Peugeot 207 1.4 hdi wyższe obroty na biegu jałowym

02 Paź 2023, 09:53

Witam,
mam problem z pojawiającą się kontrolką na desce rozdzielczej- pomarańczowy wykrzyknik w trójkącie. Kontrolka pojawia się np. po chwili po wyjechaniu z garażu, później już od razu jak tylko go odpalę. Jak tylko pojawia się kontrolka to są wyższe obroty na biegu jałowym, które zatrzymują się na poziomie ok. 1300. Dalsza jazda jest utrudniona, a wręcz niemożliwa, bo pedał gazu ,, nie reaguje " i można co najwyżej jedynką się doturlać do jakiegoś punktu. Błędy, które wyskakują to P0069 i P1351. Problem nie jest stały, bo za którymś razem po prostu błąd się nie pojawia i samochód jedzie normalnie, nie ma spadków mocy, nie faluje. Niestety zdarza się to rzadko i praktycznie samochód jest nie do użytku. Z tego co znalazłem w intrenecie to te błędy mają coś wspólnego ze świecami i czujnikiem MAP. Czujnik MAP podmieniłem z drugiego samochodu na taki sam i nic to nie zmieniło, tylko doszedł inny błąd- P0238. Może ktoś miał podobnie, albo wie gdzie szukać problemu. Z góry dzięki za każdą wskazówkę.
Ostatnio edytowany przez Marek2023, 02 Paź 2023, 20:29, edytowano w sumie 1 raz
Marek2023
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Paź 2023, 10:40

Marek2023 napisał(a):Błędy, które wyskakują to P0069 i P1351.

- błąd P1351 -> Obwód przekaźnika ogrzewania wstępnego i podtrzymywania
- błąd P0069 -> Ciśnienie bezwzględne w kolektorze dolotowym - korelacja ciśnienia barometrycznego

Ten drugi błąd nie musi oznaczać uszkodzonego czujnika MAP zerknij na to:
Możliwe przyczyny
– Wadliwy czujnik ciśnienia barometrycznego (BARO)
– Wadliwy czujnik ciśnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym (MAP)
– Wiązka czujnika ciśnienia bezwzględnego w kolektorze otwarta lub zwarta do masy
– Obwód czujnika ciśnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym, słabe połączenie elektryczne
– Problemy mechaniczne silnika

Marek2023 napisał(a): tylko doszedł inny błąd- P0238
I od tego trzeba zacząć bo wygląda to na problem z ciśnieniem doładowania turbo bo błąd P0238 to sygnał ciśnienia turbo, obwód otwarty lub zwarcie do plusa. Trzeba zacząć diagnozę od tego.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34