Pierwszeństwo na drodze wewnętrznej

26 Wrz 2022, 21:38

Tak bo ta droga to tak jak parking cała. Tylko czy tu na 100% obowiązuje zasada prawej reki? Czy jest taka umowna bo nie ma znaków? Ja jak wyjeżdżam z dalszego parkingu też za śmietnikiem to zawsze jednak sprawdzam czy coś nie jedzie bo nie widzę tego co mam zasłonięte. Tym bardziej że tam dużo dzieci i rowerów się lubi poruszać. Dla mnie to wtedy jest tak że to ja się włączam do ruchu z parkingu na tą drogę jakby i dlatego sprawdzam a nie jadę na pałe z zasadą prawej ręki. Bo ten co już jedzie dalej nie widzi mnie że ja wyjeżdżam mimo że ja np jestem z jego prawej i idąc myśleniem tego faceta mam pierwszeństwo . Tak ja to widzę. Jednak droga wewnętrzna to taki chory twór.
Krilov
Nowicjusz
 
Posty: 9

26 Wrz 2022, 22:01

Problem polega na tym, że na drogach wewnętrznych zarządca drogi ustala coś w rodzaju własnych reguł dlatego dochodzi do konfliktów szczególnie z kierowcami tzw.,,obcymi" :yes: . Bywa tak ,że zarządca ustala jakieś tam zasady i mini znaki a bywa i tak ,że pozostawia to do dowolnej interpretacji zdając się na logikę kierowców i ich intuicję :wink: U mnie przez całe osiedle przebiega jedna droga łącząca kilka parkingów i niczym szczególnym się nie wyróżnia. Droga jest dwukierunkowa .Jadąc tą drogą biegnącą przez osiedle od strony wjazdu nr 1 wyjazdy z parkingów na tą drogę usytuowane są po jej prawej stronie, Stosując zasadę prawej strony to każdy wyjeżdzający z parkingu powinien mieć pierwszeństwo. Jednak mieszkańcy wiedzą o co chodzi pokornie czekają i przepuszczają samochody i nikt się nie kłóci o pierwszeństwo. Ale jest też wjazd Nr 2 na tą drogę od strony jej wylotu teraz to wyjazdy parkingowe są po jej lewej stronie a mimo to nikt nie wyjeżdża i czeka aż przejedzie auto tą drogą co łączy wszystkie parkingi. Nie ma tu znaków ,,ustąp pierwszeństwa czy skrzyżowanie dróg równorzędnych :no: A teraz najciekawsze....te zasady znają mieszkańcy i osoby ,które często tu goszczą ale jak pojawi się ,,obcy" to się gubi bo nie zna zwyczajów tu ustalonych i często słyszysz komentarz ,, o rany jak oni jeżdżą. :shock: Co najdziwniejsze nigdy tu nie było nawet najmniejszej stłuczki :ok:
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

27 Wrz 2022, 06:54

Obawiam się że to jednak nie obcy a mieszkaniec właśnie bloku obok. Tylko z przekonaniem o własnych racjach i nie wie że droga wewnętrzna tylko jak powiedział strefa ruchu choć znaku nie ma takiego ale strefa ruchu poniekąd jest bo się jednak auta poruszaja. Założyłem temat żeby podpytać w razie ewentualnego następnego spotkania. Zacznę wjeżdżam od 2 wjazdu tam oni mają koniec drogi wewnętrznej i usza ustąpić jak ktoś wjeżdża. Ale widzę że nie tylko ja mam taką drogę :shock:
Krilov
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...