Pierwsze auto [do 4000 PLN]

10 Wrz 2014, 21:38

Cześć.

Chciałbym zakupić swoje pierwsze auto. Nie mam wygórowanych oczekiwań i wolę postawić na sprawność/praktyczność niż szpan.

Samochód będzie głównie służył do jazdy po mieście a sporadycznie do wycieczek w zakresie 200-300km.

Szukam czegoś średniego/małego, raczej hatchback niż sedan, 4/5 drzwi, preferowałbym benzynę (nie planuję zakładać gazu i wolałbym bez instalacji), fajnie jakby nie było to chuchro.

Jestem z Gdańska, więc szukam w Trójmieście i okolicy.

Coś tam poczytałem i większość moich oczekiwań spełnia Lanos. Co myślicie o tym egzemplarzu?
[link do oferty na Allegro wygasł]

Co jeszcze moglibyście polecić?
tonielupus
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

10 Wrz 2014, 21:48

AAASTRA FFFFFF??? Co myślisz???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

10 Wrz 2014, 21:50

Za taką kasę szukać konkretnych ofert a nie marki/modelu :yes:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14067
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Wrz 2014, 22:11

Vermin napisał(a):AAASTRA FFFFFF??? Co myślisz???


Może być. Jak wygląda według was ten egzemplarz?
[link do oferty na Olx wygasł]

mike1735 napisał(a):Za taką kasę szukać konkretnych ofert a nie marki/modelu :yes:


Zgadzam się, Co sądzisz o tych ogłoszeniach, które znalazłem? A może coś z tych?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
tonielupus
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

11 Wrz 2014, 05:16

Lanos bardzo ładny,historia serwisowa która jest opisana może być prawdziwa ale zastanawia mnie cena,3200zł od handlarza to ile za niego dał? 2200zł?
Astra miała robiony tył (przestawiona tylna klapa),progi również były robione (fabrycznie były pod kolor auta),ślady rdzy wokół wlewu paliwa czyli norma w tych Astrach no i jeśli tylna klapa nie była wymieniana to napewno nie jest to 1.6 100km tylko 1.6 75km (napis na tylnej klapie). Cena troche niska.
Polo ma przedni prawy błotnik w innym odcieniu,tylna klapa z prawej strony jakoś dziwnie ucieka do góry no i jak w przypadku Lanosa,4000zł to ile za niego dali?
Scenic to na 100% padaka,przyzwoite egzemplarze to wydatek minimum 4500zł i to od prywatnego właściciela.
Golf wygląda najlepiej i jeśli faktycznie 10lat w jednych rękach to duży plus.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Parkowanie równoległe w pięciu krokach
    Wielu kierowców jak ognia unika jednak parkowania równoległego, nawet jeśli w najbliższej okolicy właśnie takie miejsca są dostępne. Jak pokonać swoje obawy i dobrze wykonać ten manewr? Wiele osób uważa ...