Pierwsze auto do 5500zl

01 Lut 2016, 20:33

Tamten to Fiat Albea Jest a ja pisze o Marea :)
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

01 Lut 2016, 20:45

Kiepski silnik w Fabii
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Lut 2016, 21:10

Dokker nie jest mój tylko ojczyma :wink:
pkc to auto ma dopiero miesiąc (nówka sztuka z salonu) więc jak narazie ciężko cokolwiek powiedzieć ale jeżdzić się jeżdzi dobrze nawet przy komplecie pasażerów.

Mdozed staraj się też nas zrozumieć,niemal codziennie tutaj komuś pomagamy i tematów jest od groma a moją osobę poprostu irytuje jak ktoś szuka niewiadomo czego za groszę :wink:
I odnośnie linków to jeśli będziesz jeżdził głównie po mieście to Fabia może być bo na trasę średnio się nada (głównie kwestia komfortu i auto może się też męczyć).
Diesla nawet nie bierz pod uwagę jak będziesz własnie tylko po mieście jeżdził bo nie będzie wcale ekonomiczne i osprzęt zużyje się szybciej niż powinien.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lut 2016, 21:39

Spoko, na dniach podjadę sprawdzić tą Fabię gaz+benzo.
@Kieł, no tak, Marea już wygląda troszkę lepiej niż tamta Albea, a masz do zaproponowania? :)
Okej, czyli Fabia do miasta jak najbardziej, w trasę może się męczyć (tyle,że moje trasy to mogą być 2 razy na miesiąc 150km w jedną stronę) więc jeszcze ujdzie ten 1.2. Ale wydaję mi sie,że wygląda spoko wszystko, do tego 1 właściciel. Części z tego co mi się wydaję są raczej tańsze w porównaniu do innych fur?
Chyba, że może jeszcze ta alfa romeo? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (kierownica jak F1 w 1960 :D )
EDIT: Godzinę po ta Fabia została sprzedana, więc muszę szukać dalej...
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

02 Lut 2016, 20:44

Alfa jak Alfa,tylko z pewnego żródła :wink:
Tutaj masz fajne ogłoszenie tylko spora liczba wyświetleń ale pewnie auto wystawione na forach itp.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lut 2016, 10:34

Dzięki dzięki, może i ma coś w sobie, ale też rocznik '93 to ciężko byłoby mi ją nawet sprzedać za kilkanaście miesięcy. myślę że lepiej poczekać kilka dni i trafić coś lepszego ;)
W temacie pojawił się też Golf [link do oferty na Allegro wygasł]
Co myślicie? Jest niedaleko mnie, pomalować tylko z przodu maskę i chyba git? Proszę o odpowiedź fachowca do wieczora ;) Dzięki.
<Edit> Chociaz teraz patrzę i ta maska coś podejrzana, że sama się otworzyła itd.
Albo te za 3200 [link do oferty na Olx wygasł]
i Almera za 5.5 [link do Sprzedajemy wygasł] (ta chyba najlepsza z tych trzech)
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

03 Lut 2016, 19:14

Sorry za double post ale mógłby mi ktoś szybko poradzić?:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do Sprzedajemy wygasł]
Wszystko w nich jest ok? Co sądzicie o Punto I z końca serii? Czytałem i trochę pozytywnych opinii ale też i złych nt. awaryjności. Ktos potwierdzi, albo miał do czynienia z Puntem?
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

03 Lut 2016, 19:21

Myślę,że jak zadbasz o tego Accorda to spokojnie znajdzie się klient na niego.
Z Almerą też może być problem aby sprzedać.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

03 Lut 2016, 19:23

Okej, a jeśli chodzi o funkcjonalność samochodu? Wszystko ok?
Szczególnie chodzi mi teraz o tego Fiata. Ale Nissan także mnie bardzo interesuje. Barol albo ktoś inny kto jest specem od Fiatów?
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

03 Lut 2016, 20:58

Golf na 90% padaka,dobre 2.0 tyle nie kosztuje..
Vectra średnia,przód walony i obstawiam że tylne nadkola będą pognite..
Almera N16 to średnio udany model..

Co do Punto to wbrew pozorom auto jest dość pojemne,byłem pod małym wrażeniem jak zobaczyłem bagażnik który okazuje się dość pakowny,silniki też niczego sobie (bez remontu potrafią zrobić nawet 400tysięcy) do tego 60konna odmiana ma bezkolizyjny rozrząd ale za to podatną na zabrudzenia przepustnicę.
Odmiana 16-zaworowa (80km ozn. Super Fire) ma już kolizyjny rozrząd i Fiat określa interwał wymiany paska na 120tys.km, ale warto ten okres skrócić nawet o połowę. W przypadku zerwania paska koszt remontu będzie niestety wysoki w stosunku do wartości auta.
Dużym minusem tych aut jest niestety rdza (sporo egzemplarzy nie ma już progów i czasami podłoga też cienko wygląda).


Punto z linku dostało w prawy przód (maska dziwnie odstaje i zderzak czarny nielakierowany) na tylnej klapie jest znaczek z wersji poliftowej więc też coś nie halo i jak się dobrze przyjrzysz to prawy tył (piąte zdjęcie) tylne drzwi i cały błotnik/nadkole jest matowe więc tutaj też coś się działo.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lut 2016, 21:06

Punto z linku dostało w prawy przód (maska dziwnie odstaje i zderzak czarny nielakierowany) na tylnej klapie jest znaczek z wersji poliftowej więc też coś nie halo i jak się dobrze przyjrzysz to prawy tył (piąte zdjęcie) tylne drzwi i cały błotnik/nadkole jest matowe więc tutaj też coś się działo.

No bez kitu, teraz widzę, że z maską z przodu coś nie tak, a z tyłu nadkole jest matowe. Czyli trzeba szukać dalej bo nie warto chyba takiego, nawet za taką cenę.
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

03 Lut 2016, 21:17

Zdecydowanie za drogo jeszcze korbotronik..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lut 2016, 09:40

Spokojnie Golfa można obejrzeć. Auto jest do poprawek..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Lut 2016, 13:17

Tylko powiem CI szczerze, ze nie chce mi się (i to jeszcze na początku) robić coś przy samochodzie/oddawać do mechanika. Chcę kupić auto, pojeździć nim rok i opylić. Była mowa o Fiacie Albea także, trafiłem teraz na [link do oferty na Olx wygasł] Co myślicie? Ten zderzak chyba tylko z tyłu pęknięty co?
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

04 Lut 2016, 14:23

Chcesz kupić auto bez wymiany czegokolwiek na początek?
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam