Pierwsze 4 kółka dla świeżaka - 6-7 tysięcy max

13 Lip 2015, 22:42

Witam forumowiczów, jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.
Miesiąc temu dorwałem upragnione prawko i należy zacząć rozglądać się za pierwszym samochodem. A oto, czego oczekuję za moją kwotę 6-7 tysięcy:

Rejon użytkowania: Dolnośląskie, Wrocław i okolice. Dziennie około 30 km, w weekendy może nawet 80.

Czego potrzebuję: klimatyzacja, elektryczne szyby przód, abs. Auto nie za duże, żeby cena ubezpieczenia mnie nie powaliła na kolana (i tak będzie brane ze współwłaścicielem ze zniżkami, ale jednak).

Moje typy:
- Seat Ibiza II fl - 1.4 60 KM lub 1.9 TDI 90 KM - części podobno na szrocie dużo bo to polo
- Fiat Punto II fl - 1.25 benzyna albo mocniejszy - również podobno części tanie
- Fiat Stilo - 1.6 benzyna lub 1.9 JTD - tak, wiem że elektryka itd, ale chociaż coś więcej na ten temat powiedzcie
- Renault Clio II fl - 1.4 , 1.6 albo 1.5 dci 82 km - podobno da się jeździć bez większych awarii
- Renault Megane I fl coupe - 1.6 107 KM
- Citroen Xsara II - 1.6 benzyna
- Honda Civic VI fl liftback - 1.5 VTEC albo 1.6
- Toyota Yaris I

Proszę o pomoc i oraz ewentualne przedstawienie innych opcji
galaktyka97
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: brak

13 Lip 2015, 23:22

pomoże ktoś?
galaktyka97
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: brak

14 Lip 2015, 05:24

Przy Twoich przebiegach diesel się nie sprawdzi celuj w coś z gazem.
Stilo sobie odpuść napewno bo za te pieniądze nic dobrego nie kupisz.
Yaris na trasy tak troche nie bardzo.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Lip 2015, 07:59

Popieram Civica i Xsarę, jak będzie współwłaściciel to nie przejmuj się, aż tak pojemnością, możesz wziąć np.1.8 w Xsarze. Na Megane patrzyłbym również na hatchback (wiem, że brzydszy, ale więcej na rynku). Auta z segmentu B odpuść, one nadają się tylko do miasta. Zerknąć możesz jeszcze na A3 z 1.8 - może trafi się coś z samego początku produkcji w okolicach 8 tysięcy - cenę można negocjować. Może jeszcze Mazda 323F (uwaga na rdzę!), Toyota Corolla E11, Mitsubishi Carisma?
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

14 Lip 2015, 08:33

Megane, Xsara i Civic z Twoich propozycji. Reszta to auta małe na trasę. :)
Zobacz na Rovera 45
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Lip 2015, 10:31

Jako alternatywę może podpowiem jeszcze takie auto: [link do oferty na Olx wygasł]

Gdybym miał teraz kupować auto w tym przedziale cenowym to szukałbym takiej 206. Silnik benzynowy 1.6 udostępnia trochę ponad 100 KM co na początek będzie w zupełności wystarczające. Prawdopodobnie będzie raz na czas psuć się jakaś pierdoła ale za to dostęp do części zamiennych ogromny.
marekpo
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Ford Focus II
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Lip 2015, 10:38

206 to segment B to raz a dwa że szkoda kasy na auto które potrafi więcej stać niż jeździć. To nie jest udany Pug, chyba że się trafi...
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Lip 2015, 10:48

206 to propozycja auta jako alternatywa do ibizy, punto, clio, yarisa. Tak tutaj trzeba uważać bo łatwo kupić strupa ale jak db poszukasz to będzie w miarę cieszyć oko i db jeździć.
Jak alternatywę do Xsary można rozważyć jeszcze Peugeota 306 - w zasadzie konstrukcja jest praktycznie ta sama tylko wizualnie są to inne auta. Zobacz też Focus 1
marekpo
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Ford Focus II
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Lip 2015, 10:53

Z tym że odradziliśmy auta segmentu B. Tu nie ma czy dobrze poszukasz czy nie. Egzemplarz salonowy, od pierwszego własciciela potrafi sprawiać problemy, po prostu auto było nieudane w przeciwieństwie do 406, 306 itd..
Zawieszenie to katorga w tym samochodzie
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Lip 2015, 11:07

Prawda zawieszenie jest średnie. Trzeba się nastawić, że wymiana wahaczy czy wszelkich końcówek raz w roku to nic dziwnego, plus taki, że nie sa bardzo drogie. Z tyłu belka skrętna i sławne łożyska igiełkowe, które wytrzymują przebieg około 100-150 tys. Regeneracja kosztuje od 700 do ponad tysiaka. Plus taki, że po regeneracji powinna wytrzymac kolejne 100-150 tys, a db firma da Ci gwarancję na taka naprawę ( sprawdzone osobiście w Citroenie ZX, a to bliźniak do P. 306 ).
marekpo
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Ford Focus II
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Lip 2015, 11:40

Belka w 306 to też bolączka ale tam elektryka jest w porządku, w 206 nie. :no:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Lip 2015, 13:27

Lepsza Megi coupe po lifcie 1.6 107 albo 115 KM czy Civic VI liftback po lifcie 1.6?

Jak wygląda sprawa awaryjności tej Meganki? Niektórzy piszą że się sypie skrzynia, hamulce itd. A nie ukrywam, ze mi się podoba. Jest okej?
galaktyka97
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: brak

14 Lip 2015, 16:36

Panowie powiedzcie co sądzicie o Megane i przy okazji oceńcie ten link bo do Legnicy podjechać żaden problem :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
galaktyka97
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: brak

14 Lip 2015, 20:05

Dla mnie cena śmieszna,poliftowe coupe to wydatek od 5k w góre (roczniki 99/00). Ta z linku miała coś z przodem (maska krzywo spasowana) i lewa strona jakaś troche pofalowana (drzwi i tylny błotnik).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Lip 2015, 20:57

co powiecie o którymś z tych Seatów (znajomy dał mi się dzisiaj przejechać i miejsca dla mnie idealnie):

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - ta jest z mojego rejonu, opis ciekawie, zdjęcia ciekawie, tylko diesel

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - benzynka, też mogę pojechać

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - taka tylko poglądowo

Powiedzcie Panowie co sądzicie o tych samochodach, bo czas mnie goni z zakupem. Ibiza jak najbardziej mi odpowiada, i nie proszę żebyście mówili że to małe auto na trasy, bo jeżdżę głównie po Wrocławiu, a czasem skoczę do Kątów Wr gdzie to tylko 30 km w jedną stronę.

Proszę Was o pomoc bo zależy mi na czasie, muszę się zdecydować do końca przyszłego tygodnia.
galaktyka97
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: brak