I30 II Fl czy Auris II fl

28 Cze 2016, 23:14

Witam,poszukuje auta firmowego dla żony ktora prowadzi własną działalność(księgowość). Zastanawiam sie między nowym i30 II fl 5d 1.4 100KM w limitowanej wersji GO a rocznym Aurisem II FL 5d 1.2turbo 116KM z przebiegiem 11000 km w wersji Comfort style+look, co wybrać, zależy mi na prezencji/prestizu auta, oba prowadza sie dobrze, wystarczajaco przyspieszają i sa dobrze wyposazone. Hundai jes 5 tys tanszy w zakupie. Proszę o propozycję, pozdrawiam
lexyu
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 04 04 2000
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: A4 B6
Silnik: 1.8T 190KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

29 Cze 2016, 08:27

Zdecydowanie z tych dwóch wolałbym Hyundaia. Co prawda nie ma w nim ani grama "prestiżu" (w Aurisie zresztą też nie), ale ma trwały, prosty silnik (trudno powiedzieć jak będzie spisywała się kosiareczka Toyoty z turbiną i bezpośrednim wtryskiem), to nowe auto na gwarancji (największą wadą używanego auta jest poprzedni właściciel) i jest tańszy niż przereklamowany Auris. No i według mnie to jedno z najładniejszych aut w segmencie.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

29 Cze 2016, 09:18

W 100% zgadzam się z Łysym. Jeśli mogę coś zaproponować to są jeszcze Astry J do wzięcia z dobrym silnikiem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

29 Cze 2016, 15:56

I ja za Hyundaiem, bo te Aurisy to dla mnie jakaś porażka szczególnie we wnętrzu ze ścianą płaczu.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

03 Lip 2016, 11:08

Ale najpierw niech się żona samochodem dokładnie przejedzie, bo i30 ma specyficzny układ kierowniczy i nie wiadomo czy żonie podejdzie. Do tego gałka zmiany biegów jest trochę daleko i przy zmianie biegów trzeba się trochę nagimnastykować, no i trochę niska pozycja za kierownicą.
tomekdk
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota "i-ROAD"
    Wiele mówi się dziś o nowych koncepcjach organizacji transportu miejskiego, inteligentnych miastach, oraz innowacjach mających zrewolucjonizować komunikację w dużych aglomeracjach. Konkretne przykłady takich zmian ...