Peugeot307sw - problem z alternatorem

21 Sie 2018, 16:06

Witam, mam problem z alternatorem, kilka miesiecy (w sumie to juz ponad rok) temu podczas jazdy zapalala mi sie kontrolka ladowania akumulatora, mniej wiecej raz na kilkaset kilometrow, swiecila przez 1-2 minuty po czym gasla. Na serwisie problem zignorowali, po kolejnych kilku miesiacach jazdy alternator spalilem. Zalozony zostal nowy, po okolo dwoch miesiacach od wymiany znowu zaczela mi sie zapalac kontrolka ladowania (znowu gasla i krotkim czasie).

Bylem w kilku serwisach, w zadnym nie zdiagnozowali przyczyny. Praktycznie zawsze konczylo sie na tym ze zalecali przyjechac kiedy kontrolka bedzie swiecic, co jest niemozliwe, swieci zbyt krotko.
Najciekawsze jednak jest to, ze stwierdzilem jakies 2 miesiace temu za sprobuje odciazyc alternator i jezdze bez klimatyzacji i radia i od tej pory ani razu kontrolka nie zaswiecila. Czy ktokolwiek ma pomysl jak rozwiazac ten problem?

Z gory dzieki za kazda podpowiedz

Pozdrawiam
piotreknowy
Obserwowany
 
Posty: 1

22 Sie 2018, 10:16

piotreknowy napisał(a):po kolejnych kilku miesiacach jazdy alternator spalilem
Jak to spaliłeś co się z nim dokładnie stało? Podczas jazdy padł, przestał ładować? Ktoś do niego zaglądał i stwierdził co tam się popsuło?
piotreknowy napisał(a):Najciekawsze jednak jest to, ze stwierdzilem jakies 2 miesiace temu za sprobuje odciazyc alternator i jezdze bez klimatyzacji i radia i od tej pory ani razu kontrolka nie zaswiecila. Czy ktokolwiek ma pomysl jak rozwiazac ten problem?
Ja bym zaopatrzył się w multimetr i jeździł normalnie kiedy kontrolka zaświeci się zatrzymał samochód i sprawdził napięcie ładowania na zaciskach akumulatora dalej napięcie plus na akumulatorze i masa na silniku i następnie na alternatorze. Wtedy będziesz wiedział czy w tym momencie alternator faktycznie nie ładuje czy jest to jakiś inny problem.

Zaobserwuj też czy problem pojawia się w jakiś określonych warunkach czyli np. zawsze silnik ciepły, stanie w korkach czy jazda na trasie. Takie rzeczy czasem bardzo pomagają w postawieniu trafnej diagnozy która poprowadzi później do rozwiązania problemu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły
    Zabytkowe samochody mają swój nieodparty urok, o czym już po raz kolejny mogli się przekonać goście tegorocznego Classic Car Festival zorganizowanego przez Toyota Automobile Museum. W imprezie wzięły udział najpiękniejsze ...
    Citroen C5 III x7 opinie, problemy, usterki, wady, zalety
    Opinia na podstawie własnego auta i własnych doświadczeń z nim związanych Citroen C5 2016 wersja Exclusive sport w wersji nadwozia Tourer napędzany silnikiem 2.0 BlueHDI 180 KM i automatyczną skrzynią biegów o przebiegu ...