Pali się servis i błąd silnika

22 Lip 2021, 13:21

Kolejny problem dopadł moją Renie. Wczoraj przejechałem ok 400 km. Gdy zgasiłem samochód i później odpaliłem po jakimś czasie zapalił się błąd silnika i servis. (samochód jest bez gazu). Silnik chodzi bez zarzutu. Mechanik sprawdził komputerem i wyszedł błąd sondy lambda. Skasował błąd i po 5 km znowu się zapalił. Może ktoś miał podobnie. Proszę o podpowiedź.
Jacek390
Nowicjusz
 
Posty: 17

22 Lip 2021, 15:55

A czy wtedy gdy zapalił się Check jechałeś z jednostajną prędkością?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

22 Lip 2021, 16:11

Trzeba szukać po postach żeby się dowiedzieć co to za renia . Rok budowy , model , silnik . Ale cóż brniemy
Jacek390 napisał(a):wyszedł błąd sondy lambda
Numer błędu ? Chodzi o sondę przed czy za katalizatorem ?
Jacek390 napisał(a):Skasował błąd i po 5 km znowu się zapalił
Skasował błąd i nie powiedział co z tym fantem należałoby zrobić ? Jak się zapaliła kontrolka to trza było wrócić i ponownie odczytać błąd .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

22 Lip 2021, 16:42

Kontrolki zapaliły się po postoju nie w czasie jazdy. Chodzi o renault megane 2. 1.6 benzyna 2005 rok. Czasami wystarczy skasować błąd. Ale po 5 km się zapaliły. W sobotę będę jeszcze raz podpinał i mechanik będzie szukał przyczyny. Pytałem bo może miał ktoś podobnie i coś podpowie.
Jacek390
Nowicjusz
 
Posty: 17

22 Lip 2021, 17:08

Jacek390 napisał(a): Może ktoś miał podobnie. Proszę o podpowiedź.
Tak i to dziesiątki razy . Z tym że zawsze jest mi znane co to za błąd
czego konkretnie tyczy , jego numer . Było że uwalona grzałka pierwszej sondy , a i drugiej też , było że przewody do sondy pogryzione przez gryzonie , było że sonda skończyła żywot , było że błąd sondy a problem leżał gdzie indziej było........było. Podpowiedż ? odczytaj co to konkretnie za błąd . Nie rozumiem dlaczego jeżdzicie do mechanika na komputer , on tylko kasuje błędy i kasuje za to siano a nikt nie poprosi o napisanie na kartce czy wydrukowanie raportu z diagnostyki z numerami błędów. Ja na życzenie klienta daję , tłumaczę co i jak a i w komputerze zapisuję .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2021, 20:12

Bez kodu błędu proponuję zakończyć czczą rozmowę. To raz.
Dwa - zmień mechanika, bo ten nie jest nic wart, skoro naprawia auto poprzez kasowanie błędu. Powiedź mu, że skasowanie błędu nie naprawi ani nie usunie usterki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Lip 2021, 20:32

A być może mówił ci dokładnie jaki jest błąd tylko ci się zapomniało. Bardzo to dziwne że nie powiedział konkretnie, jeśli tak to faktycznie zmień mechanika
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Lip 2021, 03:45

Uwalona sonda zapewne przed katem, albo uszkodzone ecu.
Nie masz podwyższonego spalania?
Gość114260
 

24 Lip 2021, 07:02

Mechanik jest ok. Na szybko skasował błąd i chciał sprawdzić czy się zapali ponownie. Samochód kupiłem od Pani która jeździła 3 km do pracy. Spalanie jest chyba ok po przejechaniu 400 km średnia 6.2 litra. Dzisiaj będzie diagnozował dokładnie usterkę.
Jacek390
Nowicjusz
 
Posty: 17