Peugeot 407 poprowadzenie kabla od aku

05 Paź 2020, 14:27

Witam.

Potrzebuje poprowadzic kabel od akumulatora do wnetrza auta. Problem polega na tym, ze nie mam pojecia ktoredy go przeciagnac. Czy moze ktos podpowiedziec? Bede wdzieczny rowniez zq jakies zdjecie ;)

Pozdrawiam.
driver0905
Nowicjusz
 
Posty: 10

05 Paź 2020, 15:34

Przyjrzyj się którędy wchodzą kable do wnętrza. Najczęściej taka droga prowadzenia dodatkowego kabla jest najlepsza bo można wykorzystać istniejący otwór i uszczelkę. Jak nie widzisz tego od strony komory silnika to spróbuj zajrzeć pod deskę i przyjrzeć się gdzie te kable idą. Na pewno w ten sposób znajdziesz dogodne miejsce dla poprowadzenia takiego kabla.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9788
Zdjęcia: 34

05 Paź 2020, 15:46

Napewno gdzieś w ścianie grodziowej idzie główna wiązka. Podpowiedz jeszcze do czego Ci ten kabel?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Paź 2020, 16:11

Od strony komory silnika nie moge nic dojrzec. Od srodka samochodu wyczuwam jedna wiazke kabli tak jakby od bezpiecznikow, ale raz, ze dostep jest bardzo ciezki ( dlon na sile wchodzi, ale brak mozliwosci manewru - taka ciasnota ), a druga sprawa, ze pod palcami czuje, ze tam nawet cieniutkiego kabelka nie poprowadze, bo wszystko jest tak jakby na styk. Chcialem sprawdzic czy po lince od otwierania maski da sie przeciagnac ten kabel, ale taka sama sytuacja.

Dlatego szukam pomocy na forum, byc moze, ze ktos juz to robil i ma sprawdzony patent.

Montuje skrzynie basowa w bagazniku i potrzebuje przeciagnac plus od aku do bagaznika. Reszta kabli jest juz ogarnieta, zostal ten jeden nieszczesny przewod :)
driver0905
Nowicjusz
 
Posty: 10

05 Paź 2020, 16:15

W poprzednim samochodzie - Volvo s40 tez ja montowalem i przeciagniecie tego przewodu to bylo 10 minut roboty. W tym aucie to wiekszy problem.
driver0905
Nowicjusz
 
Posty: 10

05 Paź 2020, 17:49

Ile ta skrzynia pobiera prądu? Bo jak 10A, czyli powiedzmy 120W, to w bagażniku jest gniazdo zapalniczki. Przynajmniej w kombiku. Można więc zasilić tą tubę z tego gniazda. Nie chcę teraz też pisać czy na pewno, ale nie wiem, czy czasem nie jest tam 15A, więc analogicznie można pobierać z tego 180W. Liczę oczywiście 12V. Jak będzie to np. 14V, czyli podczas pracy silnika, to moc oczywiście wzrośnie.
Co do samego ciągnięcia kabla przez grodź czołową, to ciężka sprawa - "uszczelki" są dopasowane do wiązki kabli, która leci w takim jakby peszlu. A i rękę tam wsadzić jest ciężko - trzeba by rozbierać cały bok, gdzie są bezpieczniki w środku auta, bo mniej więcej na tej wysokości jest ta dziura z kablami. Od strony silnika dziura z kablami jest pod BSI, więc jest jeszcze gorzej z dojściem, a co za tym idzie przeciągnięcie takiego kabelka, jak ma to wyglądać porządnie, to trzeba też demontować BSI. Dużo roboty z tym nie ma, ale jak ktoś wie jak to zdemontować.
Demontowałem ostatnio BSI jak wymieniałem sprzęgło. Szkoda, że nie nakręciłem filmiku....
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Fabia MONTE CARLO - wariant sportowo-lifestylowy
    Nowa SKODA FABIA MONTE CARLO dopełnia czwartą generację gamy modelowej kompaktowego bestsellera marki. Wariant MONTE CARLO symbolizuje rajdowe korzenie SKODY, a jego cechami charakterystycznymi są czarne elementy nadwozia ...

05 Paź 2020, 19:35

Wzmacniacz do zapalniczki? Bardzo słaby pomysł :no: po prostu za mało prądu
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Paź 2020, 21:23

Kao napisał(a):po prostu za mało prądu

Zależy od tego ile prądu potrzebuje ten wzmacniacz. Do tych 10A spokojnie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000