Panda zgasła i nie odpala.

03 Lis 2023, 20:02

Witam serdecznie, jestem użytkowniczką Pandy, rocznik 2005r, benzyna. Po przejechaniu kilkuset metrów zgasł silnik i już nie dał się odpalić. Rozrusznik kręci, pompę paliwa słychać, i nic... Ktoś poradził mi sprawdzić czujnik uderzenia pod fotelem kierowcy. Wciskam, on odbija ,nie blokuje się. Nigdzie w sklepach tego nie mają.. Jestem laikiem, wybaczcie... Nie mam pomysłu, czy to to, czego szukać... Ktoś poradzi? Pomoże?
idzik47
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • 03 Lis 2023, 21:49

    :lol:
    powodów może być tysiące
    może paliwa nie masz :lol: a wskaźnik w zbiorniku się zawiesił i źle pokazuje , znam takie przypadki :lol:
    albo pasek rozrządu się zerwał
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    04 Lis 2023, 07:17

    Pasek rozrządu jest na miejscu. Jest również pół baku paliwa. Nigdy nie jeździłam Pandą na rezerwie..
    Martwi mnie ten czujnik uderzeniowy, odcinający paliwo.. Na filmie na YouTubie mechanik wciska ten przycisk, u mnie on wcisnąć się nie da. Odbija..
    idzik47
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    04 Lis 2023, 08:55

    W jaki sposób odciął paliwo? Przecież mówisz że pompa chodzi. Takiego czujnika nie dostaniesz w sklepie, tylko we Fiacie albo uzywka.
    Trzeba sprawdzić czego brakuje czy paliwa czy iskry, może cewka padła. Jest dużo możliwości.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16196
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    04 Lis 2023, 09:23

    Przejechałam po torach tramwajowych, potrząsało, pokołysało i zdechł..
    Cóż, będę szukać..
    idzik47
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    04 Lis 2023, 11:12

    ja bym też zaczął sprawdzać podstawowe rzeczy
    1. czy jest iskra
    2. czy dochodzi paliwo
    3. kompresja

    Jeżeli te 3 rzeczy są OK to silnik powinien się uruchomić

    Jeżeli się nie uruchamia to problem jest elektryczny/elektroniczny
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Duże Toyoty w małej skali, ciekawe modele RC
      Jak zostać mistrzem Polski w rajdach terenowych? Najlepiej zacząć od Toyota Adventure Rally Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych. Okazuje się, że każdy może mieć dakarowego potwora w stylu Hiluxa, którym ...

    04 Lis 2023, 11:56

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    idzik47
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    23 Lis 2023, 19:39

    Samochód jest drugi tydzień w warsztacie i dalej nic nie wiem. Mechanik szuka.... Pasek rozrządu jest ok, świece nowe, akumulator dobry...
    Jeśli rozrząd, to dopiero będzie wydatek... :mrgreen:
    idzik47
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    23 Lis 2023, 20:37

    To mechanik w ciągu dwóch tygodni nie zdążył sprawdzić rozrządu? Czujnik zderzeniowy o którym pisalaś, można zmostkowac. Podpinał sie pod kompa? Jakieś błędy? Coś lichy ten mechanik...
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    23 Lis 2023, 21:29

    MotoAlbercik napisał(a):To mechanik w ciągu dwóch tygodni nie zdążył sprawdzić rozrządu? Czujnik zderzeniowy o którym pisalaś, można zmostkowac. Podpinał sie pod kompa? Jakieś błędy? Coś lichy ten mechanik...

    ale tacy są właśnie dzisiaj mechanicy...terminy terminy i roboty typu :trzeba szukać ...nikt nie chce , bo wolą robić tarcze,klocki, paski, oleje, rozrządy
    A pewnie było na zasadzie Podstaw i niech czeka na placu, zwolni się drobna robota to będą szukać.
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    27 Gru 2023, 14:30

    Mechanik przez prawie 2 tygodnie był chory, samochód stał w warsztacie. Błąd na komputerze się nie wyświetlał. Suma sumarum padł rozrząd. Wymienił też świece. Od tego czasu pięknie odpala. Pandzię sprawną sprzedałam. Komuś posłuży. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.
    idzik47
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    27 Gru 2023, 20:37

    idzik47 napisał(a):Suma sumarum padł rozrząd

    toyman40 napisał(a):albo pasek rozrządu się zerwał


    mówiłem
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286