Pierwsze auto do 5500zl

31 Sty 2016, 21:16

Witam, potrzebuję pierwszego auta do 5500zł. Moje położenie to Warmińsko-Mazurskie i najlepiej gdyby auto pochodziło max 50km od Olsztyna.
Moje wymagania:
-Hatchback (najlepiej), Sedan tez wchodzi w grę, byle nie kombi
-Najlepiej benzyna
-Moc silnika i spalanie raczej obojętne gdyż auto będzie użytkowane głównie na paro godzinne wypady do miasta kilka 2-3 razy w tygodniu
- Marka raczej obojętna gdyż nie ma co wybrzydzać za takie pieniądze aczkolwiek zależy mi na w miarę miłym wnętrzu
- no i żeby jakoś w miarę wyglądał i zewnątrz i nie było wstyd podjechać po dziewczynę albo do centrum (pół żartem pół serio :P )
- Żeby nie był aż tak awaryjny
Jakie w ogóle polecacie strony do szukania? Olx, gratka i otomoto? Czy są jeszcze jakieś inne opcje szukania? No i dzięki wielkie za poświęcony czas i pomoc.
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

31 Sty 2016, 21:35

Tak na szybko
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - kwestia "wyglądu"
kamil1201202
Początkujący
 
Posty: 141
Auto: Alfa Romeo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

31 Sty 2016, 21:48

Dzięki, ta Toyota cienka, w dodatku biały kolor odpada, ten Fiat spoko ale złota fura kojarzy mi się z 75 letnim dziadkiem. A coś innego?
Co w ogóle myślicie o:
[link do oferty na Olx wygasł]
albo ten
[link do oferty na Olx wygasł]
i ten
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

31 Sty 2016, 22:50

człowieku masz na auto 5k a nie 50k żeby wybrzydzać co do koloru, za taką kwotę szuka się auta nie pognitego i sprawnego technicznie, taka toyota jak kupisz zadbaną będzie Ci służyć bezawaryjnie, to naprawdę porządne autko.
Stilo to problemy z rudą, elektryką i drogie części, Polo nie spali 5l tylko dużo więcej, jak Astra to tylko z silnikiem 1.6 8V bo te 16V z tego co pamiętam lubią olej.
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

31 Sty 2016, 23:42

Człowieku, Przeczytaj najpierw mój pierwszy post. Rozumiem że masz gorszy wieczór (jutro praca/szkoła etc.) więc jeśli nie masz nic do zaproponowania to włącz se tv. Rozumiem, że biała corolla jest jak najbardziej w twoim stylu, dla mnie biały kolor kojarzy się tylko z Mercedesem powyżej 50koła. Szkoda pisania, mam nadzieję że znajdzie się ktoś jeszcze kto ma chociaż odrobinę jakiegoś gustu i poleci coś jeszcze.

Aha, auto planuje posiadać maximum 1.5 roku, później je sprzedam i kupię coś lepszego, więc nie patrzę zbytnio czy będzie mi hulać te nastepne 10 lat.
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

01 Lut 2016, 00:16

nie mam gorszego wieczoru, napisałeś w pierwszym poście że marka nie ma znaczenia i że szukasz auta w miarę bezawaryjnego a jak dostajesz linki to zaczynasz wybrzydzać że kolor nie ten, z takim podejściem kupisz odpicowanego trupa bo Ci kolor podejdzie a później będziesz narzekał. A jak zamierzasz nim jeździć tak krótko to kup byle co byleby się nie rozpadło po kilku miesiącach jak te niby igiełki w komisach.
Co do stron z ogłoszeniami motoryzacyjnymi to dobrze jest szukać też na lokalnych ogłoszeniach, czasem trafi się perełka.
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen i Porsche łączą siły
    Przyspieszony proces integracji umożliwi połączenie działalności związanej z produkcją samochodów już z dniem 1 sierpnia 2012 - Volkswagen Group w pełni przejmuje kontrolę nad działalnością Porsche uzyskując pozostałe ...

01 Lut 2016, 00:25

Bo marka nie ma znaczenia, ale żeby w miarę wyglądał, a nie biała corolla (która obojętne w jakim kolorze by nie była w ogóle mi się nie podoba), fiat jest spoko ale też kolor... złoty. Chyba każdy inny kolor byle nie pomarańczowy, turkusowy, złoty, biały. No ale na świecie nie ma chyba tylko tych dwóch aut, dlatego nie kumam od razu spiny z twojej strony. I nie wybrzydzam o kolor ale to też jest ważne, żeby w miarę się prezentował. Czy każde "nie" na tym forum oznacza, że ktoś wybrzydza? I wydaje mi się, że za 5.5koła jest już jakiś mały wybór i nie jestem zmuszony brać białej corolli czy pomarańczowego golfa II. Znalazłem jeszcze dwa auta, które chcę rozważyć i obejrzeć, czy widzicie w nich coś "nie tak"?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - podobno nie ma rdzy, ale czekam na odp. czy jest to brud czy co.
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

01 Lut 2016, 08:12

Jak narazie to widać że szukasz złomu a nie auta i Shatanka ma trochę racji bo masz mały budżet a wymogi jak przy 50k..
O Astrze też Ci napisała żebyś unikał 1.6 16v a Ty znowu taką wklejasz.. :roll:
Corsa C ok ale w życiu 1.0 ani to ekonomiczne (spali tyle co 1.4 a nawet i więcej) ani dynamiczne (3cylindrowy silnik).

zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - tylne nadkola do ogarnięcia.
[link do oferty na Allegro wygasł] - tylko pytanie dlaczego tak szybko sprzedaje?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lut 2016, 10:09

Mdozed nie ma co się denerwować. My mamy tu naście tematów dziennie. Niektórzy wymagają cudów w jak najniższym budżecie więc nie dziw się ze taka była reakcja. Jeśli nie będziesz wydziwiał że wszystko odpada i weźmiesz nasze rady na poważnie to na pewno kupisz auto które będzie dobre i będzie Ci się podobac. :yes:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Lut 2016, 14:17

Jak narazie to widać że szukasz złomu a nie auta i Shatanka ma trochę racji bo masz mały budżet a wymogi jak przy 50k..

rozumiem,ze chcesz sie teraz podlizac dziewczynie ;] Twoje odpowiedzi parę razy mi się przewijały na forum i jezeli dalej będziesz tak podchodził negatywnie do innych ludzi, którzy normalnie proszą o pomoc to jeszcze długo będziesz jezdził swoim Dokkerem.

Z tych czterech ta Mazda 323f jeszcze ujdzie, mimo iż większość coupe/sportowych poniżej 10k to dla mnie śmiech to ten jeszcze da radę. Warto sprawdzić? Astra rzeczywiście odpada, Civic za 4.9 ma zdartą maskę, a w drugim Civicu nie chce mi się nic poprawiać na starcie.

Wiem, że silnik 1.0 może palić tyle co 1.4 np. aczkolwiek napisałem, że spalanie to rola trzeciorzędna. Facet od Corsy napisał, że to brud a nie rdza, więc poza słabym silnikiem chyba wszystko jest ok?
W takim razie Astra benz jakie silniki są w porządku?
Trafiłem jeszcze Vectre B 1.8 Benzo, ale 4500zl to chyba zbyt podejrzana cena, nie? [link do Gratka wygasł]

@Koniu Spoko, luz, ja się nie denerwuje, tym bardziej na forum, ale po ludzku spytałem i wymieniłem swoje wymagania (czy bez kitu
"-Moc silnika i spalanie raczej obojętne gdyż auto będzie użytkowane głównie na paro godzinne wypady do miasta kilka 2-3 razy w tygodniu
- Marka raczej obojętna gdyż nie ma co wybrzydzać za takie pieniądze aczkolwiek zależy mi na w miarę miłym wnętrzu
- no i żeby jakoś w miarę wyglądał i zewnątrz i nie było wstyd podjechać po dziewczynę albo do centrum (pół żartem pół serio :P)"

to są wygórowane wymagania? :)
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

01 Lut 2016, 15:00

Jak chcesz, aby ktoś Ci tu pomógł, to przestań w końcu wydziwiać i czepiać się każdej osoby, która zwróci Ci uwagę.
Astra w tym budżecie to raczej tylko i wyłącznie mułowate 1.6 8v 75km z podstawowym wyposażeniem(a raczej bez niego)
Corsa C z silnikiem 1.0 nie jest ani ekonomiczna, ani bezawaryjna.

Barol jeździsz Dokkerem? Jak się to auto sprawuję? :)
Ostatnio edytowany przez pkc, 01 Lut 2016, 15:17, edytowano w sumie 1 raz
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

01 Lut 2016, 15:07

Corsa 1.0 jest kiepska bo nie dość że dużo pali, słabo jedzie to jeszcze jest bardzo głośna i awaryjna. Ciężko będzie to sprzedać też potem. :wink:
Zobacz na te ogłoszenia:
[link do oferty na Allegro wygasł] (tylko tą maskę pomalować)
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Lut 2016, 19:48

Okej, dzięki, o to chodziło mi na początku, a nie 50 nic nie znaczących zdań.
Najbardziej z tych odpowiada mi Golf (mam nadzieję, że bez problemu sprzedam z miejsca te czerwone tematy na kołach :unsure: ) hondy - tak jak mówiłem wyżej. Megane też wcześniej rozważałem, tylko odległość nie za bliska i musiałbym jechać sprawdzać sam, a nie z kimś kto się zna i to jest minus. Ale chętnie bym ją zgarnął.
Civic Gaz+Benzo też fajna ale za daleko trochę i też musiałbym jechać sam. Jeśli ktoś trafi jeszcze jakieś auto (najlepiej Olsztyn/bliskie okolice) to niech wrzuca :ok:

Znalazłem jeszcze dwa auta, które najbardziej mi się podobają chyba ze wszystkich. Co myślicie?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
i [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - do tego mam pytanie. Czy połączenie gaz+benzo jest bezpieczne i nie szkodliwe? Co w takim razie dalej, jeżeli będę lał tylko benzynę?
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam

01 Lut 2016, 19:52

A coś od Rovera albo Fiat Marea (tylko sedan może być brzydki w tym przypadku)?
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

01 Lut 2016, 20:30

@Kieł, przeszukałem chyba wszystkie ogłoszenia u mnie i nic ciekawszego już nie znajdę. Masz rację, tamten Fiat Marea złoty nie zachwyca wyglądem. Z samochodami typu Rover, MG itd wolę nie ryzykować. Czekam na opinie od Was co myślicie, szczególnie o tym
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

:)
Mdozed
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 17 09 2015
Auto: Nie mam