Wygodne Kombi Benzyna?

25 Sie 2020, 22:05

Witam serdecznie.

Stanąłem przed wyzwaniem kupna kolejnego auta.. aktualnie posiadam Mazdę 6 Kombi z 2006 2.0 Benz 250 tyś. i jestem zadowolony, to auto nie wie co to awaryjność, jeżdżę nią od 2 lat, zrobiłem około 80tyś i jedyne co w niej zrobiłem to wymieniłem oleje itp no raz zdarzyło się że jarzmo się zapiekło i to tyle jeżeli chodzi o usterki.

Ale czas przesiąść się na coś nowszego, bardziej komfortowego z większą mocą.

Moim (moim i żonie) oczom najbardziej przypadły do gustu : BMW e61, e91 (ale trochę to małe), Opel Insignia, są też inne typu Mondeo MK4, ale jak patrzę na silniki to zastanawiam się jak tym jeździć.

Problem w tym że jak czytam o awaryjności tych samochodów to łapię się za głowę i zastanawiam się czy to tak serio? Jeżeli chodzi o e61 to tam chyba nic nie działa jak należy z tego co wyczytałem w internecie..

Proszę Was bardzo, pomóżcie mi coś wybrać.. zależy mi na benzynie atutem będzie możliwość zrobienia z auta piekarnika (gaz), ale nie koniecznie.

Czemu benzyna? Sam nie wiem, posiadałem Opla Zafirę 2.0 w Klekocie i EGR czy tam DPF to była jakaś masakra, koło dwumasowe robione 2x.. chyba dlatego się ich boję.

Konkretnie, budżet ok. 25tyś +/- mam 30 +/- ale 5 chcę zostawić na ew. wkład który będzie wymagać autko, silnik myślę że minimum 2.0 170 kucyków +? Madzia ma 2.0 147 i jakoś jedzie.. jakoś. Oczywiście jak najtrwalsza jednostka z racji tego że robimy około 40tyś rocznie, KOMBI jest Nas 4 :D.

Jeżeli potrzeba więcej "danych" to proszę pisać.
m0de
Obserwowany
 
Posty: 1

26 Sie 2020, 08:17

Wiele jest tych aut, wiele opinii o awariach w necie więc i wszystko to złożysz w jedną całość to tworzy się historia. Jak kupisz coś ok z przebiegiem nie cofanym to i pojeździsz. Awarie się zdarzają to już auto mocno naszpikowane elektronika w dodatku zwykły mechanik ze skanerem diadnostycznym nie postawi dobrej diagnozy, do bmw trzeba kogoś ogarniętego w diadnostyce bo inaczej będziesz wymieniał części niepotrzebnie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Sie 2020, 08:37

Za 25 tysięcy możesz patrzeć na:
Citroen C5 2.0
Ford Mondeo MK4 2.0/2.3
Honda Accord VII 2.4
Mercedes W211 1.8K/2.6/3.2
Renault Laguna III 2.0/2.0T
Volvo V70 II/III

Mercedes i Volvo droższe w użytkowaniu od pozostałych, ale i tak powinny wyjść taniej niż BMW E60/E90. No i przy takich przebiegach rozważyłbym jakiegoś prostszego diesla (bez DPF).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

27 Sie 2020, 21:30

a mazda 6 gh kombi benzynka 2.5 170 kuca (byłeś zadowolony z poprzedniczki) przykład :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bananowaty
Nowicjusz
 
Posty: 22
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    AFT - Alternative Fuels Technology
    Rynek branży paliwowej nieustannie poszukuje technologicznych rozwiązań, które pozwolą zasilić auto w sposób jeszcze bardziej nowoczesny oraz dostosowany do norm ekopolityki. Nowe targi paliw alternatywnych ...