Pierwszeństwo na drodze wewnętrznej

24 Wrz 2022, 17:03

Witam. Mam pytanie odnośnie pierwszeństwa na drodze wewnętrznej przy bloku. Wrzucam link do zdjęcia i prosiłbym o pomoc. Kto ma pierwszeństwo w tym przypadku? Kierowca 1 czy 2. Kierowca 2 wyjeżdża z parkingu przy bloku i zasłania go po lewej śmietnik osiedlowy dość duzy. Droga wewnętrzna bez znaków więc czy tu jest stosowana zasad prawej ręki i to 2 ma pierwszeństwo mimo iż nie widzi co jedzie z lewej? [link wygasł]
Krilov
Nowicjusz
 
Posty: 9

24 Wrz 2022, 17:20

Był odcinek "Jedź bezpiecznie" na ten temat. Poszukaj go. Specjalista wyjaśniał tego typu sytuacje.
Tam wystarczy zachować kulturę, jechać powoli i współpracować, to nie będą potrzebne dyskusje kto ma pierwszeństwo. Zarządca może decydować o niektórych zasadach, które tam obowiązują, więc ktoś przekonany o swojej racji może się mocno zdziwić w sądzie.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

24 Wrz 2022, 17:24

Ok poszukam dzięki za informacje. A nie pamiętasz może który mniej więcej bo jest ich z 800 ponad?
Krilov
Nowicjusz
 
Posty: 9

24 Wrz 2022, 17:43

Nie pamiętam. W tytułach mają zawsze główne zagadnienie odcinka.
Może to w tych co na szybko się wyświetliły z tym hasłem:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

24 Wrz 2022, 17:52

Bardzo dziękuję za linki. Czyli wychodzi że jak oba samochody są na drodze wewnętrznej 2 wyjeżdża z parkingu przy bloku zza śmietnika a 1 jedzie prosto to w sumie nikt nie ma pierwszeństwa?? Tylko wypadało by się jakoś dogadać. Bo nie ma tam jakichś innych znaków niż ten z napisem droga wewnętrzna.
Krilov
Nowicjusz
 
Posty: 9

24 Wrz 2022, 18:06

Ustąp tym co się pchają. Trzy sekundy to żaden koszt w porównaniu do potencjalnych problemów.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sprzedaż opon w 2020 roku (PZPO)
    Pierwsza połowa roku bardzo zła, kolejne kwartały coraz lepsze. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w czwartym kwartale 2020 roku widać częściowe odbicie sprzedaży opon na rynek – wzrosty ...

24 Wrz 2022, 18:11

Wyskoczył w ostatniej chwili nie byl.o możliwości ustąpienia. Pytam żeby mieć lepsze rozeznanie.
Krilov
Nowicjusz
 
Posty: 9

25 Wrz 2022, 09:16

Praktycznie w całej Polsce osiedlowe uliczki są drogami wewnętrznymi. Zanim wyjedziemy, musimy przepuścić kierowców jadących drogą główną czyli wyjeżdżając z parkingu przepuść tego który jest już na drodze wewnętrznej prowadzącej na osiedle czyli tego który porusza się ul.Zygmunta Augusta choć to przeczy zasadzie prawej strony :shock: . Jest w PRD więcej takich kwiatków...Ty kierowca samochodu i rowerzysta obaj jesteście użytkownikami drogi publicznej na takich samych prawach i zasadach ale....tylko ty musisz mieć uprawnienia do kierowania ,ubezpieczenie OC i tablice rejestracyjne oraz badania techniczne pojazdu i musisz znać przepisy RD On rowerzysta ma to gdzieś bo jak wjedzie w ciebie i tak będzie twoja wina .... a jak uszkodzi ci auto to kto pokryje szkodę ?? będziesz szedł do sądu za uszkodzone lusterko??? :D
Może to ci pomoże... :yes:
https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/ ... wa/xqevdp0

A zasad jest taka ..jedź ostrożnie a nie będziesz musiał klepać.. 3 sekundy jest niczym w porównaniu z czasem ,który później poświęcisz na naprawę :yes:
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

25 Wrz 2022, 12:22

Właśnie tam jest tak dziwnie bo ja wjeżdżam z głównej w wewnętrzna i jadę nią prosto a inny samochód wyjeżdża z parkingu przy bloku zza śmietnika. I właśnie afera była o to że on wyjechał nie patrząc czy wolne czy nie a ja akurat byłem na takiej wysokości i tak blisko że no nie dało się zatrzymać i go puścić niech ma. Ale bardzo fajnie to wykasniles. I facet zaczął się czepiać że ma pierwszeństwo bo zasada prawej ręki ale jak może tak być jak wyjeżdża z parkingu pod blokiem to automatycznie musi ustąpić pierwszeństwa w dodatku bez widoczności tego co się dzieje z jednej ze stron a tam znaku pierwszeństwa dla niego nie ma ani nic. Więc stwarza wtedy zagrożenie tak to rozumiem.
Krilov
Nowicjusz
 
Posty: 9

25 Wrz 2022, 12:40

Zgadza się .Wyjeżdzając z parkingu powinien zachować się zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania wiedząc że on wyjeżdża z parkingu ale ktoś inny może tą drogą wewnętrzną tj. ul.Zygmunta Augusta na którą wjeżdża już jechać. Powinien zachować ostrożność zwłaszcza że wyjazd zasłania mu jak sam piszesz śmietnik. Łatwiej jest zatrzymać auto włączające się do ruchu wyjeżdzające z parkingu niż np. dostawczaka o wadze 3,5t jadącego już tą ulicą Zygmunta Augusta jeśli nawet jedzie z niewielką szybkością.
Zobacz inne anomalie :idea:
https://magazynauto.pl/porady/drogi-wew ... e,aid,2008
Ostatnio edytowany przez Acer66, 25 Wrz 2022, 12:58, edytowano w sumie 1 raz
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

25 Wrz 2022, 12:50

Ja to wiem Ty to wiesz ale mało do rękoczynów nie doszło bo nie dało się przetłumaczyć facetowi bo tylko krzyczał o zasadzie prawej ręki i strefie ruchu a to nie strefa ruchu tylko droga wewnętrzna i inne zasady. Śmietnik nie miał dla niego znaczenia on ma pierwszeństwo i tyle.
Krilov
Nowicjusz
 
Posty: 9

25 Wrz 2022, 13:04

Kiedyś trafi na coś większego i jadącego nieco szybciej i zgodnie z swoim przekonaniem zostanie skasowany w dosłowny tego słowa znaczeniu...oj będzie go bolało :shock:
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

25 Wrz 2022, 18:57

Krilov napisał(a):Właśnie tam jest tak dziwnie bo ja wjeżdżam z głównej w wewnętrzna i jadę nią prosto a inny samochód wyjeżdża z parkingu
Będę dyskutować . Wjeżdzając z drogi głównej już wjeżdzasz na parking
[email widoczny po zalogowaniu][email widoczny po zalogowaniu] ... 312!8i6656
jadąc dalej
[email widoczny po zalogowaniu][email widoczny po zalogowaniu] ... 312!8i6656
Teraz pytanie czy według Ciebie poruszasz się po niejako głównej drodze wewnętrznej czy w dalszym ciągu po parkingu . On jak i TY wyjeżdzaliście ?????
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Wrz 2022, 20:51

Właśnie tam jest tak dziwnie dlatego pytałem o tą sytuację. Miejsca parkingowe sa po bokach tak jak widać i są zjazdy na parkingi pod blokiem. Dla mnie to jest tak że jakbym to ja na jego miejscu wyjeżdżał zza śmietnika to muszę zobaczyć czy coś nie jedzie bo mam ograniczone pole widzenia i wyjeżdżam z parkingu pod blokiem. A samochody jadące wprost droga już są członkiem ruchu więc to ja jakby się włączam do niego i muszę udzielić pierwszeństwa. Ja jechałem prosto on wyjeżdżał zza śmietnika z parkingu pod blokiem.
Krilov
Nowicjusz
 
Posty: 9

26 Wrz 2022, 18:32

Krilov napisał(a):Właśnie tam jest tak dziwnie
Nic tam dziwnego nie ma . Po prostu parking. Patrz na przykład [email widoczny po zalogowaniu][email widoczny po zalogowaniu] ... 312!8i6656 tutaj wszystkim z prawej strony ustępujesz wyjeżdzającym z miejsc parkingowych . Mimo że jedziesz prosto tą alejką , widzisz daleką przestrzeń do rozpędzenia się że aż miło . A tu du...a . To jest parking przed naszym M1. Było swego czasu tam wiele nieporozumień . Powiesili tabliczkę że obowiązują ogólne zasady ruchu drogowego i teraz grzecznie ustępują według zasady prawej rączki . Ale tak naprawdę ta tabliczka nie jest potrzebna .
Krilov napisał(a): Ja jechałem prosto on wyjeżdżał zza śmietnika z parkingu pod blokiem.
On też jechał prosto . Ty wyjechałeś zza śmietnika też z parkingu , też mogłeś uważać . Z tym że Ty widziałeś przed sobą dalszą część parkingu gdzie mogłeś sobie pocisnąć. Taka wizja dająca niejako prawo do pierszeństwa . Tak jak np u mnie na osiedlu . Skrzyżowania równorzędne . Zima . Sporo śniegu . Domniemane pierwszeństwo ma ta droga która jest bardziej rozjeżdzona . Paranoja jakaś . Kto tym ludziom dał uprawnienia :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna