Parę pytań o mazde 626 2.0comprex 93r(diesel)

10 Kwi 2013, 16:02

Witam posiadam mazde 626 2.0comprex 93r(diesel). Posiadam pytanie do fachowców tych o to modeli:
1. gdy odpalam auto mam problem z odpaleniem filtry wszystkie wymienione świece wszystkie ok a silnik kręci kręci i po jakiś 30s odpala jak jest zimny to czasami normalnie odpali...
2.silnik na wolnych obrotach dziwnie pracuje ( spadają obroty i same się zwiekrzają) jak jadę i skręcam to gaśnie.
Jeżeli ktoś wie coś na ten temat bardzo proszę o konkretne odpowiedzi ponieważ to jest lekki problem dla mnie. i chciał bym ten problem usunąć.
magdalena
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 11 09 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: mazda 626
Silnik: 2.0 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

17 Kwi 2013, 00:08

jeżeli chodzi o gasnięcie to podobno chodzi o jakąś turbo sprężarkę że coś tam olejem zalewa i ona gasnie czy jest to możliwe??????
magdalena
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 11 09 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: mazda 626
Silnik: 2.0 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

17 Kwi 2013, 09:17

Przed napisaniem kolejnego tematu, zapoznaj się z tematyką poszczególnych działów na forum i kolejne tematy pisz w odpowiednio temtycznie dziale. Turbosprężarka nie ma nic wspólnego z elektryką samochodową... Przenoszę.

Jak sprawdzałaś czy grzeją świece? Innymi powodami może być ciśnienie paliwa, pompa wtryskowa bądz samwe wtryskiwacze.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Kwi 2013, 13:52

Wystarczy tylko delikatnie łapać paluszkami za przewody wysokiego ciśnienia(te stalowe) zasilające wtryskiwacze,można wyczuć ,który wtryskiwacz pracuje dobrze,a który słabo.Tam gdzie prawidłowa praca wtryskiwacza wyczuwa się szuranie cykliczne paliwa,tam gdzie ciśnienie słabe tego prawie nie czuć.Naturalnie silnik musi być na chodzie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

19 Kwi 2013, 12:07

taka zagadka dla panstwa w zimie mi nie gasną przy dużych mrozach itp tylko jeżeli jest ciepło na polu to wtedy mam taki problem z gasnięciem sprawdze te możliwości z ostatnim postem. swiece sprawdzałem miernikiem i po tej zimie wszystkie 4 swiece padły zamówiłem już je i jak narazie czekam. A jest możliwość iż jest problem z tzw comprex(turbiną) może poprostu zalewa mi olejem?? i dla tego są takie problemy z tym autem??
magdalena
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 11 09 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: mazda 626
Silnik: 2.0 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

19 Kwi 2013, 14:02

pytanie czy to się stało po wymianie filtrów????
ibko
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 28 06 1987
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: mercedes
Silnik: 2300
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1985