Peugeot 407 1.6HDI zgasło i nie odpala

Peugeot 407 1.6HDI zgasło i nie odpala

03 Lip 2017, 20:02

Witam. Jechałem autem peugeot 407 1.6 hdi nagle auto przestało przyspieszać i zgasło,pod maską zauważyłem dziwne cykanie w bezpiecznikach oraz na przepustnicy, po zajrzeniu do przepustnicy na zapłonie widać jak łopatka od przepustnicy wariuje tzn. zamyka się i otwiera sama. Auto kręci ale nie odpala. Po chwili cykanie ustalo i auto odpalilo bez problemu,ale tylko na chwile bo zaraz zgasło i znowu zaczęło się od Nowa cykanie. Co to może być? Ratujcie!!!
zyto233
Obserwowany

Prawo jazdy: 09 04 2010
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Peugeot 407
Silnik: 1.6 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Peugeot 407 1.6HDI zgasło i nie odpala

04 Lip 2017, 09:32

zyto233 napisał(a):pod maską zauważyłem dziwne cykanie w bezpiecznikach
Przysłuchaj się dobrze czy to czasem nie któryś z przekaźników. Bezpiecznik raczej nie będzie cykał bo tam w nim nie ma co cykać.

zyto233 napisał(a):po zajrzeniu do przepustnicy na zapłonie widać jak łopatka od przepustnicy wariuje tzn. zamyka się i otwiera sama
Tu może być problem w samej przepustnicy jest ona elektronicznie sterowana albo gdzieś z potencjometrem przy pedale gazu. Zerknij na wtyczkę od przepustnicy, trzeba zacząć od najprostszych rzeczy. Błędów żadnych nie wyrzucił komputer?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektronicznie sterowana klimatyzacja dwustrefowa – 1971 rok Elektronicznie sterowana klimatyzacja dwustrefowa – 1971 rok
    Który z producentów samochodów jako pierwszy na świecie wprowadził ręcznie sterowaną klimatyzację? Powszechnie uważa się, że pionierem był amerykański Packard w 1939 roku. Weather Conditioner firmy Bishop ...
    Czy znacie markę części zamiennych Motrio? Ma już 20 lat Czy znacie markę części zamiennych Motrio? Ma już 20 lat
    Motrio to francuska marka części zamiennych dystrybuowanych przez Renault i przeznaczonych dla samochodów ponad 3 letnich różnych marek. Utworzona w 1998 roku marka dostarcza gamę części zamiennych na poziomie ...

•