Oznaczenie VDI w VW Bora

Oznaczenie VDI w VW Bora

17 Gru 2014, 20:42

Witam. Jako nowicjusz pozdrawiam forumowiczów.
Aby nie przeciągać w skrócie mój problem.
Postanowiłem zakupić coś starszego z VW, wypadło na Borę z dieslowskim silnikiem TDI. Ze względów ekonomicznych postanowiłem brać pod uwagę silnik o mocy 110 KM. Przeglądając aukcje napotkałem auto, które trochę mnie zadziwiło. Na tylnej klapie widnieje oznakowanie TDI z czerwoną literą "I". Pod maską zaś pokrywa silnika zawiera napis VDI z czerwonymi literami "DI". Najgorsze w tym, że nie wiem co oznacza litera "V".
Moje pytania:
1. "I" czerwone oznacza na pewno 110 KM?
2. Dlaczego jest różnica w oznakowaniu tylna klapa - pokrywa silnika (TDI - VDI)
3. No i to nieszczęsne "V". (oznakowanie wyraźne).
Za poważne info byłbym bardzo wdzięczny. Jestem w końcowej fazie transakcji, nie chciałbym popełnić "gafy". Pozdrawiam i przesyłam forumowe :piwo: .
janmang
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 04 1998
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam

Re: Oznaczenie VDI w VW Bora

18 Gru 2014, 12:59

Rezygnuję z podpowiedzi i sorki, lecz popełniłem sam "gafę". V to nic innego jak zły kąt oświetlenia litery "T" na zdjęciu. Zrezygnowałem, kontrahent opisał auto jako 110 podczas gdy po konsultacji u znajomego mechanika wynika, że to inna litera i silnik 115 KM. Życzę owocnych rozmów.
janmang
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 04 1998
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca
    Tegoroczny Rajd Finlandii wygrał niespodziewanie młody fiński kierowca Esapekka Lappi, zdobywając najwyższe miejsce na podium dla zespołu Toyota GAZOO Racing. To jednak nie przypadek – mimo zaledwie 26 lat, młody Fin ...
    Jaka jest polska motoryzacja czyli Jaka jest polska motoryzacja czyli "Made in Poland"
    W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom - ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Tańczące dziewczyny
      Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive