Pierwsze auto do 2k

14 Sie 2017, 14:31

Witam i od razu do rzeczy!

Z góry proszę o to by nie odpowiadać w stylu "kup sobie rower" jak nie ma się nic ciekawego do powiedzenia to proszę o nie udzielanie odpowiedzi na tyle mi pozwala budżet aby zakupić auto.

Poszukuję auta, które raz na tydzień lub dwa pokona trasę taką jak 200km, a więc w grę wchodzi spalanie. Raz na jakiś czas planuję dłuższy wypad np. w góry, warto by było aby zmieściły się ewentualne bagaże i najważniejsza kwestia to pojemność gdyż nie posiadam zniżek. Jeżeli chodzi o mój wiek to 21 więc mam zwyżki. Jestem z Opolskiego. Do tej pory jeżdżę samochodem rodziców. Nie mam ciężkiej nogi jeżeli auto pali dużo staram się jechać w miarę oszczędnie ale nie jestem "dziadziusiem spowalniającym innych".

Auta, które już brałem pod uwagę:
- golf 2 1.6D - zainteresował mnie ten egzemplarz golfa ze względu na prostą budowę jak i również spalanie, części nie są drogie więc to na plus ale OC wyszło 1100 zł wraz ze zniżkami rodzica i tutaj wystąpił problem..,
- saxo/106 - nadal jestem tym zainteresowany ale przeraża mnie trochę ta tylna belka nie wiem jak jest z funkcjonalnością tego auta ludzie różnie o tym piszą,
- punto obojętne czy będzie to 1 czy 2 - większość niestety zgnita no i to nieszczęsne wspomaganie..
- nissan micra 1.0,
- opel corsa 1.2 16v
- renoult clio 1,
- seicento - traktuję to jako ostateczność wiem, że jest to auto tanie w eksploatacji, przeraża mnie trochę test zderzeniowy ale to samo tyczy się powyższych więc jeden czort :D

Proszę nie proponować tico ani matiza :bored: .

Sporo się naczytałem o tych samochodach i nie tylko o tych... postanowiłem się poradzić was może ktoś ma jakiś pomysł. OC małych samochodów wyszło mi w granicach 500 zł.

Liczę na pomoc :ok: :cry:
Wojtlus
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Sie 2017, 14:47

Ja nawet nie czytając twojego posta a na podstawie tytułu odpowiem Ci że w takich pieniądzach kupuje się to co w lepszym stanie bez przebierania w markach modelach czy kolorach. Powiem więcej że reszta użytkowniow powie Ci to samo
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Sie 2017, 14:55

Szukaj, wrzucaj ogłoszenia i bedziemy oceniać, bo nie da się niczego polecić. Każde auto może być zarówno perełką jak i totalnym złomem.

Golf 2 ogólnie to dobry pomysł, najlepiej od jakiegoś dziadka co jeździł do kościoła (bez sarkazmu, serio).

Ale tak czy siak, wrzucaj.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Sie 2017, 16:25

Dokładnie szukaj czegoś w jak najlepszym stanie no i jedna bardzo ważna kwestia szukaj koło komina bo nie ma sensu jeżdzić przez pół Polski za autem za jedną wypłatę.

Skąd dokładnie jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Sie 2017, 17:47

Opolskie, Nysa. Szczerze za wiele tu nie ma.. Po rynku tez chodziłem..
Wojtlus
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Sie 2017, 18:39

Wpinam ogłoszenia, które nawet mnie zaciekawiły:
- [link do oferty na Olx wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- [link do oferty na Olx wygasł]
- [link do oferty na Olx wygasł]
- [link do oferty na Olx wygasł]
- [link do oferty na Olx wygasł] - tylko podgnity ://
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tutaj dealer ale może?
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - też coś dziwnie pachnie :D
- [link do Gumtree wygasł]
- [link do Gratka wygasł]

na razie tyle :/z golfów 2 to tylko taki znalazłem oddalony o 100km.. [link do oferty na Olx wygasł]
Wojtlus
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Sie 2017, 19:04

Może Seat?
[link do oferty na Olx wygasł]
Tylko pewnie trochę ci łyknie jak przyciśniesz.
[link do oferty na Olx wygasł]
Powers
Początkujący
 
Posty: 248
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Sie 2017, 19:11

Za duże pojemności :/ jak za golfa 1.6D 1100zł ,a co dopiero audi 1,8.Najlepiej do 1,4 :|
Wojtlus
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Sie 2017, 19:24

W takim razie rozglądaj się za Corsą,Felicją,można też pomyśleć o Seacie Ibizie czy o Polo,Golf 3 to ryzyko bo to auto ma opinie katowanych no i nie diesel z takim budżetem.
Powers
Początkujący
 
Posty: 248
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Sie 2017, 21:28

Przejrzyj
[link do oferty na Olx wygasł]#gallery
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]#gallery
[link do Sprzedajemy wygasł]
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Sie 2017, 22:48

Postaram się dotrzeć do tych Oplów Cors, bo dosyć fajnie wyglądają przynajmniej na zdjęciach jak nie gnije od spodu to wezmę :D
Wojtlus
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Sie 2017, 23:18

Golfa II raczej bym odpuścił, zdrowe okazy kosztują tyle :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

a nie 2 tys..

szukaj raczej Seicento albo Matiza albo Skodę Felicię i nie wychodź poza segmenty A i B, bo 30 letni Golf II to ma 500 tys najechane i jak ktoś sprzedaje za 2 tys to takie auto nawet przeglądu pewnie nie przejdzie.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

15 Sie 2017, 12:23

Nie zgodzę się,jakoś na wiosnę wrzucałem na forum ogłoszenie Golfa II ode mnie z dzielnicy,auto często widywałem,facet miał je kilka lat (miał czarne tablice),buda zdrowa jedynie tylną klapę powoli zaczynała brać ruda. Auto na początku stało z kartkami sprzedam na parkingu przy lokalnym sklepie,moja pierwsza myśl o cenie była taka że z 3k chcę na pewno,póżniej auto trafiło na olx za uwaga 1650zł i do dzisiaj żałuję że nie miałem wtedy kasy bo bym go z miłą chęcią przygarnął. No i sprzedało się jakoś w przeciągu tygodnia,póżniej widziałem go już tylko raz na stacji benzynowej u mnie w mieście miał go młody chłopak a czy auto zostało w mieście czy nie tego nie wiem.

U mnie w mieście teraz jest do wzięcia Corsa za 1650zł,kolega sprzedaje a autem często jeżdziła jego matka no ale prawie 2godziny drogi byś miał.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sie 2017, 15:35

Też tak uważam z tym golfem :P idzie trafić w całkiem przyzwoitym stanie najbardziej zależy mi żeby te progi i podłoga była zdrowa. Jakby miał jakieś niewielkie ogniska korozji na karoserii to jeszcze mógłbym to zrobić, bo jednak golf to golf.. posłuży długo. :D
Wpadły mi w oko te corsy fajnie by było nawet jakby miał ten szyberdach :P zaraz skoczę rozejrzeć się po rynku, bo czasem stoją. Chciałem też żeby ktoś ocenił mi czy warto patrzeć na to:
[link do oferty na Olx wygasł]
i
http://nysa.lento.pl/ford-fiesta-1-3-60-km,5665911.html - tylko nie wiem czy nadal aktualne
oraz
[link do oferty na Olx wygasł] - fajna opcja bo z gazem tylko czy idzie naprawić tą rudą jeszcze?
Wojtlus
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

15 Sie 2017, 15:45

Teraz powstaje pytanie czy szukasz auta do jazdy czy do wyglądania,za 2 tysiące nie kupisz auta które nie będzie miało rdzy,no chyba że coś co ma ocynk czyli może Audi 80 B3,na żywo może nie być rdzy powierzchownie,kto wie co możesz odkryć wymieniając amortyzatory albo ściągając nakładki progów,jak jest rdza na wierzchu to można coś zrobić ale nie na długo bo i tak wyjdzie,zresztą kupujesz auto za 2 tysiące czyli na chwilę tak?
Powers
Początkujący
 
Posty: 248
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004