Pajączek na lampie, spękania na kloszu - naprawa - Seat Leon 2

12 Paź 2022, 22:19

Witam,
Proszę o pomoc na reflektorze są mikropęknięcia, taki ala pajaczek, nie da się tego zmatowić i spolerować. Ręcznie matowilem przez około 3h papierami wodnymi od 600 do 5000, czy da się to usunąć

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Asnys
Obserwowany
 
Posty: 3

13 Paź 2022, 08:44

Wygląda mi to na takie mikropęknięcia ale od wewnętrznej strony klosza. Kiedyś miałem coś podobnego tyle że w rogu lampy. Na zewnątrz idealnie gładka, a w środku takie spękania (u ciebie cały klosz jest w takim stanie). Udało mi się naprawić po rozklejeniu klosza przez szlifowanie papierem ściernym i późniejsze polerowanie ale nie wiem ile wytrzymało bo samochód miałem krótko.

Moim zdaniem lepiej by było poszukać uszkodzonej lampy np. uszkodzone mocowania lub połamana obudowa ale z dobrym kloszem i go przekleić.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Paź 2022, 08:47

Tak, lampa jest idealnie gładka, lampe się odklejać boję
Asnys
Obserwowany
 
Posty: 3

13 Paź 2022, 08:51

Inaczej tego nie naprawisz jak to jest od wewnętrznej strony. Rozklejanie lampy trzeba robić z głową. Patrzyłeś ile nowa kosztuje lub używka w dobrym stanie?

Zawsze możesz spróbować poszukać uszkodzonej z dobrym kloszem jak dostaniesz za jakieś niewielkie pieniądze i zacząć rozklejanie od tamtej :wink: zobaczysz jak to się robi i czy dasz radę.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Paź 2022, 11:17

Komplet nowych lamp kupisz za niecałe 600 zł. Jedna nowa kosztuje około 270 zł. A używka w dobrym stanie z dobrym szkłem kosztuje między 100 a 150 zł. Więc nie wiem, czy jest sens kombinować z tym kloszem.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Paź 2022, 13:00

Jak masz gdzieś za 100zl gdzieś to biorę
Asnys
Obserwowany
 
Posty: 3

14 Paź 2022, 13:35

Wchodzisz np. na allegro i wpisujesz co szukasz. [link do oferty na Allegro wygasł] przykładowa aukcja. Jest ich kilka. Mżna nawet za 200 zł kupić komplet tak samo zużytych.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000