce 90 000 km. Po przekazaniu tej informacji właścicielowi, że nas zwyczajnie oszukuje, zostaliśmy po prostu wyproszeni. Pan Mateusz stał się zwyczajnym chamem, niczym się nie przejmując nadal nie chciał oddać zadatku, pomimo, że nie dotrzymał umowy. Po naszym wyjściu z tzw. biura po kilku minutach Pan Mateusz przemyślał sprawę i postanowił nam jednak oddać zadatek, pewnie głównie dlatego, że poinformowaliśmy Go, że udamy się na Policję.
Przestrzegamy wszystkich potencjalnych klientów Pana Mateusza ... z Modliszewa 10, który pewnie zmienił nazwę firmy z Autokamei na Dealer Cars, bo miał za dużo negatywnych wpisów. Zamiast kupić super Peugeota 508 w idealnym stanie, z przebiegiem 100 tys km, można dostać auto z przebiegiem 200 tys. uszkodzeniem, które wymaga kolejnych inwestycji finansowych.
JacekWNB
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 13 06 2003
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Peugeot 307

13 Paź 2014, 14:05

Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem samochodu który kupiłem w DEALER CARS Modliszewo.Wszystkie dane które otrzymałem od sprzedającego zgadzały się z raportem VIN.Samochód prowadzi się znakomicie.Obsługa i profesjonalizm jest po ich stronie.Pomogli również w otrzymaniu kredytu.Gdzie przedstawiciel przyjechał do mine do grudziądza .I pomógł we wszystkich papierach.
Z mojej strony mogę z czystym sumieniem POLECIĆ ten komis samochodowy.
POLECAM KUPNO SAMOCHODU W DEALER CARS MODLISZEWO
slszwecja
Obserwowany
 
Posty: 1
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: peugeot 508
Silnik: 1.6
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2011

12 Lis 2014, 10:26

Witam, ja tak samo zostalam oszukana przez jeszcze AutoKamei.
Auto mialo byc w super stanie, bezwypadkowe, sprawne technicznie bez wkladu finansowego.
Po przyjezdzie na miejsce ucieszylam sie gdy zobaczylam sliczne BMW e60. Z zewnatrz na prawde ladne auto ale im dluzej je ogladalam tym mniej stawalo sie interesujace.
Lewe nadkole i drzwi byly lakierowane a klapa z tylu prawdopodobnie wymianiana, na pewno demontowana. Ale mysle sobie, co tam jakos to przezyje. Zagladamy do wnetrza, szyba kierowcy nie dziala, na liczniku pixele, climatronic nie zawsze zaskakiwal... Sprzedawca twierdzil ze zejdzie z ceny lub to naprawi jezeli sie zdecyduje. Mysle sobie ok, mogl nie wiedziec nawet. No to odpalamy 3l dieselka. Zaskoczyl elegancko, pochodzil troszke, jazda probna i wszystko wydawalo sie ok. Zawieszenie ok, przebieg niby 180k, przyspieszenie i moc fantasteczna. Mysle sobie biore!
Umowilam sie na nastepne spotkanie wiedzac o w/w wadach. Sprzedawca troszke obnizyl cene, niestety to samo zrobila na fakturze sprzedazy co mnie troszke zaniepokoilo ze za auto place 41k a na dokumentach widnieje 35k. ale przymknelam oko. Po powrocie do domu nastepnego dnia w garazu zauwazylam ze nie dziala polowa podswietlenia wnetrza oraz nie grzeja siedzenia. Wczesniej za dnia tego nie bylo widac bo w bmw jest sensor podswietlenia. Mysle sobie ok, da sie zrobic. No to jade do warsztatu na wymiane oleju, plynow itd.
No i wyszlo: most nie od tego auta inne przelozenia, turbina na wykonczeniu, w warsztacie stwierdzili ze bylo co niedawno grzebane, sprawdzili i udokumentowali ze wtryskiwacze strasznie przelewaja, poduszka kierowcy i kurtyna bocvzna wylaczona i wstawiony jakis rezystor, no i najgorsze spawany, klejony kolektor ktory po 3 dniach sie rozlecial-auto zaczelo strasznie gwizdac, szumiec i klekotac, stracilo na mocy :(

Samochod byl zrobiony tak aby tylko wyjechac z komisu a po przejachaniu 500km okazal sie skarbonka bez dna. Laczny koszt naprawy w zaprzyjaznionym serwisie wyniosl mnie 11tyl a do dzisiaj jeszcze siedzenia mi nie grzeja!

Ja dziekuje za takie oszustwo - ze niby samochod ze sprawdzonego zrodla, zadbany i elegancki Osobiscie wracal nim na kolach 1,5tys km i nic sie nia dzialo!
Klamal mi prosto w oczy a ja mu jeszcze puszke pepsi dalam!
Alexandra30
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 3.0crd
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

12 Lis 2014, 10:34

Chyba sam sobie te komentarze dodajesz i naciagasz ludzi na swoje "zlomy" bo adres ip widnieje jako Gniezno! OSZUSCIE
Alexandra30
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 3.0crd
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

18 Sty 2018, 10:35

Lepiej omijać szerokim łukiem :)

Auto z 2015 przebieg ok. 120 tysięcy.

Zamówiłem ekspertyzę auta w firmie zajmującej się takimi usługami. Z raportu wynikało, że silnik jest w tak zużyty że przebieg jest bardzo wątpliwy zwłaszcza, że pomimo informacji w ogłoszeniu o książce serwisowej na miejscu okazało się że jej jednak nie ma.

Tydzień po wizycie eksperta sprzedający zaktualizował ogłoszenie. Cena spadła o 5 tysięcy natomiast przebieg w tajemniczy sposób wzrósł o 100 000 kilometrów... Ze zdjęć wynika, że odnalazła się także książka serwisowa (w czerwcu 2017 przebieg o 90 tysięcy większy niż w ogłoszeniu w styczniu 2018)

Handlarz czuje się na tyle bezkarny, że nawet nie zadał sobie trudu aby usunąć stare ogłoszenie i po kilku dniach dodać nowe. Po prostu zmienił cenę i przebieg dorzucił kilka nowych zdjęć auta na śniegu żeby uprawdopodobnić że jest "świeżo sprowadzone"
ppp657
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: brak

08 Kwi 2018, 13:51

Wszystko co tutaj jest napisane o tym oszuście to prawda!W ogłoszeniach samochody odmłodzone,przebiegi zaniżone,brak info o dodatkowych opłatach ale to i tak nic w stosunku do reszty.Niestety na forum trafiłem już po zakupie,,wszystko wskazuje na to ,ze sprawa trafi do prokuratury.
kotek04
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 04 11 1975
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: peugeot
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna