Passat b5 fl.

11 Lut 2015, 17:08

Koniu napisał(a):W Passacie szwankuje elektronika

:lol: nie rozśmieszaj mnie
michał80
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Scirocco
Paliwo: Benzyna

11 Lut 2015, 17:13

ja bym powiedział, że szwankuje elektryka, bo elektroniki w passku jeszcze względnie mało jest :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Lut 2015, 17:20

dzida napisał(a):ja bym powiedział, że szwankuje elektryka, bo elektroniki w passku jeszcze względnie mało jest

Już lepiej :)
A co dokładnie szwankuje ? Jak to auto jest proste jak konstrukcja cepa. Tam nie ma co szwankować.
michał80
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Scirocco
Paliwo: Benzyna

11 Lut 2015, 17:29

Mazda vs Passat

- Mazda niedostępna w ówczesnych latach jako nowe auto w Polsce, ale spokojnie można kupić super auto z Włoch od uczciwego Mirka handlarza, (btw. polecam Ostrów, Płock i Lubin): 3 - 0 dla Mazdy

- Części przez ww. niedostępność aut oraz azjatyckie pochodzenie są wręcz oddawane za darmo i dostępne w każdym sklepie. W przeciwieństwie do Passata gdzie ceny są z kosmosu, ale co argumentuję przecież jego niemieckie pochodzenie i tak duża ilość aut na rynku: 2 - 0 dla Mazdy

- Passat to po prostu... wieśwagen: 3 - 0 dla Mazdy (Albo i 4... :?: )

- Skoro w Passacie robi się zawieszenie 10 razy, a w Maździe raz, to wytrzymuję ono nawet 200 - 300 tys km: Spokojnie 5 - 0 dla Mazdy 8)

- Elektryka w Maździe NIE POTRAFI się zepsuć zwłaszcza, że na rynku wtórnym aż roi się od IGIEŁEK od Mirka handlarza, które nigdy nie sprawią kłopotu: 2 - 0 dla Mazdy

Zamiast 5 - 1 , proponuję napisać 20 - 1, chociaż naprawdę nie wiem, czy ten 1 punkt dla Passata jest aby zasłużony i czy to przypadkiem nie jakaś drobna pomyłka :unsure:
DamianE90
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: E90
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2015, 17:33

DamianE90 napisał(a):Mazda vs Passat

- Mazda niedostępna w ówczesnych latach jako nowe auto w Polsce, ale spokojnie można kupić super auto z Włoch od uczciwego Mirka handlarza, (btw. polecam Ostrów, Płock i Lubin): 3 - 0 dla Mazdy

- Części przez ww. niedostępność aut oraz azjatyckie pochodzenie są wręcz oddawane za darmo i dostępne w każdym sklepie. W przeciwieństwie do Passata gdzie ceny są z kosmosu, ale co argumentuję przecież jego niemieckie pochodzenie i tak duża ilość aut na rynku: 2 - 0 dla Mazdy

- Passat to po prostu... wieśwagen: 3 - 0 dla Mazdy (Albo i 4... )

- Skoro w Passacie robi się zawieszenie 10 razy, a w Maździe raz, to wytrzymuję ono nawet 200 - 300 tys km: Spokojnie 5 - 0 dla Mazdy

- Elektryka w Maździe NIE POTRAFI się zepsuć zwłaszcza, że na rynku wtórnym aż roi się od IGIEŁEK od Mirka handlarza, które nigdy nie sprawią kłopotu: 2 - 0 dla Mazdy

Zamiast 5 - 1 , proponuję napisać 20 - 1, chociaż naprawdę nie wiem, czy ten 1 punkt dla Passata jest aby zasłużony i czy to przypadkiem nie jakaś drobna pomyłka


Zacna ironia :ok:
michał80
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Scirocco
Paliwo: Benzyna

11 Lut 2015, 17:51

michał80 napisał(a):A co dokładnie szwankuje ? Jak to auto jest proste jak konstrukcja cepa. Tam nie ma co szwankować.

Zakładam, że jakbym wymienił to i tak byś powiedział, że nie mam racji, bo wiesz lepiej :ok:
Jak serio nie wiesz to każdy elektryk CI powie co go boli.

DamianE90 napisał(a):- Elektryka w Maździe NIE POTRAFI się zepsuć zwłaszcza, że na rynku wtórnym aż roi się od IGIEŁEK od Mirka handlarza, które nigdy nie sprawią kłopotu: 2 - 0 dla Mazdy

Spudłowałeś, bo akurat Mazda ma mniej obwodów elektronicznych/elektrycznych od Passka B5 po fl. Taki sprytny zabieg japońców na podniesienie trwałości :)
I porównaj auta w dobrym stanie, a nie od Mirka handlarza.
Ironizować trzeba umieć ;)

edit:
DamianE90 napisał(a):- Mazda niedostępna w ówczesnych latach jako nowe auto w Polsce, ale spokojnie można kupić super auto z Włoch od uczciwego Mirka handlarza, (btw. polecam Ostrów, Płock i Lubin): 3 - 0 dla Mazdy

bo Passaty to same salonówki z PL u nas przecież :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Lut 2015, 18:07

Koledzy czyli nie warto kupić passata odradzić mu ?
A ile zawieszenie kosztuje bo inni piszą ze 500 zł całe orginalne inni ze 1 tys + już się pogubiłem :?
krizz
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 10 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2015, 18:13

Od 500 do 1700. Większość zakłada najtańsze i potem płaczą że zawias znowu muszą robić..
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

11 Lut 2015, 18:16

Jak bym robił tyle km rocznie to na pewno nie szedłbym tą drogą i co tam koszty zawiasu - niech kosztuje i 500zł ale co z tego jak ciągle będzie wkurw**** grzechotaniem i rępoleniem. Spędzając tyle czasu w aucie chciałbym spokoju, a nie omijając każdą dziurkę bulwersować się w stylu "dopiero co go ***** zrobiłem"
Wiadomo każde auto się psuje ale nie szukałbym takiego o średniej czy niskiej trwałości zawieszenia robiąc tyle km w POLSCE i nie piję tu do Passata nawet ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Lut 2015, 18:22

dzida napisał(a):bo Passaty to same salonówki z PL u nas przecież :D


Słabość słowa pisanego. Musiałbym zapisać kilka stron A4, żeby nie było takich niedomówień. Mniej więcej chodzi tu przecież o ogromny minus jakim są wysokie ceny części w Mazdzie i o to, że Passaty zdarzają się czasem od wieloletnich właścicieli. Moim skromnym zdaniem kupno Mazdy m.in. przez ww. czynniki jest objęte jeszcze większym ryzykiem niż kupno Passata.

Moje oburzenie jest tylko wynikiem bardzo niesprawiedliwego porównania VW Passata B5fl do Mazdy 6, które mogło wprowadzić w duży błąd zainteresowanego i nie powinno się zdarzyć doświadczonej osobie z forum.

Nie mam już nic więcej do dodani, dużo zdrówka :wink:
Ostatnio edytowany przez DamianE90, 11 Lut 2015, 18:27, edytowano w sumie 1 raz
DamianE90
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: E90
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2015, 18:27

audi a4 b6 ma ten sam problem co passat ? ; > czy tam zawieszenie jest bardziej wytrzymałe ?
krizz
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 10 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2015, 18:33

krizz napisał(a): 500 zł całe orginalne inni ze 1 tys + już się pogubiłem


Oryginalne czyli lemforder(fabrycznie zakładane przy montażu) kosztuje minimum 1500zł. I one wytrzymują po 100tyś albo więcej na naszych POLSKICH drogach(zależy też jak jeździsz).
Takie w miare dobre kupisz za 800-900 ale mogą polecieć po 30tyś. jak ładujesz się w każdą dziurę ale jak jeździsz z głową to i 60tyś wytrzymają .

dzida napisał(a):niech kosztuje i 500zł ale co z tego jak ciągle będzie wkurw**** grzechotaniem i rępoleniem. Spędzając tyle czasu w aucie chciałbym spokoju, a nie omijając każdą dziurkę bulwersować się w stylu "dopiero co go ***** zrobiłem"

To niech założy raz a dobre i będzie miał spokój.
A koło mazdy będzie latać co chwile i zaprawki robić .
Ostatnio edytowany przez michał80, 11 Lut 2015, 18:36, edytowano w sumie 1 raz
michał80
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Scirocco
Paliwo: Benzyna

11 Lut 2015, 18:36

Ciężko znaleźć auto, które ma tańsze części od Passata ale warto te ceny rozpatrzeć przez pryzmat trwałości danych elementów - to jest ekonomika zakupu i utrzymania auta, a nie ceny części na szrocie ;) no luuudzie policzcie sobie trochę!
To niech założy raz a dobre i będzie miał spokój

i zrobi jak Pani Grodzka zawrotne 70tys. km? Budujące :)
A koło Mazdy będzie latać co chwile i zaprawki robić .

Świat się nie kończy na Maździe czy Passacie :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Lut 2015, 18:54

michał80 napisał(a):nie rozśmieszaj mnie
Dobra może źle się wyraziłem ale ośmieszasz się Ty bo wiesz jakie był przesłanie.. :roll:
michał80 napisał(a):A co dokładnie szwankuje ?
Na przykład opuszczanie szyb, radio. Niby błahe rzeczy ale jedziesz sobie w zimie autostradą, opuszczasz szybę żeby zapłacić pani w okienku i potem jej nie zasuniesz.. Teraz powiesz że skrajny przypadek ale może się zdarzyć. Koszt naprawy, to około stówki ale po prostu jest to wku..
W Maździe nie do pomyślenia.
DamianE90 napisał(a):Mazda vs Passat

- Mazda niedostępna w ówczesnych latach jako nowe auto w Polsce, ale spokojnie można kupić super auto z Włoch od uczciwego Mirka handlarza, (btw. polecam Ostrów, Płock i Lubin): 3 - 0 dla Mazdy

- Części przez ww. niedostępność aut oraz azjatyckie pochodzenie są wręcz oddawane za darmo i dostępne w każdym sklepie. W przeciwieństwie do Passata gdzie ceny są z kosmosu, ale co argumentuję przecież jego niemieckie pochodzenie i tak duża ilość aut na rynku: 2 - 0 dla Mazdy

- Passat to po prostu... wieśwagen: 3 - 0 dla Mazdy (Albo i 4... )

- Skoro w Passacie robi się zawieszenie 10 razy, a w Maździe raz, to wytrzymuję ono nawet 200 - 300 tys km: Spokojnie 5 - 0 dla Mazdy

- Elektryka w Maździe NIE POTRAFI się zepsuć zwłaszcza, że na rynku wtórnym aż roi się od IGIEŁEK od Mirka handlarza, które nigdy nie sprawią kłopotu: 2 - 0 dla Mazdy

Zamiast 5 - 1 , proponuję napisać 20 - 1, chociaż naprawdę nie wiem, czy ten 1 punkt dla Passata jest aby zasłużony i czy to przypadkiem nie jakaś drobna pomyłka
Proponuje postudiować trochę i nie powielać mitów np. na temat drogich części do Mazdy. Są one ciut droższe a nie drogie ale za to przejeżdżą Passata 10 razy.
Magda93 napisał(a):Od 500 do 1700.
a to powyżej 1700zł już nie ma? :D
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
DamianE90 napisał(a):Moje oburzenie jest tylko wynikiem bardzo niesprawiedliwego porównania VW Passata B5fl do Mazdy 6, które mogło wprowadzić w duży błąd zainteresowanego i nie powinno się zdarzyć doświadczonej osobie z forum.
To oceń sprawiedliwie kolego. :ok:
michał80 napisał(a):Oryginalne czyli lemforder(fabrycznie zakładane przy montażu) kosztuje minimum 1500zł. I one wytrzymują po 100tyś albo więcej na naszych POLSKICH drogach
a na niemieckich to aż do śmierci na szrocie może? :lol:
michał80 napisał(a):A koło mazdy będzie latać co chwile i zaprawki robić .
A to jest dopiero szczyt niewiedzy. Jak się nie dba to się będzie latać przy każdym aucie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

11 Lut 2015, 19:26

Zamiast się czegoś dowiedzieć to tylko wymiana waszych zdan wiem że moze nie lubicie pasatów ale moze to przesada hm ze 5;1 dla passata zobaczmy na polskie ulice wkoncu za cos ten pasat jest wybierany
krizz
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 10 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna