Pierwsze auto, do 15 000

Pierwsze auto, do 15 000

07 Sty 2012, 01:11

Witam
Szukam jakiegos samochodu, do 15 000 zł. Auto nie musi byc duze, od czasu do czasu ze znajomymi gdzies pojechac, ale glownie ja + 1 osoba.
Nie planuje nim dalekich podrozy, bardziej do jazdy po miescie.
Wiadomo - chcialbym, zeby byl ekonomiczny, nie palil za duzo. Nie zalezy mi na wielkich predkosciach, chociaz fajnie by bylo, jakby byl zrywny i mial dobre przyspieszenie ;).
Jakies pomysl?
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
Przeszaf
Nowicjusz

Re: Pierwsze auto, do 15 000

07 Sty 2012, 10:41

Skoda Fabia 1.4 :)
LOSMARCELOS
Początkujący

Miejscowość: 127.0.0.1

09 Sty 2012, 09:57

skode szczegolnie 60 konna mpi sobie odpuść , wcale mało nie pali ...

za 15 tyś kupisz a3 1.6 lub golfa iv

corolle , ibize , yarisa , a generalnie bardzo wiele samochodów wiec wazne jeszcze jaki styl preferujesz
x50sr
Początkujący

Miejscowość: małopolska

09 Sty 2012, 19:25

Z podanych samochodow najbardziej, wizualnie, podoba mi sie Seat Ibiza. Poszukalem troche i zastanawiam sie jeszcze nad Oplem Astra. Jak myslicie, ktore auto lepiej sie powinno spisac?

EDIT
Interesuje mnie tylko hatchback. Kombi nie wchodzi w gre.
Przeszaf
Nowicjusz

09 Sty 2012, 21:53

najgorzej z podanych spisze się astra :)

ale jest najczęsciej tańsza , generalnie nie widze powodu kupowania przez ludzi opla astry ,,,
x50sr
Początkujący

09 Sty 2012, 22:17

x50sr
nie wiem skąd Ty takie głupoty bierzesz, że astra będzie najgorsza... ja nie widzie za to powodu kupowania przez ludzi Golfa...

Astra będzie o wiele lepszym wyborem od Golfa i A3 z prostego powodu, że będzie po prostu łatwiej znaleźć coś sensownego a w dodatku częsci do niego są o wiele tańsze
ogólnie Astra G jest najtańszym w użytkowaniu kompaktem z tego przedziału cenowego więc warto się nią zainteresować
Skoda Fabia jest od niej o klase większą przy tej samej cenie za rocznik
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpłatny raport z CEPiK - historia pojazdu Bezpłatny raport z CEPiK - historia pojazdu
    Co to jest usługa "Historia Pojazdu" i kto może z niej skorzystać? "Historia Pojazdu" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocyklu ...
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...

• Re: Pierwsze auto, do 15 000

09 Sty 2012, 22:38

pewnie dlatego ze jest najcięzsza z całej spółki ? pewnie dlatego że dopiero silniki 1.8 i 2.0 oferują przyspieszenie na poziomie golfa 1.6 ?

pewnie dlatego że częsci do golfa wcale nie są drozsze , bo pewnie dlatego ze najtanszy wahacz kosztuje 70 zł

pewnie tez ze względu na jakosć wykonania ? no i na pełen ocynk a3 i golfa ?
    pewnie tez fakt że te auta za bardzo nie traca na wartosci ?

pewnie tez temu ze za 15 kafli masz a3 w ładnej skórze , z kompem , z climatronic'iem

pewnie dlatego że ma bardzo ciekawa game silników , oferują całkiem ciekawy wyglą zewnętrzny , ogromną ilosc zamienników , czesci uzywanych... nie wiem , chyba coś w tym jest że ludzie jednak wola brac skody , seaty , volkswageny czy audi od opla .

może to strach przed rdzą znaną z poprzednich modeli , nie wiem dlaczego tak jest , ale wiem że ludzią takie auto z grupy vag się spodoba , wiec im je polece bo wcale nie jest złe no i są zadowoleni , natomiast na ople ludzie lubia nażekać ,,,

bo pomijajac wszystko ale skrzynie f17 i f18 to taka pięta achillesowa , jedni maja z tym problem a inni nie ...

może też to spalanie oleju o którym tyle sie słyszy i norma jaka wystawił opel ?
    ale to chyba problem małych pojemnosci ,,,

nie wiem ale jakos do mnie za ekonomia i zrywnoscia bardziej przemawia ibiza 1.4 o mocy 100 koni niz astra 1.8 czy 2.0 na szczescie asrta ma wiekszy bagaznik i wiecej miejsca , a ze autor ma zamiar jezdzic sam + ew 1 osoba , to dobrze sie składa , miejsca im nie braknie ....

ale powiem szczeże dlaczego odradziłem astre

DLA MNIE ASTRA II Z MAŁYM SILNIKIEM BENZYNOWYM JEST WARTA 10000ZŁ A NIE 15
    A

NA PIERWSZE AUTO GDZIE OC DLA NASTOLATKA WYTNOSI 1700ZŁ LUB WIECEJ ZA SILNIK 1.8 NIE JEST NAJLEPSZYM WYBOREM

i to chyba racja jest...

bo nie wiem jaka wersje z jaką mielibyśmy porównać , generalnie volkswagen i audi zdajac sie byc wyzej od astry jako półka :) nie mam zamiaru nikogo obrażac , ale niech mi ktos udowodni dlaczego astra II jest lepszym autem od audi a3 i golfa które są drogie bo czesci do nich są masakrycznie tanie i na przemian wymienne z np jeszcze skoda octavia ,,, generalnie do nich czesci przez najblizsze 30 lat nie zabraknie a co dopiero zamienników ,,, z czegoś rodzi się cena ,,,
    x50sr
    Początkujący

09 Sty 2012, 23:04

tylko pominąłeś jedną z podstawowych rzeczy
    Astra G będzie średnio 2-3 lata młodsza od Golfa IV (4-5 w przypadku A3) i z reguły w lepszym stanie, dobrze wiemy, że auta VW są ubóstwiane przez Polaków i widać jaki jest stan większośći z nich
    ceny części - rozmawiamy o markowych zamiennikach lub oryginalnych z ASO, a tu ma przewagę Opel, bo jeśli ktoś woli kupić jakieś chińskie częsci, które zaraz się rozlecą to jego sprawa
    co do osiągów to Golf ma 0,6s przewagi w przyśpieszeniu dla silników 1,6 16V/~100KM i różnica w spalaniu to max 0,1l na korzyść Opla (dane z autocentrum, a nie techniczne wg producenta)
    jakoś nie wierze aby to 0,6s decydowało o tym aby kupić starszy samochód

z ocynkiem masz racje ale nic on nie da jak kupimy po stłuczce, a takich jak wiemy jest mnóstwo u nas ;)

odnośnie wyglądu nie ma co się rozwodzić, bo to kwestia gustu i pewnie to on będzie największym powodem wybrania danego auta i sam z tych podanych wybrałbym... Seata Leona - przynajmniej nie oklepany tak jak ta dwójka, a ta sama technika i jest tańszy w zakupie :D

IS 200 by dzida
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

09 Sty 2012, 23:15

nie no ja osobiscie przyzaje wprost że mam jakis problem do astry ,,,

a co do przyspieszenia golfa w 1.6 szczegolnie w wersji 8 zaworowej , mozesz się zdzwic

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

osobiscie widzialem jak wersja 1.6 8v ( ta niby słabsza ) robi 1.8 125 konnego :)

ten silnik 1.6 8v to zagadka , zdazaja sie wersje ori z kolektorem 4-2-1 wydechowym oczywiscie , oraz ssącym o zmiennej długosci , co sprawia że silnik 8 zaworowy pieknie wkreca się na 7000 obrotów

i przy masie 1060kg 100 konny silnik o przepieknym przebiegu momentu obrotowego i mocy oraz faktu ze na 2 biegu robi około 100 kilometrów na godzine , roznosi konkurencje

aczkolwiek z ekonomią bywa słabo ,,,
    x50sr
    Początkujący

09 Sty 2012, 23:32

pozostańmy przy tym, że ja polecam Astre, Ty Golfa chodź dla mnie to nie jest złe auto ale za bardzo mi się już przejadło i Ci wszyscy młodzi gniewni w tych golfikach :|

dużo też zależy od samego kierowcy w kwesti przyśpieszeń (zmiana biegów itd.)
    ja swoim Hultajem 1,3/83KM zrobiłem BMW e30 325i na torze, bo na prostej lini nie miałbym szans, wiadomo :lol:
    na dwójce wycisnąłem swoim dokładnie 94km/h (dla sprawdzenia :evil: ), potem odcięcie, więc to nie takie zmiażdżenie jeśli chodzi o golfa ;)

IS 200 by dzida
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

15 Sty 2012, 19:44

Prawdopodobnie zdecyduje sie na Audi A3 z roku ~2000.
    Jaki bylby najlepszy silnik do tego auta? W benzynie.
    Przeszaf
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Infiniti Q50
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył