Passat B7 2014 wersja USA

25 Sie 2022, 17:52

Witam, na 30 urodzinki dla żony kupiłem jej wyżej wymienione autko.
1.4 TSI po chipie wersja USA . Jestem laikiem jeśli chodzi o samochody i nie znam się na nich, dlatego postanowiłem Was dopytać.

Chcę to autko "odpicować" i dokupić kilka małych bajerów a mianowicie:
-przerejestrować na indywidualne tablice
-kupić projektory z własnym logo zamiast oryginalnych świateł w drzwiach
-wymienić głośniki +dołożyć subwoofer w miejsce koła zapasowego(ale tutaj mam obawy jednak o jazdę bez zapasów i to chyba nie jest przemyślane z mojej strony...)
-kupić ładne felgi 17-18
-wymienić radio, tutaj mam pytanie...dołączam zdjęcie aktualnego radia w tym samochodzie, chciałbym je zastąpić jakimś fajnym radiem z androidem(nawigacja, YouTube, zestaw głośnomówiący, kamerka cofania)

Nie wiem czy to nie będzie pachnieć wiejskim tuningiem ale z drugiej strony...do tej pory jeździliśmy "starym" audi z 98 i duzo ludzi się z nas "śmiało". Więc chciałbym żeby to nowe autko wyglądało.

Dziękuję bardzo za pomoc i rady :)
Barnaba992
Obserwowany
 
Posty: 1
Zdjęcia: 1

26 Sie 2022, 06:47

Barnaba992 napisał(a):przerejestrować na indywidualne tablice
To zgłaszasz podczas rejestracji więc procedura jest całkiem prosta.
Barnaba992 napisał(a):-kupić projektory z własnym logo zamiast oryginalnych świateł w drzwiach
Tu też powinno być prosto bo najczęściej podpinasz się pod istniejąca instalacje, wiekszy problem to czasem wywiercenie otworu o ile nie montujesz ich zamiennie w miejscu oryginalnego podświetlenia.
Barnaba992 napisał(a):-wymienić głośniki +dołożyć subwoofer w miejsce koła zapasowego(ale tutaj mam obawy jednak o jazdę bez zapasów i to chyba nie jest przemyślane z mojej strony...)
Tu pole do popisu jest ogromne i na początek warto ustalić sobie jakiś budżet na takie dzialenie. To że zamontujesz bubwoofer w miejscu zapasu nie oznacza że nie możesz wozić go w bagażniku (najlepsza wtedy jest dojazdówka).
Barnaba992 napisał(a):-kupić ładne felgi 17-18
Ja bym celował w jakieś oryginały bo tu sporo jest fajnych wzorów. Co do samego rozmiaru to jazda an 18" jak sporo żona jeździ po mieście nie będzie już tak komfortowa jak na mniejszej feldze. Wygląd oczywiście w drugą stronę :wink: Do tego musisz pamiętać że potrzebne będą jeszcze opony w zależności od rozmiaru felgi.
Barnaba992 napisał(a):-wymienić radio, tutaj mam pytanie...dołączam zdjęcie aktualnego radia w tym samochodzie, chciałbym je zastąpić jakimś fajnym radiem z androidem(nawigacja, YouTube, zestaw głośnomówiący, kamerka cofania)
Najczęściej te radia nie wymagają przeróbek i są na zasadzie odpięcia starego i w jego miejsce podpinasz nowe. Oczywiście musi być dedykowane do danego modelu.

Jeszcze jedno jak chcesz subwoofer to najlepiej aktywny ze wzmacniaczem.

Barnaba992 napisał(a):Nie wiem czy to nie będzie pachnieć wiejskim tuningiem
Ja tu jeszcze nie widzę przesady.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34