Pierwsze auto do 10 tyś

24 Paź 2016, 08:11

Witam. Panowie, potrzebuje waszej porady. W temacie samochodów jestem kompletnie zielony. Szukam pierwszej fury, dojeżdżałbym nia do pracy (10km), z raz na tydzien do domu (30km) no i raz na dwa tygodnie w trasę ok 100 km. Rocznie wychodziłoby więc ok 11-12 tysięcy. Chciałbym cos możliwie taniego w utrzymaniu/eksploatacji, ale rownież zeby jednak miało troche dynamiki. Moj budżet to 10-12 tysięcy. Myślałem nad benzyną + lpg. Czy to będzie dobry wybór, biorąc pod uwagę sposób w jaki bede uzywal samochodu? Czy prawdą jest, że instalacje LPG są zawodne? Spodobała mi się Audi A4B5 i Seat Leon. W tej Audi lepszy bedzie silnik 1.8 czy 1.8 Turbo? Rozwazalem tez silnik 1.6 (w przypadku Leona), ale czytałem, że nie jest to najlepsza maszyna, jednak nie było to podparte żadnymi argumentami. Ewentualnie moze macie jakies inne propozycje?
szymonz9
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nic

24 Paź 2016, 10:27

Temat wałkowany 10000 razy... w ciągu tygodnia, wystarczy poczytać forum

Audi a3/Gulf/Leon 1.8 (+2,0 w Gulfie), Astra G 1.8/2.0, Corolla e12 1.6, Focus mk1 1.8/2.0, Mazda 323 2.0.
a4 warunkowo (zależy jakie masz u siebie drogi), bo zawieszenie delikatne i drogie w wymianie (jeśli robimy na dobrych częściach). Tutaj również 1.8
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Paź 2016, 13:01

mike, przejrzałem około 20 stron forum i nie znalazłem nikogo, kto poszukiwałby auta do takich zastosowań jak ja. jestem z Łodzi, drogi mam raczej w porządku, trasy będę robił po autostradzie. bylbys tak mily i przejrzal ogloszenia tych a4 i a3?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

malo jest a3 w 1.8 w ogole, jest jeszcze zolta ale ta odpada calkowicie :P
szymonz9
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nic

24 Paź 2016, 13:37

Osobiście podziwiam tych co jeżdżą autami typu bmw e36, audi a4 (przed 2001r), itp.
Ostatni link, a3 ma jakieś zdjęcia, bo mi się wyświetla tylko miniaturka.
twecho
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: M

24 Paź 2016, 13:49

racja, co do ostatniego linka - wkleiłem przez przypadk niewłaściwy.

[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do Autotrader wygasł]

a o tych co sadzisz? btw warto w ogole pchac sie w 1.6 w a3?
szymonz9
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nic

24 Paź 2016, 14:11

Naprawdę jesteś w stanie zapłacić za 15-letniego kompakta prawie 15 tys a za 19-letniego 12?
Wg. mnie to troszkę głupota, szczególnie, że te auta nie są w jakiejś fajnej/limitowanej edycji.
Za tą kasę kupisz, większe, młodsze, lepiej wyposażone auta typu laguna/mondeo/vectra/s60/9-3.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Paź 2016, 14:24

kurde, a moglbys mi znalezc jakies interesujace ogloszenia? bo szczerze mowiac, to tone w ogromie tego wszystkiego. wizualnie podoba mi sie a3 wlasnie, a z tego co Ty wrzuciles - mondeo mk3, 9-3, vectra C jest tez kozakiem, ale jak sadze w przedziale 10-13k nie dostane nic wartego uwagi
szymonz9
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nic

24 Paź 2016, 14:50

Na 9-3 trzeba lepiej wyłożyć te 15k
Tak na szybko
[link do oferty na Olx wygasł] kombii
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - jakiś drobny handlarz i podkręcone zdjęcia, ale jeśli nie masz daleko to możesz zobaczyć
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Paź 2016, 14:50

Invi napisał(a):Naprawdę jesteś w stanie zapłacić za 15-letniego kompakta prawie 15 tys a za 19-letniego 12?
Wg. mnie to troszkę głupota, szczególnie, że te auta nie są w jakiejś fajnej/limitowanej edycji.


Kolega chyba nie ma pojęcia o czym pisze, LPG + w jednym wystrojenie na 200 KM czyli zmiana turbo na K03s najprawdopodobniej itd..
Proponuje obejrzeć egzemplarze za 7-8 tys to zrozumiesz dlaczego mimo tylu lat te auta tyle kosztuja i za tyle ludzie je sprzedają :ok:

Ponadto trochę bezsensu porównywać np 200 konne A3 turbo z wolnossącym 1,8 120 koni w Mondeo bo różnica to jest 5 sek do setki i przyspieszenia.
Audi A3 tez można kupić po lifcie 1,6 z 2003 roku i będzie fajny i osiągi podobne jak krowiska typu Laguna czy Mondeo.
Łokoj
Początkujący
 
Posty: 124
Prawo jazdy: 17 10 2005
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

24 Paź 2016, 14:58

Robiąc jakąkolwiek modyfikację musisz liczyć się z tym, że nie odzyskasz tych pieniędzy. Mi również nikt nie dopłaci za dywaniki z aso czy nowe kółka 18". Nikt nie jest w stanie mi wmówić, że kompaktowe audi, z technologią z połowy lat 90-tych w jakimkolwiek aspekcie (oprócz trzymania wartości) będzie lepsze od konkurenta, który wszedł na rynek 5-10 lat później. To, że auta vw czy bmw trzymają cenę zależy tylko i wyłącznie od mentalności ludzi w tym kraju. Nie jest to poparte żadną trwałością, bezawaryjnością czy czymkolwiek co powinno wpływać na cenę auta. Jeśli ktoś wyrzuca swoje pieniądze na poniemiecki złom to jego sprawa, ale możemy chociaż część osób od tego uchronić.

E: Czyli jeśli moje "krowisko" przyspiesza katalogowo 0-100 w 7,6s to mogę powiedzieć, że jest "lepsze" od A3?
Piszesz, że bez sensu jest porównywanie a później sam to robisz.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Paź 2016, 15:58

Dziwne jest to co piszesz..dywaniki czy kółka 18 a strojenie auta pod 200 koni, instalacja lpg czy naprawy sprzęgła itd to różnica - Dywaniki i kółka to kaprys, moc też ale Lpg jest już na rekę nowego właścicielowi, tak samo np. sprzęgło.
Jesteś kolejną osoba która uważa że to że Ty byś więcej jak 3500 nie dał za to A3 to tak powinien się rynek zmienić hello mówimy o a3 1,8T a nie 1,6...poza tym ceny Audi a Dacii chyba jest jakaś różnica, ceny spadają proporcjonalnie..
Pomijiam już fakt że biadolisz o aucie z lat 90 a wstawiasz autorowi Mondeo 2 kombi konstrukcyjnie z 99 roku, a Audi A3 96 - no faktycznie szalona różnica super nowoczesne mondeo :?
Z zawrotnym i oszczędnym silnikiem 1,8..
W takim przypadku to jedynie można polecić Renault Clio III albo, Dacia Logan, albo Grande Punto.
Śmieszne to jest, wyżywasz się na Audi bo jesteś kolejnym haterem tej marki a sam wklejasz starocie 14 letnie.. konstrukcyjnie sprzed 18 lat.
Ciekawe co ma autor robić w Mondeo kombi? karierę rozwijać na blablacar? czy na ryby jeździć?
Łokoj
Początkujący
 
Posty: 124
Prawo jazdy: 17 10 2005
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

24 Paź 2016, 16:25

1. A 1.8T to jakiś cud techniki czy tak ważny dla posiadaczy aut tego kocernu "prestiż"?
2. Nie hejtuję audi a całą grupę z małymi wyjątkami (w końcu vag to również Porshe, Bentley, Ducati, Lambo)
3. Mondeo, które jest klasę wyżej niż a3
4. Za tą samą kasę masz civica VII, corollę e12 czy focusa mk2, które "rocznikowo" są odpowiednio 2001, 2001, 2004.
5. Mam gdzieś rynek, dopóki młodzi janusze i ich ojcowie marzą o VW ja mam okazję kupić auto innej marki w korzystniejszej cenie.
6. Nigdzie w temacie nie jest napisane, że auto ma być wyścigówką.
7. Mondeo jest cięższe o 300kg od a3 i wcale nie jest dziwne, że gorzej przyspiesza od ałdi z takim samym silnikiem. Jest za to większe, przestronniejsze, wygodniejsze.

Ad ostatniego wersu: Nie wiem jak w Twoich okolicach, ale czasy, gdzie wyrywało się szlaufy na poniemiecki szrot już dawno minęły.

Bez odbioru
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Paź 2016, 17:15

Łokoj napisał(a):Dywaniki i kółka to kaprys, moc też ale Lpg jest już na rekę nowego właścicielowi, tak samo np. sprzęgło.
owszem, jest to plus, ale bez przesady. Tak naprawdę LPG jest młotem obusiecznym, bo z jednej strony kupując auto z instalacją masz jazdę za półdarmo, a z drugiejcmożna wnioskować, że auto może być już dość zużyte.
Łokoj napisał(a):Śmieszne to jest, wyżywasz się na Audi bo jesteś kolejnym haterem tej marki a sam wklejasz starocie 14 letnie.. konstrukcyjnie sprzed 18 lat.
Ciekawe co ma autor robić w Mondeo kombi? karierę rozwijać na blablacar? czy na ryby jeździć?
wszystko fajnie, ale tacy "hejterzy" rodzą się przez takich jak Ty :wink: ludzi, którzy zwykłe 20 letnie auta, nie mówię tutaj o jakiś supersportach typu Porsche czy Ferrari, stawiają za bożyszcze. Gdybym ja zaczął pisać w samych ochach i achach o 2.5 v6 Busso w 156, albo o zaje..stym prowadzeniu w Focusie pierwszym nazwałbyś mnie idiotą i bucem, który nie wie co pisze i wciska innym bajki. Nie wiedzieć z jakiego powodu mając cztery kółka na masce czujesz się zobligowany do bycia wyjątkowym oraz wychwalać przestarzałe technologie, które może i były/są dobre, ale nie aż tak, w jaki sposób o nich piszesz.
Kto tu tworzy podziały na lepszy i gorszy sort? Hejterzy czy fanatycy Jedynego Słusznego Koncernu? :o
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Paź 2016, 17:47

Panowie, ale z Was hejterzy OMG :D
Rzeczywistość jest taka nie kupisz Civica VI 160 konnego za mniej niż 9-10k nawet z 96 roku, nie kupisz E36 320i i mocniejszych za mniej niż 9-10k
Nie kupisz 1,8T za mniej niż 10k itd..
Trudno to zrozumieć?

Że różnica między Audi A3 1,6 a 1,8T to sprzęgło z kołem za 1600 zł, regeneracja turbo za 1000 zł, zawór jakiś tam DV za 200, przepływka za 600, świece za 150, cewki za 100 itd..opony R16 też nie kosztują 200 zł.
Do tego standard wypalone wyświetlacze, problemy z maglownicą, ogniska korozji.
I myślcie że ktoś to wszystko zrobi a potem odda za 5 tys auto? :lol:
Myśle że brakuje Wam elementarnej wiedzy motoryzacyjnej i troszkę takiego obycia na rynku.

Za darmo to ciężko po buzi dostać, a 20 latka nie stać na 5-6 tys wkładu w taką audice i sprzedaje grzmota za 7 tys 1,8T, albo handlarz który kupuje auto za 1500 euro a sprzedaje za 7900, auto które jest wspomnieniem.

To tyle reszty nie będę tłumaczyć bo to jest śmieszne..
Tak samo jak porównywanie aut które wyszły w 2000-2001 roku jako nowa technologia...hello mamy 2016 rok..z 2006-2007 to może być coś nowszego ale nie 2000 rok po 4 latach raczej specjalnie motoryzacja nie poszła do przodu... :roll:

Ja nie jestem fanatykiem, nie chcesz nie kupuj A3 albo kup z 1,6 będzie taniej ale nie opowiadaj głupot że 1,8T powinno kosztować 6 tys bo to stare auto :D
Ja tez uważam że cena za jednostkę prądu u mnie w mieście jest za droga ale taka jest już sytuacja mogę nie płacić to mi odetną...Panowie rynku nie zmienicie i tego że takie auta jak zdrowe to pójdę be problemu za te pieniądze.
Łokoj
Początkujący
 
Posty: 124
Prawo jazdy: 17 10 2005
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

24 Paź 2016, 18:27

Łokoj napisał(a):Myśle że brakuje Wam elementarnej wiedzy motoryzacyjnej

Powiedział to ktoś kto twierdzi, że Golf rozkłada konkurencję pod każdym względem i jest o lata świetlne przed nimi :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010