Pasy bezpieczeństwa w Seat Toledo 4 jak sprawdzić czy nie były regener

Pasy bezpieczeństwa w Seat Toledo 4 jak sprawdzić czy nie były regener

25 Kwi 2019, 23:10

Witam,
Mam na oku seata toledo 4 2015 rok w 1.6 tdi. Auto miało szkodę w 2016 roku wycenioną na około 10-15k przód auta (według raportu autodna - to dużo?).
Nie wiem jak sprawdzić co było robione w tej naprawie ? jak to sprawdzić? co muszę mieć?
druga sprawa jakie tam są pasy bezpieczeństwa? z łądunkiem pirotechnicznym czy jak? bo na pasach nie widze nigdzie oznaczeń nr seryjny itp i zastanawiam się czy auto jest bezpieczne czy te pasy działąją jak należy i czy nie ma np zamiast poduszek wstawionych zaślepek itp.

za wszelkie rady z góry dziękuję
Nimothan
Nowicjusz

Re: Pasy bezpieczeństwa w Seat Toledo 4 jak sprawdzić czy nie były regener

26 Kwi 2019, 14:00

Masz jakieś dokumenty poświadczające naprawę tego samochodu? Wiesz gdzie był naprawiany, to było roczne auto więc myślę że naprawa była w ASO a tam możesz sprawdzić co dokładnie było zrobione. Najlepiej jednak jak byś miał fakturę z opisem naprawy od osoby która sprzedaje to auto.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 18
Auto: Nie mam

26 Kwi 2019, 15:17

A jeśli chodzi o pasy to orientujesz się czy maja widoczny nr seryjny / homologacji gdzieś na widoku ?
Nimothan
Nowicjusz

26 Kwi 2019, 15:30

Każdy pas musi mieć metkę ponieważ z tego co wiem takie są wymogi. Powinna być ona przyszyta od strony mocowania pasa u dołu fotela. Czasem to miejsce jest osłonięte i ciężko się tam dostać.

Na mocowaniu palstikowym gdzie wpinasz klamrę z pasa też powinna być data. On jest połączony z pirotechnicznym napinaczem pasa i po wypadku/kolizji kiedy wystrzeliły poduszki powinien zostać wymieniony.

Po tych datach możesz dojść czy były wymieniane czy też nie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 18
Auto: Nie mam

26 Kwi 2019, 16:15

Nie zawsze sa przyszyte metki do pasa ale zawsze maja naklejkę z numerem seryjnym ktora jest na zwijaku. Co do kwoty naprawy to za 15k niewiele bylo robione
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dobry wzrok to podstawa naszego bezpieczeństwa na drodze! Dobry wzrok to podstawa naszego bezpieczeństwa na drodze!
    Dobry wzrok ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy. Ważne jest nie tylko to, gdzie patrzymy, ale także jak widzimy. Stąd niesłychanie istotne jest dbanie o nasze oczy. Parametry układu wzrokowego, istotne dla ...
    [D] Nubira 2,0 / Mondeo mk2 2,0 / Galant VI 2,0 / Primera P11 2,0 [D] Nubira 2,0 / Mondeo mk2 2,0 / Galant VI 2,0 / Primera P11 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu D - silnik benzynowy o mocy ok. 130KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Nubira 2,0 - 133KM - Ford Mondeo ...

•