Pierwsze Auto? Volvo S40 (II) warto?

12 Paź 2019, 08:03

Witam, z góry przepraszam za ilość tych nędznych postów na ten sam temat, jednak oprócz planów V40, wpadł mi w oko trochę starszy model Volvo ,ale S40 1.6D 109KM. Dobre wyposażenie, rocznik 2009, przebieg prawie równo 210tys km.
Ale też wpadło mi drugie w oko... Była to Benzyna 1.6 do której podobno ładnie wchodzi instalacja gazowa i można ją tam nieco zruszyć o te kilka koni ( Mi zawsze mówiono ,że pierwsze auto nie może być czymś co ma te 150KM powiedzmy, no ,ale kusi... Lecz nikt mądry nie kupuje pierwszego auta który ma więcej niż 100KM bo to trzeba wyczuć... Pedał gazu się za mocno naciśnie i będzie... )
A uważam ,że 1.6D ma bardzo dobry Nm ( Moment obrotowy ) i jak się depnie na trasie to obroty ładnie przyspieszają autko...
Ale co ważniejsze... Nie wiem czy to jest samochód na pierwsze auto. Z tyłu miejsce nie powala podobno a chciałbym kogoś tam przewieźć czasami... I też słyszałem o czułości kierownicy, trzeba na Łukach uważać ,że trzeba się wczuć z kierownicą żeby dobrze wejść w zakręt.
Na pewno Bagażnik bezdyskusyjnie wystarczy 430l to jest sporo a pojechać co jakiś czas na jakieś wakacje trzeba z dziadkami :P .
Ogólnie do jazdy w mieście ,ale raz na dwa tygodnie ( trasa - dystans 280km w obie strony ). Więc nie wiem...
Ktoś coś ma z tego modelu? Usterki, wady, utrzymanie ? Części podobno nie problem bo współpraca z Fordem ,ale chodzi o całokształt...
Też słyszałem ,że to auto dla bab :?
A ogółem to auto jak i cała marka Volvo narobiła mi smaka... Nie wiem dlaczego ,ale czuje ,że to moja bajka.

Opinie mile widziane :)
Kasspero
Nowicjusz
 
Posty: 15

12 Paź 2019, 08:38

mam takie S40 II w rodzince i 1.6D z 2008R (osobiście sprowadziłem ze Szwecji) dla kogoś z rodziny...no i silnik to konstrukcja francuska , BDB jeżeli chodzi o bezawaryjność, bardzo trwała, auto pomimo oryginalnych 200 tys nie chce się w nim nic zepsuć, (po 2 latach eksploatacji..tylko eksploatacyjne sprawy typu filtry, olej, rozrząd) bardzo ekonomiczny, ale z tym depnięciem to nie przesadzajmy, natomiast nie jest też słaby, na autostradzie spokojnie do tych 180-200 auto się rozpędza, ale różnica między 2.0D jednak jest. (też takie miałem jakiś czas temu..i tu już depnięcie jest)Bardzo dobre blachy... zawieszenie to chwalone od focusa II, generalnie to jak się znajdzie zadbany egzemplarz to będzie służył długo i jest to dobra propozycja, 1.6D na pierwszy samochód jak najbardziej OK.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

12 Paź 2019, 12:57

Dzięki, a może jakieś osoby które jechały z tobą narzekały na miejsce z tyłu?
Kasspero
Nowicjusz
 
Posty: 15

12 Paź 2019, 15:29

najlepiej to podjedź , obejrzyj sobie jakiś egz. ile jest miejsca bo jeden będzie narzekał inny będzie chwalił itp. ludziom ciężko dogodzić.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

12 Paź 2019, 16:09

Mój ojciec ma kolege który ma Volvo S40 tylko 2.0 i rocznik '10 z przebiegiem 250 tys ,ale i tak właśnie jadę oglądać egzemplarz... Podobno kolega kupił go w 2014 i wyłożył 60k bo jakiś bogato wyposażony egzemplarz :P
Kasspero
Nowicjusz
 
Posty: 15

12 Paź 2019, 18:03

ale teraz ich ceny nie są już takie, ja miałem z '10 r. 2.0D za 22 000zł ze szwecji na pocz. roku , z wypasu tylko xenon, ale całe auto w 1 lakierze, poszło może max 3dni :D
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Peugeot 208 1,2 PureTech o mocy 110 KM
    Samochód ten wyposażony jest standardowo w silnik generujący 110 KM. Jest to jednostka benzynowa o pojemności 1,2 litra, umożliwia ona przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 10,7 sekundy, s średnie spalanie według ...

12 Paź 2019, 18:59

Bo to dobre auta ;)
Co do silników, też kiedyś myślałem o 1.6 ale porównalem z 2.0, popytalem mechaników niezależnych, serwisantow ASO, użytkowników jednego i drugiego, zrobiłem jazdy testowe i uznałem że tylko 2.0 lub 2.4
1.6 nie jest zły ale częściej są problemy z DPF, turbina, dwumasa, osprzętem, osiągi takie sobie, spalanie niewiele mniejsze niż w 2.0.
Mam teraz prawie 300kkm w 11letnim aucie, to co zrobiłem w silniku to rozrząd, wtryski, rozrusznik, 2x alternator, 2x akumulator. Zawieszenie trwałe bardzo i tanie w serwisie, łączniki stabilizatora to jedyne co robiłem. Nic niespodziewanego się nie wydarzyło, wszystko co wymieniłem po prostu skończyło swoją żywotność.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

13 Paź 2019, 09:36

Siemka, byłem właśnie i kozacko się jeździć, z zakrętami można polenizować... Tapicerka, wykończenie kozak. Kolegia miał 230tys więc trochę mniej, ale 2.0D wdg mnie trochę za dynamiczne jak dla mojego ojca, mowił mi ,że 100KM na początek to już bardzo dużo u trzeba uważać. Więc nie wiem... Oczywiście nie kupiłem ,ale bardzo fajne autko. System Nagłośnienia fabrycznego :happy: "kozacki". Muszę szukać drugiego takiego samego ( Z grzanymi siedzeniami, nawigacją, bielutką skórzaną tapicerką, wykończenie "wodospadu" w imitacji drewna i na pewno z wielofunkcyjną kierownicą jak i aktywnym tempomatem bo jest zajefajny... Miejsca z tyłu nie powala ,ale mi się wydaje ,że osoba 190cm+ nie będzie narzekała, bo się nie zmieści :P Ale przy moim wzroście 184 było ok. Z przodu super z miejscem, mogło być więcej schowków, płyty CD, AUX, USB działa super, klima kozak,...
Ale największym problemem jest właśnie ten silnik. Chciałbym mieć trochę pod maską ,ale boje się ,że po prostu się gdzieś rozp***dole a tego bym nie chciał mimo ,że Volvo to w luj bezpieczna marka...
Jakieś propozycje ? Bo już sam nie wiem.
Albo też coś to dobre na Gazik jest i można później podkręcić jak się naucze jeździć... Sam nie wiem, doraźdzcie coś :(
I co, i mówicie ,że z zagranicy sprowdzić?
Kasspero
Nowicjusz
 
Posty: 15

13 Paź 2019, 11:08

aktywny tempomat w s40 II ? to chyba mega rzadkość, nie spotkałem się ...chyba że to zwykły tempomat
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

13 Paź 2019, 17:39

Szukaj wersji momentum, summum. Radio high performance. Nie ma aktywnego tempomat w s40/v50/c30
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008