Wygodne, bezpieczne kombi dla rodziny do 20 tysięcy złotych.

20 Cze 2015, 10:49

Witam.
Jak pewnie wiecie za jakiś czas powiększy mi się rodzina. :naughty:
Godzinę temu odjechał mój Focus :cry: :cry: :cry:
Poszukuję jakiegoś wygodnego kombi z silnikiem Diesla lub benzynowym.

Myślałem nad:
Mazda 6 2.0
Audi A4 B6 1.8T, 2.0, 1.9TDI 130KM
Opel Vectra C 2.0T, 1.9CDTI
Passat B5 FL 1.8T, 1.9TDI

= Budżet 20 tysięcy złotych
= Rejon Mazowieckie
= Użytkowanie głównie trasa. W granicach 30 tysięcy km rocznie.
= Własne potrzeby Klimatyzacja, el. szyby (najlepiej 4 ale od bidy mogą być 2), Segment D, kombi, kolor najlepiej czarny lub srebrny
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
0

21 Cze 2015, 00:02

Nikt Ci tu nie chcę doradzić, to może ja coś napiszę. :)
W zasadzie wszystkie z wymienionych aut są dobre. W Vectrze C może trochę irytować dziwaczne sterowanie elektrycznymi szybami oraz kierunkami i wycieraczkami. Nie raz elektryka lubi splatać figle, jak np nagle wszystkie kontrolki zaczynają ię świecić, ale to głównie w przedliftowych Vectrach. panel klimatyzacji też lubi się popsuć. W Passacie, jeśli chodzi o elektrykę, to najczęściej, jeśli coś nie działa, to gdzieś coś nie styka, np z elektrycznymi szybami tak często jest, ze kable są przetarte w drzwiach. Po za tym Passat jak Passat, każdy go zna :D Zawieszenie może nie przepada za bardzo za polskimi drogami, ale tragedii aż takiej nie ma, jak na dobrych częściach zrobione, to na pewno trochę wytrzyma :) Ogólnie samochód na tyle znany przez mechaników, ze naprawa większości elementów jest śmiesznie tania, a też nie jest tak, ze co tydzień będziesz stał u mechanika, bo coś niedomaga :)
Mazda 6- fajne auto, ale ma słabo blachę, o czym pewnie wiesz. Trzeba to auto dokładnie sprawdzić przed zakupem pod kątem korozji właśnie, bo nawet jeśli na pierwszy rzut oka, nie widać jej, to nie oznacza wcale, że jej nie ma :) Po za tym, nie raz zdarzają się jakieś małe problemy z elektryką, ale generalnie to też pierdoły. Mi np w Mazdach nigdy elektryczne sterowanie lusterek poprawnie nie działało, ot taka mała pierdółka.
Audi A4 B6 fajne auto, moim zdaniem lepiej wykonane od Passata, ale ciaśniejsze, ponieważ B6 miała inną płytę podłogową w stosunku do Passata B5. Generalnie niektórzy narzekają, na ścierające się przyciski w tych autach, ale jeśli wszystko jest mocno wytarte, możesz się spodziewać dużego przebiegu. Większość z tych przycisków da się też łatwo wymienić na nowe i jakaś mega droga inwestycja to nie jest. Bodajże w autach z roku modelowego 2004 poprawili te przyciski.
Być może to będzie już dla Ciebie zbyt duże auto, ale proponuje Audi A6 C5. Wbrew pozorom niektóre części do niego będą nawet tańsze niż do B6, ponieważ model ten dzieli dużo elementów z Audi A4 B5. Sam samochód jest wytrzymały, przestronny i tak jak mówiłem niedrogi w serwisie, bynajmniej jeśli mówimy o silnikach 4 cylindrowych :)
BMW E39 też jest świetnym autem, ale jednak jego utrzymanie jest droższe od wyżej wymienionych aut :) Aczkolwiek, jeśli byś był zainteresowany, to również moge coś więcej o nim napisać :ok:
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI
1

21 Cze 2015, 07:34

pkc rzeczowo wyczerpał temat interesujących Cię kombiaków, ja podejdę do sprawy nieco inaczej - nie myślałeś o jakimś minivanie? Też za jakiś miesiąc będę stawał przed podobnymi dylematami jak Ty (chociaż u mnie sprawa będzie wyglądała nieco inaczej - żona, dziecko i 42kg pies, który komfortowo czuje się wyłącznie w bagażniku :D ) i obawiam się, że pomimo całej swojej praktyczności i obszerności wnętrza Civic może nie podołać czekającemu go wyzwaniu :( Od zawsze stroniłem od wszelkiej maści aut rodzinnych, ale cóż...pora dostosować się do nowej sytuacji :) Kombiak u mnie niewiele zmieni, bo bagażnik zawsze zajmuje piesek, potrzebuję więc 3 pełnowymiarowych siedzeń z tyłu. Moje propozycje dla Ciebie (linki przykładowe):
- Ford C-MAX
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- Opel Zafira A
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- Mazda 5
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- Kia Carens 2.0CRDI lub 2.0 16v 143KM....
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Pewnie mnie wyśmiejesz (sam bym to zrobił, gdyby rok temu ktoś proponował mi minivana :D ), ale myślę, że nie da się nie dostrzec ich praktyczności. Sam zastanawiam się wstępnie (bo liczę na to, że Civic jakoś nas pomieści) nad Hondą FR-V :wink:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
0

21 Cze 2015, 10:56

pkc napisał(a):Bodajże w autach z roku modelowego 2004 poprawili te przyciski.

nie byłbym taki tego pewien, bo kolega w B7 dalej ma to przy 200tys. nalatane :? ale to jest dobry wyznacznik czy było cofanie liczników jak nie wymienione :yes:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

22 Cze 2015, 21:26

Może tak, w B6 2004rok i potem w B7 w dużo mniejszym stopni to występowało i nie na wszystkich elementach, na których szybciej miało to miejsce. Mojej narzeczonej brat, ma B6 z 2004 roku z przelotem 260tyś.km i przyciski są nadal w dobrym stanie.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI
0

22 Cze 2015, 23:19

łysy30 napisał(a):nie myślałeś o jakimś minivanie?

Niezbyt. Kiedyś myślałem nad Renault Scenic II. Generalnie auto pojemne i dobrze wyposażone. Na plus też to że te auta są tanie.
Auto ma wozić mnie, żonę + dwójkę dzieci.
Z twoich linków przykładowych najciekawiej się zapowiada C-MAX.
Możesz mi powiedzieć coś więcej o tym aucie?

pkc tak wiem że Mazda gnije ale te auto mi się bardzo podoba i żonie też. Ma ciekawy wygląd w porównaniu bo Vectry tylko że lubi gnić. Ale jakbym trafił zadbany egzemplarz to od razu bym go zabezpieczył antykorozyjnie. Ma też unormowane ceny a nie jak w przypadku Audi A4 B6 gdzie płacimy za markę.
Vectra nudna, prosta pojemna, wygodna ale to może się okazać dobry wybór ze względu na niskie koszty eksploatacji.
Passat B5 w sumie wszędzie tego pełno. Dobrze wygląda, dobre silniki i te auta są tańsze od A4 B6 :)
Najbardziej obawiam się przebiegów z rzędu 400/500 tysięcy w passatach z 1.9TDI.
Audi A4 B6 bardzo wygodne auto. Na minus są wysokie ceny tych aut na tle konkurencji i dość przeciętne wyposażenie. Bardzo ciężko o tylne szyby w prądzie. Tu również jak w przypadku passata boję się wielkich przebiegów.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda po śniegu w górach - znak C-18
    Planując wyprawę w góry, konieczne jest odpowiednie przygotowanie na wszelkie warunki atmosferyczne. W przypadku zauważenia znaku C-18 przy pokrytej śniegiem trasie, który nakazuje stosowanie łańcuchów ...
    Bezpieczna jazda w nocy
    Jazda w nocy poza obszarem zabudowanym jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza niż za dnia. Podstawowym powodem jest ograniczony zasięg widzenia drogi, przeszkód oraz innych uczestników ruchu drogowego. "W ...

22 Cze 2015, 23:44

Opel Vectra C 2.0T, 1.9CDTI bardzo fajne autko spalanie miałem naprawdę niskie tylko nie wiem czy tak trafiłem ale miałem duże problemy z puszczającym sprzęgłem.
Pistolecik
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 88
0

23 Cze 2015, 03:38

DamianCAR tak też myślałem, że najbardziej do gustu przypadnie Ci C-Max, bo to po prostu znany Ci Focus (do 2007 nazywał się "Focus C-MAX", te po lifcie - już samodzielne modele - są lepiej dopracowane) w nadwoziu minivan (obszerniejsze wnętrze + 3 fotele z tyłu) - na plus jest to, że nie kupują tego floty, prowadzi się świetnie (to nie bujająca się Xsara Picasso), ma duży bagażnik z niskim progiem załadunkowym, silniki jak to w Fordzie - przyzwoite benzyniaki nie lubiące gazu i diesle z kiepskim osprzętem, wrażliwe na jakość paliwa. Kupować w wersji GHIA, najlepiej po lifcie i z dużą benzyną. Weź pod uwagę to, że kombiaki będą miały chore prawdziwe przebiegi (szczególnie B5, A4 B6 i Vectra), minivany mniejsze, bo zwykle pełnią rolę 3 auta w rodzinie, tylko na wakacje i wyjazdy z dziećmi. Gdyby mi ktoś rok temu powiedział, że będę kiedyś chwalić minivana... :?
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
0

23 Cze 2015, 07:47

łysy30 przecież diesle w C-Max-ie to HDI-ki :o
Jest tylko jedna fordowska konstrukcja dopracowana po lifcie 1.8 TDCI :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

23 Cze 2015, 07:57

Koniu napisał(a):przecież diesle w C-Max-ie to HDI-ki :o


Kurcze, wszędzie piszą, żeby ich unikać, ceny na allegro też sugerują, że nie jest z nimi najlepiej (benzyniaki jeszcze jakoś trzymają wartość). Myślałem, że francuski jest tylko ten 1.6, a 2.0 TDCI to ten "słynny" 2.0 TDCI - podejrzewam, że jednak masz rację :ok: Dopiero raczkuję w segmencie minivanów :D
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
0

23 Cze 2015, 09:35

dobrze, że piszą tak, dzięki temu można kupić dobrego diesla w dobrej cenie, bo się ludzie naczytali o fordowskim TDCi :yes: Taki sam jak w Focusie mk2 na którym jest oparty C-Max
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

23 Cze 2015, 12:09

Jak do tej pory wygrywa C-MAX i Mazda 6.
A co sądzicie o Touranie?
link przykładowy: [link do oferty na Olx wygasł]
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
0

23 Cze 2015, 12:30

Touran tandeta w środku i dość awaryjny :/
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14096
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

23 Cze 2015, 12:41

A nie myślałeś o Zafirce B i Fiacie Croma?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

23 Cze 2015, 13:52

Koniu napisał(a):A nie myślałeś o Zafirce B i Fiacie Croma?

Zafira w sumie fajne auto. Szczerze to nie myślałem o tym aucie bo jakoś mnie nie interesowało nigdy. Ale patrząc na moją aktualną sytuację to bardzo ciekawa propozycja.
Croma kiedyś coś czytałem o tym aucie i nawet jechałem bo rodzice kolegi mięli. Bardzo wygodne było. Możesz mi coś więcej powiedzieć o tym aucie?
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
0
 
cron