Pierwsze autko do 10 tys

25 Sie 2020, 18:18

Witam
Przyszedł czas na zakup pierwszego samochodu :D . Problem polega na tym ,że nie mam pojęcia co kupić żeby auto się dobrze sprawowało. Szczerze mówiąc marka jest mi obojętna, ważne żeby było ekonomiczne i z dobrym silnkiem. Robię około 2 tys miesięcznie i czasami dłuższe wypady 2-3k dlatego auto musi być pewne. Do tej pory jeździłem scenicem 1.6 16v i nie miałem z nim większych problemów. Ktoś jest mi wstanie polecić coś w moim budżecie?
Z góry dziękuje i pozdrawiam :roll:
maro87
Nowicjusz

26 Sie 2020, 09:42

maro87 napisał(a):Robię około 2 tys miesięcznie i czasami dłuższe wypady 2-3k dlatego auto musi być pewne. Do tej pory jeździłem scenicem 1.6 16v i nie miałem z nim większych problemów.
Czyli min 35tkm na rok. Scenic miał instalację LPG czy jeździłeś na benzynie?

Jakie zasilanie w samochodzie preferujesz? Przy takich przebiegach mógłby ci się sprawdzić nawet jakiś starszy sprawdzony diesel o ile byś znalazł we w miarę dobrym stanie.

Wielkość samochodu ma jakieś znaczenie? Czy małe auta bierzesz też pod uwagę? Będziesz sam jeździł?
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

26 Sie 2020, 14:04

Tak miałem lpg. Jego spalanie było bardzo małe i był pakowany. Nie chce małego auta z uwagi, że rzadko jeżdżę sam, oraz często coś wożę. Ogólnie chciałbym raczej lpg, chociaż jeżeli jest jakiś ON z dobrym silnikiem to rozważę go. Zapomniałem dodać, że w samochodzie musi być klimatyzacja :)
maro87
Nowicjusz

26 Sie 2020, 20:26

Może coś pokroju Berlingo/Kangoo/Partner?
[link do Otomoto wygasł]?
[link do Olx wygasł]
linki przykładowe.

W ogóle skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

26 Sie 2020, 22:30

Z lublina jestem.
maro87
Nowicjusz

27 Sie 2020, 00:03

Barol widzę, że Autoblog jest chyba czytany :naughty:

Można nawet rozważyć jakąś Octavię 1.9 TDI (ofc jeśli trafi się jakaś ładna, bo specjalnie szukać to niekoniczenie)
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II //Opel Astra
Silnik: 1.6TDCI109KM/1.6 115
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak i gdzie kupić części do samochodu?
    Każdy kierowca, niezależnie od tego, jakiego auta jest właścicielem, staje przed koniecznością zakupu nowych części do samochodu. Zazwyczaj jest to wynik normalnej eksploatacji części, a czasem jest to wymuszone przez kolizję ...
    Samochody dostawcze Forda: przegląd nowych modeli
    Samochody dostawcze to nieodłączny towarzysz biznesu – do przewozu towarów, małych i większych ładunków czy transportu pracowników nadają się doskonale. Przedsiębiorcy szukają dostawczych pojazdów, ...

• 27 Sie 2020, 09:49

mike napisał(a):Barol widzę, że Autoblog jest chyba czytany

Nie do końca :mrgreen:

Zaraz coś poszukam (będę edytował post).
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

27 Sie 2020, 09:55

Miałeś Scenica i nic się nie sypało? Zaraz przyjdą znawcy i powiedzą, że to niemożliwe! To może iść za ciosem i weźmiesz Renault Lagunę II po liftingu (silnik 2.0 pod LPG)?
    Octavia z 1.9 TDI też fajna, ale pod względem komfortu daleko do Renault, a przy 2 tys.km miesięcznie preferował bym już coś wygodniejszego.
    Ossy
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002

27 Sie 2020, 10:41

Ponad 100 tys zrobione i były wymieniany tylko rozrząd, tarcze, klocki no mi przekaźnik od wentylatora(nie licząc olejów i filtrwów) :D . W sumie pierwszy raz słyszę,żeby scenicy sie sypały. Myślę, że duże znaczenie ma kto jak dba :wink:

A czy te silniki (2.0) nie z tych które biorą sporo oleju?
    maro87
    Nowicjusz

27 Sie 2020, 11:19

Szczerze nie słyszałem o jakiś problemach olejowych w Renault (to nie Mazda, Ford czy Opel). Wiadomo, że przy dużych przebiegach i niewłaściwej eksploatacji mogą trafić się egzemplarze, które biorą olej.
    Ossy
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002

27 Sie 2020, 12:05

maro87 napisał(a):W sumie pierwszy raz słyszę,żeby scenicy sie sypały. Myślę, że duże znaczenie ma kto jak dba

Tia a ja pierwszy raz słyszę żeby się nie sypały.

Temat jest prosty jest śmieć na czterech kolach w cenie dobrego roweru. Przy odrobinie szczęścia można trafić coś co jeździ a do tego w tej cenie nie ma substytutu.
    Wszystkie teorie jak dbam tak mam dotyczą każdego auta a nie tylko renaulta.

Chociaż zastanawiam się jak można dbać o wiązki elektryczne, czujniki albo wszędobylskie wynalazki.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe

27 Sie 2020, 13:25

[link do Otomoto wygasł]
    A co myślicie o takim autku?
    maro87
    Nowicjusz

27 Sie 2020, 20:54

Ok można obejrzeć i to to samo co Ford Galaxy czy VW Sharan więc z częściami nie będzie problemu tak samo jak z serwisem tylko nowy gaz,jeśli faktycznie jest niedawno zakładany to coś tu śmierdzi że od razu leci na sprzedaż..

Tutaj bardzo ciekawe ogłoszenie,od nowości u 1właściciela i przebieg może być autentyczny.
    Barol
    Awatar użytkownika