Pierwsze auto do 7-8 tysięcy, prośba o ocenę modeli

Pierwsze auto do 7-8 tysięcy, prośba o ocenę modeli

01 Maj 2017, 16:21

Cześć :)

W zeszłym tygodniu zdałem prawo jazdy i powoli przymierzam się do kupna auta. Planuje pod koniec wakacji, ewentualnie po wakacjach. Budżet jaki będe posiadał to ok. 7-8 tysięcy z możliwością poszerzenia jeśli trzeba. Mieszkam w Krakowie, auto ma służyć do weekendowych wypadów poza miasto jak i w tygodniu 2/3 razy do jazdy po Krakowie. Z racji ze studiuje dziennie i dorabiam (+/- tysiąc PLN miesięcznie) zależy mi na dosyć ekonomicznej opcji ale chciałbym żeby auto wyglądało, miało "to coś". Nie że ma być tylko tanie a brzydkie, ale też żeby ten tysiąc miesięcznie wystarczył na paliwo, wypad na pizze czy piwo albo drobne naprawy.

Fiat Stilo - słyszałem że 1.9JTD bardzo dobry wybór, niezłe wyposażenie jak na tę kwotę, ładne autko bardzo mi się podoba, choć z tyłu trochę zepsuli ale ogólnie jest bardzo ok, wersja 3 drzwiowa oczywiście, podobno elektronika lubi się popsuć
Ford Focus mk1 - tutaj może benzyna + lpg? Focus też bardzo mi się podoba
Opel Astra G Bertone - Zwykła G raczej nie bardzo. Bertonka bardzo ładna, tylko ciężko chyba znaleźć. Diesel, czy LPG?
Volvo s40 - spore auto, ale podobają mi się wielkie sedany
Ford Cougar - w tej kwocie pewnie ciężko, mało wiem o tym aucie
Opel Vectra - bardzo ładne autko, ale słyszałem sporo negatywnych opinii nt. stanów tych aut w Polsce, sedan lub coupe.
Pegeuot 206 - w ładnym lakierze, na ładnej feldze autko prezentuje się naprawdę nieźle
Ford Mondeo mk3 - podobno gazu nie lubi, a autko naprawdę ładne
Mitsubishi Galant - zdecydowane król tej listy, top 1. Genialne, przecudowne auto, jest fenomenalne i jedno z najpiękniejszych aut jakie w ogóle znam. Chciałbym go najbardziej ale boję się kosztów i chyba w tej kwocie ciężko znaleźć zadbany?

Głównie skupiam się na Stilo i Focusie, ale poza listą tych kilku aut jestem otwarty na propozycje. Niezależnie co wybiorę na pewno wrzucę ładną felgę i chcę żeby auto się ładnie prezentowało. Dlatego też auta typu Lanos, czy Nissan Almera odpadają bo moim zdaniem są po prostu nudne (nie obrażając właścicieli :D). Chciałbym małego, drapieżnego hatchbacka/coupe lub konkretnego, dużego sedana. Co najbardziej polecacie?
sebastus
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 28 04 2017
Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto do 7-8 tysięcy, prośba o ocenę modeli

01 Maj 2017, 16:36

Stilo - diesel nie nadaje się do jazdy po mieście, stary diesel to koszty
focus ok, uwaga na rdzę
astra ok, ale troszkę się naszukasz
volvo ok i wcale nie jest duże
cougar'a znajdziesz bez problemu, uwaga na rdzę
vectra ok, po fl poprawili kwestię korozji ale i tak trzeba uważać, nie było coupe
206 w sumie ok
mk3 ok, ale za wielkiego wyboru nie będzie
Galanta sprzed 2000 również znajdziesz nadającego się do jazdy

A tak an serio zastanów się czego chcesz bo pomiędzy galantem a 206 masz pewnie jakiś metr różnicy w długości i dwa razy szybsze opróżnianie baku.
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi

01 Maj 2017, 16:43

U Galanta boje się OC i podobno części nie są zbyt tanie. Dlatego mimo, że najbardziej mi się podoba to trochę mam wątpliwość. No i w Galancie obowiązkowo LPG, bez tego nie wydolę.

Nie znam się więc mam pytanie, dlaczego diesel się nie nada w mieście? Stilo można wyłapać z roku 2002, 2003 czy to już takie stare?
sebastus
Nowicjusz

01 Maj 2017, 17:04

Też mieszkam w Krakowie, też widzę że 80% aut na ulicy to diesle :mrgreen: :naughty: :ok:

Diesel ma masę potencjalnie awaryjnych części a ten, na którego Cię stać będzie już zajechany i będzie się sypał, po prostu. Rozgrzewa się znacznie wolniej niż benzyniak, jazda na niedogrzanym silniku nie jest dla niego korzystna (a np przy -15 żeby osiągnąć temp pracy potrzebujesz przejechać dobre 10km), pomijam banalną kwestię odmrażania szyb i czasu po jakim z nawiewu poleci ciepłe powietrze :naughty:
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

01 Maj 2017, 17:25

Hmm to będe musiał to przemyśleć bo się troche napaliłem na to Stilo, ze względu na wyposażenie, natomiast czytałem o tym 1.9JTD że naprawdę super trwały silnik. Wizualnie i tak wolę Focusa więc może go wezmę tylko kazdy o tej rdzy w nim :D. Ale z drugiej strony nie słyszałem żeby go ktoś odradzał, focus ma dobrą opinie.

A auta typu audi a3/a4 idzie znaleźć czy cieżko o niezajechane egzemplarze?
sebastus
Nowicjusz

01 Maj 2017, 18:03

A auta typu audi a3/a4 idzie znaleźć czy cieżko o niezajechane egzemplarze?

Znajdziesz, ale to jak grzebanie w g... Masa sprowadzonych trupów, te, które jeżdżą już w PL w większości niedoinwestowane. Jeśli już ktoś ma coś fajnie utrzymanego to ceny jak za 10 lat młodsze auta tej samej klasy. O 1.8T już nawet nie wspominam bo fani "jedynej słusznej marki" myślą chyba, że jest ze złota :mrgreen:

Popatrz na rovera 45, w sumie to o nim zapomniałem wcześniej
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Ile można zapakować do samochodu? Ile można zapakować do samochodu?
    Każdy samochód opisany jest dziesiątkami parametrów. Dotyczą pojemności silnika, ilości miejsc siedzących czy masy własnej. Wśród parametrów jest jeszcze jeden, często przez użytkowników ...

• Re: Pierwsze auto do 7-8 tysięcy, prośba o ocenę modeli

01 Maj 2017, 18:57

sebastus napisał(a):dlaczego diesel się nie nada w mieście?
    https://www.forumsamochodowe.pl/czy-na-pewno-stac-cie-na-diesla-vt88824.htm
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

02 Maj 2017, 00:19

Na rovery patrzyłem, ale szczerze mówiąc jakoś wizualnie do mnie nie przemawiają... Ani starsze, ani nowsze modele tak jakos nie bardzo.
    sebastus
    Nowicjusz

31 Maj 2017, 16:36

Odświeżam nieco temat, wprawdzie chcę kupić najwcześniej w październiku, ale zbieram informacje i chce się zorientować, dlatego też regularnie staram się zaglądać na to forum i czytać tematy. Diesla już skutecznie wybiliście mi z głowy :D

Doszły mi nowe pomysły - Peugeot 406 Coupe i tylko coupe, Fiat Stilo ale w benzynie silnik 1.2 lub 1.4 (czytałem dosyć dobre opinie o tym, natomiast zdaje sobie sprawe o problemach z elektryka) no i Seat Leon I. Zmieniłem też nieco zdanie co do Roverów. Ktoś wspomniał o Roverze 75 i wręcz zakochałem się w tym aucie, zacząłem myśleć nad nim tylko jak to z nim realnie wygląda koszt eksploatacji? Kolejna sprawa, ten Galant jednak mnie kusi, może bym się zdecydował ale jak jest z częściami, nie zabiją ceną? Do każdego auta mogę sam dorzucić LPG po czasie, lub od razu kupić z zamontowanym. I Przede wszystkim czy wspomniane przeze mnie teraz modele jest sens szukać w granicach 8 tysięcy.

PS. Zdaje sobie sprawę, że mieszam segmentami, jednak jak już wspominałem (ok jestem trochę niepoważny) zależy mi żeby to auto jakoś się prezentowało, a miejsce wystarczy mi z przodu, bagażnik czy tył mnie kompletnie nie interesuje.
    sebastus
    Nowicjusz

01 Cze 2017, 10:03

W Leonie najlepiej szukać 1.8 ale to musiałbyś zwiększyć trochę budżet,tak samo w przypadku Rovera 75 bo 8k to takie minimum.

A może Accord VI?
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

01 Cze 2017, 20:41

Właśnie nad Accordem też myślałem i jest całkiem ok, szczególnie ten niebieski co wysłałeś prezentuje się dosyć ciekawie. Generalnie przy Accordzie, to ceny chyba mniejsze niż 8 tak jak wysłałeś po 6 z hakiem? Przy 5 też coś będzie?

A propos Leona jeszcze ze wspomnianym silnikiem 1.8 ile trzeba by przyszykować?
    sebastus
    Nowicjusz

01 Cze 2017, 22:36

Do Accorda bez 6-7k bym nie podchodził.
    Leon to tak 7-8k minimum.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

02 Lis 2017, 13:34

Ponownie powracam z trochę zmienionymi preferencjami i budżetem. Na ten moment 11 tysięcy budżetu, natomiast nie śpieszę się z kupnem stąd też możliwe dozbieranie do ok 15/16 tysięcy. Jednak bardzo powoli się rozglądam za aukcjami. Prosiłbym o ocenę ogłoszenia - [link wygasł]
    A także o opinie na temat pojazdów i ile mniej więcej gotówki szykować na dane pojazdy: Peugeot 407, Hyundai Coupe III po lifcie (rocznik chyba ok 2005), Lexus IS200 (tu znajomy który kupił pół roku temu bardzo zachwala i poleca kupno)

/edit: Jeszcze BMW e46 Coupe
    sebastus
    Nowicjusz

02 Lis 2017, 13:42

to 406 dostał ewidentnie strzała z przodu (beznadziejnie spasowane elementy i różne odcienie)
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2000

02 Lis 2017, 13:54

W sumie to nawet jak się przyjrzę to widzę. Tak więc, ta aukcja odpada. A jeśli chodzi o inne 406 Coupe (i tamte wymienione modele post wcześniej) gotówki ile tu szykować? Poniżej 10 dostanę? Bo widzę większośc aukcji w kwotach mniejszych niż 10k
    sebastus
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Renault Alpine A110-50
      SEAT Ibiza Ecomotive
      Autosacrum 2009
      KTM