Pierwsze auto do 30 z Automatem

25 Maj 2024, 23:24

Nie myślałem o tym
kevin161
Nowicjusz
 
Posty: 29

25 Maj 2024, 23:27

kevin161 napisał(a):https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/a ... GeVvk.html chyba w 1.6 nie ma zwykłej skrzyni automatycznej albo źle szukam
chodziło mi o 1.6 PB, ale sprawdziłem i tam jest jednak wynalazek.
Możesz iść też w tym kierunku
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/h ... Grkfp.html tylko tutaj też musisz się pilnować, bo wkładali dwa rodzaje automatów. Szukaj egzemplarzy z takim wybierakiem biegów.

szybki napisał(a):szukaj czegoś prostego z HYDRAULICZNYM automatem (ewentualnie cvt)
wyjątekim jest Multitronic
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14106
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Maj 2024, 00:13

kevin161 napisał(a):Nie myślałem o tym

Krótko.

Volvo miało dwa rodzaje skrzyni hydraulika w starszych autach który nie cieszył się uznaniem a potem powershift. Taki zlepek Forda i Volvo. Skrzynia dosyć awaryjna i droga w naprawach a do tego trzeba uważać na roczniki.

mike napisał(a):Możesz iść też w tym kierunku
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/h ... Grkfp.html tylko tutaj też musisz się pilnować, bo wkładali dwa rodzaje automatów. Szukaj egzemplarzy z takim wybierakiem biegów.


Bardzo dobra propozycja klasyczny hydraulik i trwały silnik.

Automat był w ufo po lifcie.

Można zobaczyć np. Kia Venga 1,6 aut

mike napisał(a):chodziło mi o 1.6 PB, ale sprawdziłem i tam jest jednak wynalazek.


Może nie wynalazek ale może szarpnąć za kieszeń. Chociaż w sumie i tak podobno lepiej wypada od powershift Volvo/ford.


Jak coś to w Toyota miesza się automat z mmt i cvt. Toyotowy mmt jest tragiczny.

Ogólnie jest trochę gmatwanina i trzeba wyszukać kilka marek z ich modelami a potem sprawdzać dokładnie co jest pod maską.

mike napisał(a):wyjątekim jest Multitronic

Niestety nie, bo są różne cvt i różna ich trwałość.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10441
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Maj 2024, 08:00

No ta honda panowie piszecie że fajny silnik i automat i auto można w tej cenie z niskim przebiegiem chwycić ....z wyglądu też fajne i na wielkość ..... Bardziej mnie martwią opinie o korozji .....
kevin161
Nowicjusz
 
Posty: 29

26 Maj 2024, 08:07

kevin161 napisał(a):Bardziej mnie martwią opinie o korozji .....

Trzeba sprawdzać i oglądać. Ufo nie jest w pierwszej lidze "zardzewialców".
Do tego automat/automat był w polifcie która podobno jest poprawiona lakierniczo.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10441
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Maj 2024, 08:17

Cytuję : chodziło mi o 1.6 PB,
Możecie mi podesłać o jakie audi a3 dokładnie chodziło ? Rozumiem tylko że muszę się liczyć że spore koszta jak się zepsuje skrzynia automatyczna .....bo zwykłej nie ma ..... A i czemu 1.4 zle waszym zdaniem ?
kevin161
Nowicjusz
 
Posty: 29
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Gadżety, które warto zabrać w wakacyjną podróż
    Wakacyjne podróże zbliżają się wielkimi krokami! I to naprawdę ważny czas w życiu rodziny. Po pierwsze dlatego, że jej członkowie mogą skorzystać z lipcowej czy sierpniowej pogody. Po drugie rodzice i dzieci wreszcie ...

26 Maj 2024, 08:40

kevin161 napisał(a): A i czemu 1.4 zle waszym zdaniem ?

Bo masz skrzynie która jest fajna do kiedy jest sprawna a potem $$$ i masz silnik który też nie należy do tych serwisowo idealnych. Oczywiście jak na dokonania marki przy TSI nie jest źle. Do tego jak nie znasz się na motoryzacji to lepiej mieć coś stabilniejszego i prostszego.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10441
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Maj 2024, 09:00

Rozumiem więc skrzynie wliczam w koszty ....jeśli innych brak ....a takie coś ? Tylko taki niski przebieg ? Nie chcę się wierzyć https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/a ... GsiRQ.html
kevin161
Nowicjusz
 
Posty: 29

26 Maj 2024, 09:20

kevin161 napisał(a):..jeśli innych brak

Takie coś w przyrodzie nie istnieje :D

Będziemy tak pisać i pisać a widzę że jesteś napalony.
Dla mnie za a3, trzy drzwiowe, z kołpaczkami, przed liftem, max bida 32k.i to bez papierów Pl przegięcie pały. Jak dojdzie serwis z rejestracją to wyjdzie pewnie koło 35-37k :shock:

P.s.

Dowiedz się ile kosztuje starter dla tej skrzyni.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10441
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Maj 2024, 09:28

No przegięcie temu się śmieje że chyba ten przebieg ma być wabikiem :D bo jeśli audi to 5 drzwiowe :) bardziej mi chodzi panowie że jeśli inne propozycje jednak mi nie pasują a Volvo odrzuciłem jednak po waszych sugestiach ( bo to trzeba mieć mechanika :D ) to tylko w audi a3 możemy cos szukać dobrego .....bo innej marki w tej cenie fajnej nie znajdę :)
kevin161
Nowicjusz
 
Posty: 29

26 Maj 2024, 09:38

Ogólnie jakie jest wasze zdanie na komisy sprowadzanych aut z Niemiec ? Jedni piszą że tam inne drogi i Niemiec dba o auto ....a inni że liczniki przekręcone i komisy kombinują .....
kevin161
Nowicjusz
 
Posty: 29

26 Maj 2024, 09:42

Trochę chłopaka rozumiem, bo sam powoli przymierzam się do zmiany na rozmiarowo podobne z automatem w podobnym budżecie :D ale ta biała a-trójka to faktycznie przegięcie, biorąc pod uwagę nawet ten przebieg.

Z innej beczki - szukasz automatu ze względów zdrowotnych, PJ na automaty, czy masz problemy ze zmianą biegów? Jeśli tylko to ostatnie, to kup sobie po prostu manuala, wjeździj się (bo plastik w kieszeni nie oznacza, że potrafisz jeździć), a jak dozbierasz kasy i poznasz posiadanie auta jako takiego - kupisz sobie automat. Przyznaję, że to duża wygoda i sam już pewnie nie wrócę do manuala, ale w pewnych kwestiach trzeba iść na kompromis.
Jeśli jednak to jedna z dwóch pierwszych kwestii - nie było tematu, rzeźbimy dalej
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14106
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Maj 2024, 09:53

Zdałem na manual( w razie jeśli inne auto zastępcze lub będzie trzeba jechać autem kogoś :D ) i jestem zdrowy facet :) ale nie jestem fanem motoryzacji i irytuje mnie ciągła wajcha :) bardziej kręci mnie estetyka i wygoda i taki gabaryt auta aby płynnie fajnie zaparkować :) jeśli większe mi nie potrzebne auto :) a tyle co do pracy ,jakies zakupy :)
kevin161
Nowicjusz
 
Posty: 29

26 Maj 2024, 09:55

kevin161 napisał(a):to tylko w audi a3 możemy cos szukać dobrego .....bo innej marki w tej cenie fajnej nie znajdę

Nie kumam a co masz fajnego w tym audi czego nie ma w innym potencjalnym aucie ?
Do tego jeżeli myślisz że każdy mechanik zajmie Ci się ewentualną naprawą stronic to też jesteś w błędzie.

1,6 MPI VW ma jedną podstawową zasługę jest do bólu prosty co nie oznacza taki super bezawaryjny. Do tego paliwożerność i dziwna charakterystyka.

Jest to akceptowalne auto ale nie za taką kasę.

kevin161 napisał(a):Ogólnie jakie jest wasze zdanie na komisy sprowadzanych aut z Niemiec ? Jedni piszą że tam inne drogi i Niemiec dba o auto ....a inni że liczniki przekręcone i komisy kombinują .....


Komis potraktuj tylko jak parking. Reszta do weryfikacji. Nie słuchaj opowieści o autach, historie też odpuść idziesz bierzesz Vin, sprawdzasz wstępnie a potem technika czyli zakładasz gruntowny serwis i to że coś było paprane i malowane. Jeżeli nie musisz naprawiać połowy auta to kupować. Jak auto bez blach Pl to dobrze.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10441
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Maj 2024, 10:09

kevin161 napisał(a):Zdałem na manual( w razie jeśli inne auto zastępcze lub będzie trzeba jechać autem kogoś ) i jestem zdrowy facet ale nie jestem fanem motoryzacji i irytuje mnie ciągła wajcha bardziej kręci mnie estetyka i wygoda i taki gabaryt auta aby płynnie fajnie zaparkować jeśli większe mi nie potrzebne auto a tyle co do pracy ,jakies zakupy
czyli szukamy manuala, bo znaleźć normalnego kompakta za 30k z taką skrzynią będzie o wiele prościej, bo takich aut jest bardzo dużo.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14106
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004