Peugeot 407 1.6HDI zgasło i nie odpala

03 Lip 2017, 19:02

Witam. Jechałem autem peugeot 407 1.6 hdi nagle auto przestało przyspieszać i zgasło,pod maską zauważyłem dziwne cykanie w bezpiecznikach oraz na przepustnicy, po zajrzeniu do przepustnicy na zapłonie widać jak łopatka od przepustnicy wariuje tzn. zamyka się i otwiera sama. Auto kręci ale nie odpala. Po chwili cykanie ustalo i auto odpalilo bez problemu,ale tylko na chwile bo zaraz zgasło i znowu zaczęło się od Nowa cykanie. Co to może być? Ratujcie!!!
zyto233
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 09 04 2010
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Peugeot 407
Silnik: 1.6 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

04 Lip 2017, 08:32

zyto233 napisał(a):pod maską zauważyłem dziwne cykanie w bezpiecznikach
Przysłuchaj się dobrze czy to czasem nie któryś z przekaźników. Bezpiecznik raczej nie będzie cykał bo tam w nim nie ma co cykać.

zyto233 napisał(a):po zajrzeniu do przepustnicy na zapłonie widać jak łopatka od przepustnicy wariuje tzn. zamyka się i otwiera sama
Tu może być problem w samej przepustnicy jest ona elektronicznie sterowana albo gdzieś z potencjometrem przy pedale gazu. Zerknij na wtyczkę od przepustnicy, trzeba zacząć od najprostszych rzeczy. Błędów żadnych nie wyrzucił komputer?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    20-tysięczny egzemplarz Audi R8
    Zwieńczeniem sześciu lat precyzyjnej pracy jest wspaniała uroczystość. Z taśmy produkcyjnej fabryki Audi w Neckarsulm, zjechał 20-tysięczny egzemplarz Audi R8. To Audi R8 GT Spyder o mocy 560 KM, w kolorze Sphärenblau. ...