Pierwsze autko do max 7tys.zł najlepiej na gaz

31 Paź 2012, 20:36

Witajcie
Chciałam kupić auto tak do max 7tys.zl. najlepiej na gaz (bo na moje zarobki benzyna zbyt droga). Myślalam o tej corsie [link do Tablica wygasł]:
Podobno spala 6 litrów. Auto potrzebuje do pracy i na uczelnie w weekendy, dziennie około 40 km może ciut więcej.
Co sądzicie o tej corsie oplaca sie? Czy moze zaproponujecie mi cos innego w Wielkopolski ?
malina6262
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 25 08 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Corsa C
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

01 Lis 2012, 00:04

1.0 sobie odpuść bo raz że to nie jedzie a dwa pali tyle co 1.4.

Co powiesz na te auta:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lis 2012, 15:47

1.0 pali tyle co 1.4... Zależy jakie to są auta, konkretnie nissan micra 1.0 przy oszczędnej jeździe nie przekracza 6l/100 km. Dajmy dla porównania opla astrę 1.4, spalanie 8-9l/100 km.

Jak chcesz mieć na prawdę tanie auto to kup golfa 2 1.6 D. Spalanie w granicach 6l/100 km po mieście, w trasie 4.5l/ 100 km. Do 7 tysięcy znajdziesz zadbany egzemplarz. Ewentualnie golfa 3 1.9 d. Części do tych aut jest od cholery, tanie jak barszcz :)
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 158
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

01 Lis 2012, 16:31

Bo to akurat prawda i jeszcze ten 3cylindrowy silniczek.. ja zapomniałem dodać jeden bardzo oszczędny samochód którym jest Citroen Saxo w dieslu,w trasie spokojnie da sie zejść do 4l.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lis 2012, 11:37

Cześci do golfów jest od cholery to fakt, ale ja wiem, czy tak łatwo trafić zadbany egzemplarz? Dwójki były nie do zdarcia, ale swoje lata już mają.
łusek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: SCANIA
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok
    W jaki sposób w samochodzie typu minivan szybko uzyskać płaską podłogę? Przez lata odpowiedź brzmiała zwykle – wymontować tylne siedzenia. Toyota była prekursorem licznych i popularnych dziś rozwiązań typu „smart ...