Powtarzający się błąd silnika - Seata Arosa z 2002r 1.0 LPG

Powtarzający się błąd silnika - Seata Arosa z 2002r 1.0 LPG

10 Sty 2019, 13:08

Mam Seata Arosa z 2002r. silnik 1 litrowy z instalacją gazową.
Od bardzo dawna wyświetlany był błąd silnika- który na jesień został zdiagnozowany jako błąd " zbyt bogata mieszanka"
Mechanik wymienił sondę lambda. Następnie po jej wymianie błąd na jakiś czas zniknął, ale auto zaczęło gasnąć na wolnych obrotach np.
przy dojeżdzaniu do świateł, parkowaniu, na zakręcie,
a powtarzało się to tym częściej im w dalszą drogę się jechało. Pojawił się też problem przy ruszaniu samochodem z miejsca
gdyż samochód dławił się i gasnął na środku drogi.
Następnie błąd silnika " żółta kontrolka" pojawiła się ponownie.
Udałam się do innego mechanika aby zdiagnozował występujące problemy. Błąd silnika odczytał ponownie jako " za bogata mieszanka"
i że sonda jest do wymiany, ale powiedziałam mu wtedy, że sonda była wymieniana 2 miesiące temu.
Poradził wtedy aby udać się do gazownika na regulację gazu.
Przyczyną gaśnięcia samochodu okazały się kable zapłonu i po ich wymianie auto chodziło dobrze przez jakiś czas.
Po wizycie u gazownika stwierdzono poprawne działanie instalacji gazowej oraz na komputerze ten sam bląd z sondą.
Udałam się ponownie do pierwszego mechanika aby zareklamować sondę. Została dociśnięta wtyczka i błąd przez 2 tyg, nie pojawiał się,
a auto jakby zaczęło mniej spalać. Jednak po wyjeździe od mechanika auto zaczęło ponownie gasnąć w ten sam sposób co na początku,
a po 2 tyg, ponownie pojawił się ten sam błąd silnika.
Nie jest chyba możliwe aby kable zużyły się w 2 miesiące.
Proszę o poradę w tej sprawie. Być może ktoś z Was miał podobne problemy, ale zostały one zdiagnozowane.
kafi89
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 24 09 2009
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Seat Arosa
Silnik: 0,999dm3 , 0,37kW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Powtarzający się błąd silnika - Seata Arosa z 2002r 1.0 LPG

Wczoraj, 11:59

A świece jaki mają przebieg? Kiedy były wymieniane?

Sprawdź czy błąd pojawi Ci się jeżdżąc tylko na benzynie, wtedy będziesz pewna że problem jest w instalacji gazowej. To chyba najlepsze sprawdzenie problemu.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

5 niezwykłych aut przy współpracy Yamahy 5 niezwykłych aut przy współpracy Yamahy
    Dla wielu Yamaha to przede wszystkim słynne motocykle i świetny sprzęt grający. Ale fani sportowych samochodów wiedzą, że połączenie tej japońskiej marki z czterema kółkami daje ciekawe rezultaty. Dowodem tego ...
    [F] A8 D3 4,2 TDI / 745d e65 / S 420 CDI w221 / Phaeton 5,0 TDI [F] A8 D3 4,2 TDI / 745d e65 / S 420 CDI w221 / Phaeton 5,0 TDI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu F - silnik diesla o mocy ponad 300KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2006 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A8 D3 4,2 TDI - 326KM - ...

•