Pierwsza terenowka do 10tys - poczatkujcy kierowca

09 Maj 2010, 22:27

Witam!
Otóż jestem początkującym kierowca zachwyconym offroadem :)

I tu pada moje pytanie.

Co polecacie na pierwsza terenówkę do 10tys?
Terenówka do jazdy po lesie jak i drodze, najlepiej by miała małe spalanie(wskazany gaz), jestem ze świętokrzyskiego także wypady do lasu byłby dosyć często.

Co polecacie?

Pozdrawiam!
ilovetechno
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Swietokrzyskie

10 Maj 2010, 03:42

Myślę że vitara spełniała by twoje oczekiwania . Jest wygodna jak na terenówkę przystało i dobrze robi w terenie :wink:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

10 Maj 2010, 08:47

10kzł to mało na vitarę. w miarę utrzymany golas kosztuje między 8 a 10kzł, a gdzie do tego pakiet startowy, o oponach w błoto nie wspominając.

auto ma służyć tylko w teren czy również do codziennej jazdy?
jeśli tylko w teren to samuraj, jak to drugie to vitara po doskładaniu jeszcze 2kzł lub może pajero I.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

10 Maj 2010, 11:36

Również do codziennej jazdy.
Na co patrzec przy zakupie?
Moze wkleicie mi pare linkow z ciekawymi ofertami? bylbym wdzieczny.

Czyli mowicie ze za 10tys Vitary nie kupie?:(
Autko bardzo dobre z tego co sie orientuje.
ilovetechno
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Swietokrzyskie

10 Maj 2010, 11:46

kupisz ale w niezbyt dobrym stanie i włożysz 5kpln zanim doprowadzisz do stanu dobrego, do tego zawieszenie, opony, jakieś zaczepy co by cię szarpać można było (seryjne są do niczego) i wychodzi w sumie 17 kpln :mrgreen:

ja dla odmiany ci Rocky`ego polece ;) 2.8TD daje rade w tym autku, w brew pozorom ładnie się prowadzi i łątwo przerabia, plusem są 2 sztywne mosty, ogólna trwałość konstrukcji, małą awaryjność, minusem mało części tanich (zamienników)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

10 Maj 2010, 12:08

A jak ze spalaniem ten rocky?
I jaka cena tego rockego?

Najbardziej by mi vitara odpowiadala, za ile mozna dostac taka do rzeczy juz?
ilovetechno
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Swietokrzyskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Badanie sprawności amortyzatorów
    Oj podnieśli mi ciśnienie . Nie wiem czy niektóre stacje SKP mają nieskalibrowane maszyny do badania sprawności amortyzatorów czy jest jakiś knif ? Bo tak . Miesiąc przed przeglądem okresowym pojechałem na stację ...
    Renault Spider
    Renault Spider to samochód sportowy, który stawiał na mocne wrażenia z jazdy. Już podczas prezentacji na salonie w Genewie w 1995 roku Spider wywołał zaskoczenie i zadziwienie. Opracowany przez Renault Sport ...

10 Maj 2010, 13:09

trudno powiedzieć trzeba szukać po prostu, czasem trafisz egzemplarz w dobrym stanie za 7-8 tysi pakiet startowy 2 tysie + opony i masz wszystko ;) to się tyczy większości średnich i małych terenówek.... ale żeby znaleźć czasem trzeba długo szukać
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

10 Maj 2010, 18:08

Czyli poprostu szukac, czekac na okazje?

Szukac odrazu podniesionych z jako takimi oponami?
ilovetechno
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Swietokrzyskie

10 Maj 2010, 19:09

są 2 szkoły :mrgreen:
1)kupujemy wyliftowane auto (zakładamy że auto a nie pomnik) i przez 2 lata dochodzimy patentów po poprzedniku/ach, walczymy z niedoskonałością i wqrwiamy się na wszystkich wcześniejszych i błogosławimy do 3 pokolenia wstecz ;)
2) kupujemy serię i sami przerabiamy, sami narzekamy na nasze pomysły i uczymy się na własnych błędach, przy okazji uczymy się jeździć autem bez blokad wyciągarek i innych badziewi które ograniczają myślenie.

rozglądnij się też za mitsu pajero I generacji ;) za tą kwote możesz już coś znaleźć
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

10 Maj 2010, 19:38

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ktorys z tych dwoch juz moze byc okej?

Chyba sie pokusze o pierwsza szkole ;)

Kurna ciezko o dobrze przygotowany samochod + lgp ;/.
LPG po miescie, benzynka do lasku.
ilovetechno
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Swietokrzyskie

10 Maj 2010, 19:55

w teori 2 na oko mniej sterany, ale na zdjęciu nikt jeszcze mnechaniki nie sprawdził,
na takich oponach nie najlepiej się jeździ po asfalcie :mrgreen:
jeśli nikt auta na żywo nie widział nie powie ci że jest OK
teoretycznie do 31 nie trzeba podnosić pajera, ciekawe co podniesione ;) (pewnie podkręcone drążki) trzeba pojechać oglądnąć rame dokładnie sprawdzić (obić młotkiem to najsłabsza część pajera) sprawdzić kompresje na silniku (czy nie są to jego ostatnie tchnienia), czy nie cieknie przypadkiem, czy się nie grzeje, przejechać się szutrem (od razu wychodzą wszystkie wycieki nawet na mytym silniku), sprawdzić elektryke silnika (grzanie świec), poskręcać na napędach nic nie może terkotać ani się tłuc (skrzypieć może), stan wałów (krzyżaki czy nie mają luzu), sprzęgiełka (przeczytać o napędach i sprawdzić czy działają poprawnie)
po zakupie do zrobienia:
-rozrząd :!: (nie wierzyć sprzedawcą nikt nie pakuje do auta 500 stów żeby go od razu sprzedać)
- oleje (silnik, skrzynia, reduktor obydwa mosty)
to jest podstawa, dodatkowo
-sprawdzić stan hamulców( tarcze/klocki, bębny/szczęki, wszelakie wycieki z nich, wymienić płyn)
-stan płynu w układzie sprzęgła (to że jest czarny to czasem wina pompy która jest z aluminium i reaguje) wymienić płyn, wycieki na wysprzęgliku i pompie
-układ chłodzenia (czy nie cieknie, czy się nie przegrzewa) wymienić płyn
-wspomaganie (naciąg paska czy nie piszczy/sparciały wymienić) wymiana płynu wspomagania co najmniej raz na 2 lata (poprzedni właściciel pewnie tego nie robił)

to jest tak zwany pakiet startowy każdego auta, w terenówce kładziemy jeszcze duży nacisk na zawieszenie ( jest ono drogie dlatego lepiej kupić sprawne)

to tak na szybko co trzeba :mrgreen:
pakiet startowy w zależności od auta to 1500-2500 pln
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

11 Maj 2010, 16:14

A co myslicie o Jeep'ie Wranglerze?
ilovetechno
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Swietokrzyskie

11 Maj 2010, 16:27

za te pieniądze towar nie osiągalny w dobrym stanie
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

11 Maj 2010, 17:46

12-15tys mozna dostac w dobrym stanie?
I w jakim sezonie najlepiej kupowac samochod?
Zima? Beda najtansze wtedy?
ilovetechno
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Swietokrzyskie

12 Maj 2010, 16:27

wranglery z plandeka napewno :mrgreen:
Niech moc i moment obrotowy będą z Wami
croochy
Początkujący
 
Posty: 223
Miejscowość: Lublin/Cyców