Pierwszy samochód -> 10tys

Re: Pierwszy samochód -> 10tys

04 Maj 2018, 00:41

RozbojWojtas napisał(a):Dlaczego odradzacie kupowania samochodów w komisach?
tutaj temat można ugryźć na dwa sposoby:
1. Jeśli ktoś nie lubi/nie ma możliwości odgruzowania auta po zakupie, a ma jakiś pewny przybytek, mający dobre opinie - czemu nie?
2. Auta ewidentnie odpicowane, same ochy achy w treści, handlarz w czasie rozmowy telefonicznej gubiący się w zeznaniach, wozy wyraźnie poniżej średniej rynkowej z niewiadomego źródła oraz bałaganem w papierach - takich miejsc niestety nadal jest sporo i chyba nie muszę mówić, że nie warto pakować się w takie dile.

Wiadomo, że kupując od właściciela możesz z nim pogadać jak się sprawowało auto, co ostatnio wymieniał etc, ale niestety ciężko jest upolować takie wozy. Większość rozchodzi się po rodzinie/znajomych.

Czy kupujesz od właściciela, czy od handlarza, tak czy owak musisz pojechać z kimś kto się zna oraz podjechać na jakiś kanał/podnośnik, bo kopiąc w oponę wiele o samochodzie się nie dowiesz.
Dla mnie opcja nr jeden (polecany komis/handlarz) jest chyba najbliższa sercu, ale to chyba dlatego, że bardzo dobrze wiem, ile czasu, sił i mordęgi może zająć doprowadzenie auta do jako takiego stanu wizualnego (zwłaszcza środek) :mrgreen:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

04 Maj 2018, 08:44

Najlepiej jeśli masz jakieś pojęcie, albo ktoś znajomy to wybrać się do 5-7 lokalnych komisów. Zrób sobie wycieczkę. Ale najpierw pooglądaj samochody w Internecie. Będą ładne i zadbane, pojedź na miejsce i wtedy oceń jak to wygląda. To dobra lekcja, sam tak zrobiłem i się przeżegnałem (co prawda budżet był mniejszy).

Mistrzem był pracownik komisu, który mówił że Passatem jeździ szef do pracy i jest w super stanie. Nawet dymka nie puści z rury! Po czym wsiadł do auta, odpalił, od razu wkręcił go na czerwone pole, zawory waliły jak głupie, a z tyłu auta na kamieniach dwumetrowa smuga sadzy :D Od razu oddałem kluczyki i pojechałem do domu, wystarczyło mi wrażeń.
galakty
Forumowicz VIP

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

05 Maj 2018, 08:39

Dzięki Panowie za te odpowiedzi, przynajmniej teraz mniej więcej wiem co i jak :)

Z tych wszystkich wymienionych modeli najbardziej spodobały mi się:
- Volvo s40
- Fiat Grande Punto
- Fiat Linea
- Peugeot 307
- Chevrolet Lacetti
- Seat Leon <- Tyle, że bodajże Invi napisał, żeby odrzucać te vag'i, więc nie wiem.

Z jakimi silniami szukać modeli tych aut? Ogólnie to tak popatrzyłem na otomoto to strasznie mało tych samochodów tutaj w zachodniopomorskim. :oops:
RozbojWojtas
Nowicjusz

Auto: Nie mam

06 Maj 2018, 17:30

@Odświeżam
RozbojWojtas
Nowicjusz

06 Maj 2018, 18:05

Volvo s40 - wszystkie benzynki poza 1.8 od Mitsubishi (1834cm3)
Fiat Grande Punto - najlepiej 1.4 77KM
Fiat Linea - j.w.
Peugeot 307 - 1.6 lub 2.0
Chevrolet Lacetti - 1.6 lub 1.8
Seat Leon - w tym budżecie raczej tylko 1.6 8V
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

07 Maj 2018, 16:23

Ossy napisał(a):Fiat Grande Punto - najlepiej 1.4 77KM

trochę mułowaty,1.4 95km jest niczego sobie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie buży Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie buży
    W czasie burzy wielu kierowców najbardziej obawia się wyładowań elektrycznych, choć tak naprawdę dużo większe zagrożenie stanowią nieprzewidywalne zachowania innych uczestników ruchu oraz kiepska widoczność, ...
    "SKODA Rapid" Nowy wymiar SKODY "SKODA Rapid" Nowy wymiar SKODY
    Pod takim hasłem rozpoczęła się właśnie największa kampania reklamowa marki SKODA w tym roku. Hasło reklamowe SKODY odnosi się bezpośrednio do modelu Rapid, który kontynuuje znaną z Octavii i Superba ideę samochodu ...

• Re: Pierwszy samochód -> 10tys

12 Maj 2018, 14:54

Znajomi z pracy polecili mi jeszcze audi a3 oraz vw polo. Warto te marki brać pod uwagę? Przyznam, że rocznik audi odstrasza.
    RozbojWojtas
    Nowicjusz

12 Maj 2018, 16:30

Nie patrz na rocznik ale na stan :!:
    Do 10k spokojnie dostaniesz poliftowe A3 i może nawet w 5furtkach.
    Ta dość przyzwoicie wygląda http://allegro.pl/audi-a3-2002r-1-6-ben ... 85399.html
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Seat Cordoba
    Silnik: 1.6 75km

• Warto przeczytać